Понад 90 тисяч окупантів вже ліквідували Сили оборони України – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 2 грудня

Понад 90 тисяч окупантів вже ліквідували Сили оборони України – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 2 грудня

Станом на ранок 2 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 02.12 орієнтовно склали

Також упродовж листопада було знищено 217 танків, 376 бойових бронемашин, 174 артсистеми: 134 крилаті ракети: 298 одиниць автотехніки тощо. 

«Втрати, пов’язані з шістьма місяцями жорстоких боїв навколо Бахмута на виснаження, значно перевищують будь-яку оперативну перевагу, яку росіяни можуть отримати від захоплення міста».

За задумом російського командування, ракети дальнього радіуса дії використовуються для ударів по критично важливих об’єктах інфраструктури, а не по її збройних силах, з метою деморалізації населення і, зрештою, примушення керівництва держави до капітуляції.

Зараз через російські удари в Україні фіксується дефіцит електроенергії, що призводить до невибіркових, широкомасштабних гуманітарних страждань.

Однак ефективність цієї стратегії сумнівна, бо, з одного боку, рф уже витратила значну частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей.

По-друге, Україна успішно мобілізувалася протягом дев’яти місяців війни, тож матеріальний і психологічний ефект ударів по інфраструктурі значно менший, ніж якби вони були здійснені в початковий період війни.

Зокрема, вдалося повернути оборонців Маріуполя й «Азовсталі», які були в Оленівці, поранених у боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках. 

Робота над поверненням наших героїв додому триває.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

«Дуже важливо, щоб люди розуміли, коли й на який проміжок часу у них відключать електрику. Це відповідальність як самих енергокомпаній, так і місцевої влади. Люди мають право знати. І настільки, наскільки це можливо зараз, має бути забезпечена передбачуваність життя».

Глава держави повідомив, що ситуація залишається дуже складною саме в столиці, а також на Київщині, у Вінницькій, Львівській, Одеській, Хмельницькій і Черкаській областях.

Зараз енергетики й комунальники, всі служби роблять все, щоб стабілізувати систему й дати людям більше енергії на довший час. 

«Ворог іще має значні ресурси, але все більше ознак, що йому потрібна пауза за будь-яку ціну. І це найкращий доказ, що наша перемога не змусить на себе довго чекати, якщо ми зберігатимемо єдність і стійкість. Якщо вільний світ буде стійким і єдиним у прагненні зупинити зло – так і відбудеться».

Міністр наголосив, що за рік українські воїни освоїли та блискуче застосовують західні системи ППО та ПРО, протирадарні та протикорабельні ракети, чотири види MLRS та десять видів ствольної артилерії, десятки видів ПЗРК та ПТРК, десятки видів бронетехніки, інженерної техніки, БПЛА та засоби протидії, радари тощо.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Він також додав, що «люди брешуть, брешуть відверто», коли кажуть, що росія просить про переговори.

Фактично Лавров зафіксував той факт, що рф не вдається посадити Україну за стіл переговорів за допомогою своїх так званих «посередників». Єдине бажання росії в цьому процесі – нав’язати нам свої умови і змусити до капітуляції, але це не вдається зробити. 

До Кремля нарешті почало доходити те, що давно озвучив Президент Зеленський: український народ готовий жити без тепла, світла й води, але без рф, із якою продовжує боротьбу.

Крім того, сьогодні Лавров уперше назвав війну в Україні «війною» замість пропагандистського терміна «спеціальна військова операція».

Буквально він сказав: «Пішли ми війною на Україну. Це ж не просто так усе, ми ж попереджали довгі, довгі, довгі роки».

Тож представники путінського режиму вже остаточно заплуталися у своїй брехні, вони вже не відстежують те, що говорять, тому інколи в їхніх словах починає з’являтися правда, а не пропагандистські кліше.

У прямому ефірі вона повторила наратив про те, що рф не може програти, чим намагалася виправдати жорстокість російських військових і воєнні злочини проти мирного населення України. 

