Президент США підписав закон про ленд-ліз для України. Що він передбачає?

Президент США підписав закон про ленд-ліз для України. Що він передбачає?

Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден підписав закон про ленд-ліз для України. Це сталося у понеділок, 9 травня, повідомляє ProSlav з посиланням на ряд українських ЗМІ.

Президент США підписав закон про ленд-ліз для України. Що він передбачає?
підписання закону про ленд-ліз для України

Повідомляється, що документом узгоджено спрощену процедуру надання військової допомоги Україні під час війни з Росією. У тексті законопроєкту йде мова про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних виробів для «захисту цивільного населення від російського військового вторгнення» та для інших цілей.

Ленд-ліз дозволяє США постачати озброєння і техніку безпосередньо американського виробництва. Військова допомога надається без попередньої оплати; оплата за поставки проводиться після війни, або після війни повертається справна техніка та озброєння.

Стратегічне значення законуУкраїна буде отримувати допомогу, достатню для перемоги, адже поразка нашої країни у війні з росією загрожує безпеці цивілізованого світу.

Що означає ленд-ліз для України інфографіка
Що означає ленд-ліз для України інфографіка

Раніше Америка вже робила такий крок. Закон про надання матеріальної допомоги європейським союзникам у США ухвалили в березні 1941 року. Започаткована процедура lend lease, тобто «передання в оренду чи у борг», передбачала, що американці в стислі терміни передають військову і цивільну техніку, зброю, устаткування, боєприпаси та інше майно країнам, чия оборона є «життєво важливою» для США. До таких країн спочатку входили Велика Британія і Китай, а потім Франція і СРСР.

Нагадаємо, що з 1941 по 1945 рік СРСР отримав за за Ленд-лізом від США 409 тисяч вантажівок, 13,3 тисячі тягачів та тракторів, 18,7 тисяч літаків,  12,5 тисячі танків та САУ, 90 вантажних суден, 105 протичовнових кораблів, 1900 паровозів та 11000 вагонів, та 4,5 мільйонів тонн продовольства.

Нагадаємо, що палата представників США ще 28 квітня підтримала законопроєкт про спрощений порядок надання Україні військової допомоги – ленд-ліз. За нього проголосували понад 223 члени. 7 квітня сенат США ухвалив законопроєкт про ленд-ліз, який має дозволити швидше постачати зброю Україні. 

Exit mobile version