Українці хочуть впровадити обов’язкове статеве виховання в систему освіти – петиція уже зібрала необхідну кількість голосів

Місяць тому на сайті Президента України з’явилася петиція  з вимогою впровадити обов’язкове статеве виховання в систему освіти – у початковій, середній школі, а також у вищих і професійно-технічних закладах. За цей час українці зібрали 25 тисяч підписів – тепер її повинен розглянути глава держави.

Петицію зареєстрували представники громадського альянсу «Політична дія жінок» та експертного ресурсу «Гендер в деталях».

Українці хочуть впровадити обов’язкове статеве виховання в систему освіти – петиція уже зібрала необхідну кількість голосів

Ініціатори закликали президента посприяти розробці програм статевого виховання дітей і молоді, які відповідатимуть найкращим світовим практикам, і у найкоротший термін впровадити їх у систему освіти України.

«В умовах величезної кількості інформаційних джерел та безмежних можливостей інтернету діти самотужки отримують доступ до відео, яке є часто викривленим і пропагує насильство. Через відсутність навичок аналізу інформації діти сприймають усе за чисту монету і не розуміють, яку відповідальність за свої діяльність та бездіяльність вони можуть нести», – йдеться у тексті петиції.

Автори звернення наголошують, що учні і учениці повинні знати про фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, про методи контрацепції, незаплановану вагітність, особисту безпеку, знати законодавство і розуміти базові принципи культури згоди.

Вони також пояснюють, що статеве виховання дітей і молоді значно знижує ризики насильства, рівень злочинності, кількість підліткових вагітностей, а також підвищує вік першого статевого акту.

«Закликаємо запровадити обовʼязковий курс статевого виховання, базований на культурі згоди, у початковій освіті, середній школі, а також у вищих і професійно-технічних закладах освіти. Наша країна, яка нині є світовим прикладом боротьби за людські цінності, за людську гідність, має також стати суспільством згоди, взаємоповаги і безпеки», – резюмують «Політична дія жінок» та «Гендер в деталях».

Нагадаємо українці обрали в Дії нову назву для Південно-Західної залізниці.

Exit mobile version