Сам факт, що на центральних телеканалах росії говорять про можливість програшу росії у війні свідчить, що Кремль уже почав підготовку громадян рф до такого сценарію. Однак для залякування простих росіян використовується традиційний прийом – пропагандисти кажуть, що на лаві підсудних буде кожен громадянин, оскільки є колективна відповідальність. 

Таким чином путінський режим намагається зробити співучасником своїх злочинів кожного громадянина росії. Це чергова маніпуляція, оскільки насправді Україна вимагає покарання для тих людей, хто прямо причетний до злочинів, і для тих, хто віддавав накази, тобто військово-політичного керівництва рф. 

Заходи російської влади, ймовірно, спрямовані на боротьбу зі зростанням кількості незгоди з веденням Кремлем війни.

Таким чином Кремль посилює заходи цензури та контролю над інформаційним простором.

Власник девелоперської компанії Coalco, статки якого оцінюються в 1,6 млрд доларів, отримав громадянство Хорватії.  

Раніше п’ять російських мільярдерів оголосили про відмову від громадянства рф. Після початку війни в Україні про це заявили засновник інвестиційної компанії Freedom Finance Тимур Турлов, засновник групи фондів DST Global та колишній співвласник Mail.Ru Group Юрій Мільнер, засновник Revolut Микола Сторонський, засновник «Трійка Діалог» Рубен Варданян та засновник Тінькофф банку Олег Тіньков.

З одного боку, олігархи намагаються врятувати свої статки, що потрапили під дію санкцій, з іншого боку, вони стараються зараз максимально дистанціюватися від путінського оточення, яке на міжнародній арені стало токсичним. 

При цьому з 24 лютого доходи росіян постійно суттєво падають, як і загалом економіка держави. Більшість громадян рф поки боїться прямо це пов’язувати із діями путіна та його оточення стосовно України.  

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Президент України Володимир Зеленський подякував депутатам Бундестагу за це історичне рішення.

«Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом. Дякую за це історичне рішення депутатам Бундестагу. Правда завжди перемагає».

Про це під час засідання Ради міністрів ОБСЄ заявив високий представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

«На цій зустрічі ми представимо пропозицію підтримки Україні та ОБСЄ. Я повідомлю про виділення додаткового 1 млн євро на проведення операцій з розмінування в Україні в межах ОБСЄ».

5 мільйонів євро спрямують до фонду Світового банку для України, а 4 мільйони євро виділять на відновлення української енергетичної інфраструктури. Крім того, по 2 мільйони євро нададуть для українських біженців у Молдові та для ініціативи «Зерно з України».

«Боротьба з безкарністю злочинів, скоєних в Україні під час російської агресії, є пріоритетом для Франції. Ми мобілізувалися на підтримку і української системи правосуддя, і Міжнародного кримінального суду, які компетентні проводити неупереджені й незалежні розслідування, щоб винних у цих злочинах було притягнуто до відповідальності», – йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Франції.

Загальна сума активів, заморожених у Швейцарії станом на 25 листопада, досягла 7,5 млрд швейцарських франків (7,2 млрд євро). 

Крім того, у шести кантонах були арештовані 15 об’єктів нерухомості, що належать особам, компаніям та організаціям, які підпадають під дію санкцій.

Автомобілі Styer прибули у складі вже 52-го гуманітарного конвою з Австрії для України.

Українські рятувальники вже мають у розрахунках кілька подібних пожежних автомобілів та відзначають їхню виняткову надійність і потужність.

З початку повномасштабного вторгнення Amazon AWS була однією з перших, хто допоміг втримати цифрову інфраструктуру країни. Компанія надала сервіси на мільйони доларів для зберігання близько 100 державних реєстрів. Це дозволило працювати реєстрам навіть під час російських обстрілів та аварійних відключень електрики, а українцям – отримувати держпослуги онлайн.

Наразі Мінцифра продовжує співпрацю з Amazon у сфері хмарних технологій. “Дія” з перших днів повномасштабної агресії зберігає в AWS копію серверної системи застосунку та щодня створює резервні копії. Це робить «Дію» і цифрову державу в цілому більш стійкою. 

Exit mobile version