Понад 6 млн грн зароблених на ухилянтах: перед судом постануть злочинці (фото)

Перед судом постануть злочинці, які заробили понад 6 млн грн на ухилянтах. Про це інформує видання «За Збручем».

Понад 6 млн грн зароблених на ухилянтах: перед судом постануть злочинці (фото)
Понад 6 млн грн зароблених на ухилянтах: перед судом постануть злочинці (фото)

Правоохоронці Тернопільщини скерували до суду справу щодо чотирьох учасників злочинного формування. Вони «заробили» на «ухилянтах» понад 6 млн грн.

Повідомляється, що організаторами «бізнесу» стали двоє мешканців столиці. Вони долучили до справи мешканців Львівської й Тернопільської областей. Ділки допомагали чоловікам призовного віку з $8 тис виїжджати за кордон.

За повідомленням правоохоронців, такими послугами встигли скористатися близько 20 осіб. Їхні дані зловмисники незаконно вносили до відповідної інформаційної системи.

У листопаді 2023 року «схему» з незаконного переправлення чоловіків призовного віку за межі України заблокували оперативники управління страт.розслідувань в Тернопільській області спільно із обласними слідчими.

Одним із головних організатором незаконної діяльності виявився 48-річний киянин. Чоловік придбав підприємство, що мало ліцензію на здійснення міжнародних перевезень пасажирів з електронним ключем доступу. Останній мав можливість входу до особистого кабінету автоматизованої системи.

Також мешканець столиці придбав дві автівки та залучив трьох спільників. Останні займалися пошуком клієнтів, оформляли на своє підприємство водіями з правом виїзду за кордон та готували для цього необхідні документи.

Для того, щоб злочинне угрупування не спіймали правоохоронці, організатор кожні два тижні перереєстровував автівки та змінював номерні знаки.

Слідчі поліції Тернопільської області скерували обвинувальний акт до суду. Процесуальне керівництво у провадженнях здійснювала Тернопільська обласна прокуратура.

Відтак, чоловіку та його спільникам інкримінують: ч. 2 та 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем, вчинені під час дії воєнного стану) Кримінального кодексу України. За скоєне обвинуваченим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 15 років.

Exit mobile version