В Україні триває війна і ворог підступно наносить авіаудари по мирним містам. Не завжди є можливість сховатися у бомбосховище, але врятуватися можна і в власній квартирі. Головне пам’ятати основні правила, які можуть врятувати життя.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО України нагадали основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бомбардувань ворогом українських міст.
Правило «двох стін»
Від небезпеки вас має відділяти щонайменше дві стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опірних стін – вони витримають.
Правило «двох виходів»
Ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше два виходи. Тому підвал чи гараж з одним виходом – це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим. Проте сучасні підземні паркінги та підвали у більшості будинків спроєктовані безпечно. Крім кількох виходів вони оснащені датчиками диму та в них передбачені системи пожежогасіння.
Ванна кімната
Однією із рекомендацій є також перебування у ванній кімнаті, якщо там не встановлено водонагрівач. Якщо цього приладу немає, то можна лягти у вану та накритися ковдрою.
Пам’ятайте, що перебувати на вулиці не безпечно для життя. Від вибуху можна отримати поранення уламками снаряду. Слід пам’ятати, що найнебезпечнішим під час авіаударів є верхні поверхи. Тому краще спустится нижче і не слід при цьому користуватися ліфтом.
Під час вуличних боїв самим небезпечними стають перший, другий та третій поверх. Діє також рекомендація як і з верхніми поверхами. Тільки навпаки піднятися наверх.
Бережіть себе!!!