Повоєнне відновлення інфраструктури України

Повоєнне відновлення об’єктів інфраструктури України включатиме великий комплекс робіт, серед яких: ремонт закладів освіти, лікарень, автомобільних доріг, ремонт залізниці тощо.

Світовий банк у березні 2023 року заявляв, що для виконання усіх необхідних робіт потрібно 411 мільярдів доларів. Однак бойові дії продовжуються, українські захисники вибивають ворога з тимчасово окупованих земель, а отже і продовжують руйнуватись різноманітні об’єкти. Відтак фінальна сума може тільки збільшитись.

Тільки під час останньої нічної ракетної атаки по Україні ворог зруйнував спортивний комплекс у Дніпрі, пошкодив дитячий майданчик садочку у Львові, а перед цим влучив у торгівельний центр у місті Одеса.

Проте крім стаціонарних об’єктів, необхідно буде відновлювати й логістичну інфраструктуру. Без неї економіка країни не зможе працювати на 100%.

Відновлення логістичних маршрутів

Під час ведення війни страждає залізничне сполучення на окупованих територіях. Час-від-часу у зведенні Генерального штабу ЗСУ з’являються повідомлення про підрив полотна. Залізничні маршрути росіяни використовують для підвозу боєприпасів, перекидання техніки та особового складу. Тому й не дивно, що Сили оборони України мають на меті руйнування логістичних маршрутів ворога.

Окрім залізничного сполучення, армія рф користується й дорогами в окупованих населених пунктах. Стратегічними об’єктами у такому разі є мости. Які також з деякою періодичністю піддаються атакам з боку оборонців України.

І якщо українці тішаться руйнації Кримського мосту, який після де-окупації півострова ніхто не буде відновлювати. То всі інші – потребуватимуть відновлення.

З найяскравіших прикладів можна навести Антонівський міст поблизу Херсону, який слугував основною артерією забезпечення перед де-окупацією міста. Також потрібно згадати мости поблизу Каховської ГЕС (автомобільний та залізничний), яку підло підірвали окупанти, затопивши низку населених пунктів нижче за течією Дніпра. Перед цією терористичною атакою, вищезгадані об’єкти також використовувались ворогом для власної логістики.

Мости, які ведуть з материкової частини України до півострову Крим нещодавно стали ціллю Сил оборони. Руйнації були, зокрема, на автомобільному та залізничному мостах через Чонгар.

Не зважаючи на активні бойові дії, партнери та держава виділяють кошти на відновлення важливих об’єктів. Після де-окупації Миколаївської області було відновлено транспортні сполучення між населеними пунктами.

Яка ситуація з відновленням об’єктів у Київській області

Станом на серпень 2023 року роботи з відновлення столичного регіону продовжуються цілодобово. Наприклад, на початку травня минулого року відновили залізничний міст через річку Ірпінь. Вже за рік капітальний ремонт було завершено.

Наприкінці літа 2022 року було відновлено ще кілька мостів у Демидові та через річку Здвиж. Вже восени збудували переправу через річку Ірпінь.

За словами начальника Київської ОВА Руслана Кравченка, у регіоні вже відновили майже 13 тисяч об’єктів. У пріоритеті відновлення об’єкти критичної інфраструктури та відбудова житла.

Наприклад, у Макарівській громаді внаслідок бойових дій було пошкоджено більше 3600 об’єктів, понад 2800 – житлові будинки.

Одразу після звільнення від окупантів розпочалися роботи з відбудови громади. За словами Кравченка, вже відновили повністю та частково 1721 об’єкт. Серед них – 1317 будівель житлового фонду.

Exit mobile version