Збереження комфорту та затишку у власній оселі – це те, до чого прагне кожен власник. Цього можна досягти завдяки вдалому ремонту, зручним меблям, функціональному інтер’єру тощо. Однак, в холодну пору року вищевказані складові не спрацюють без приємної температури у приміщенні.

Втрата тепла повсякчас зустрічається навіть у найбільш фешенебельних квартирах чи приватних будинках. Відтак, потрібно подбати про додаткові прилади опалення. Зокрема, у Венкон є обладнання, яке допоможе розв’язати будь-яке питання збереження тепла.
За якими принципами здійснюється опалення у житлових будинках
Всі ми звикли до того, що у приватних житлових будинках для системи опалення встановлюють газові, твердопаливні або ж електричні котли. Окрім цього, в оселях використовують різноманітні нагрівальні пристрої. Серед яких: обладнання для теплої підлоги, електрокаміни, обігрівачі, теплові помпи тощо.
Відтак, опалення може працювати за наступними принципами:
- Паровий;
- Водяний;
- Динамічний;
- Інфрачервоний;
- Повітряний;
- Динамічний.
Пристрої для системи опалення у будинку
Для того, щоб забезпечити комфортну температуру у будинку, особливо у холодну пору року, потрібно подбати про відповідне обладнання. Розберемо кілька варіантів.
Випадок перший: початковий етап будівництва.
Для встановлення системи опалення вам знадобляться:
- Котел: газовий, електричний або твердопаливний;
- Труби для системи опалення;
- Радіатори й додаткові компоненти (термоголовки, терморегулятори, бачки розширення, димоходи тощо).
Випадок другий: в оселі вже встановлено один із видів котлів опалення, а у кімнатах все ще «зимно».
У першу чергу, потрібно визначити причину втрати тепла. Зазвичай, це або застарілий нагрівальний пристрій, повітряні корки у системі чи недостатнє утеплення стін чи стелі.
Однак, якщо все з перерахованого не підпадає під підозру – варто звернути увагу на радіатори. Вони можуть недостатньо ефективно віддавати вироблене тепло від основного агрегату. Рекомендовано замінити їх на більш сучасні моделі.
Альтернативні системи опалення
Якщо ж у вас немає часу встановлювати причину втрати тепла або ж ви від природи мерзляк – гарними помічниками можуть стати обігрівачі чи різноманітні альтернативні системи. Серед перших є моделі, які працюють на газовому паливі, електричні конвектори й теплоаккумулюючі агрегати.
Водночас для набуття комфортної температури у приміщеннях можна встановити систему теплої підлоги. Вона широко застосовується у ванних кімнатах та приміщеннях без радіаторів. Такий спосіб опалення допоможе рівномірно прогріти площу, оскільки тепле повітря підіймається догори.
Також гарно в інтер’єр можуть вписатися електрокаміни. Їх можна встановити, як без у без портальний спосіб, так й завдяки збірному рішенню.
Серед інших пристроїв, які допоможуть забезпечити тепло у приміщеннях, представлено на ринку: теплові помпи й теплові вентилятори. Останні, зазвичай, використовуються на невеликих площах, які потрібно швидко прогріти.
Теплові помпи – це пристрої, які застосовують у своїй роботі теплову енергію з навколишнього середовища, як-от: повітря, ґрунт чи вода. Такі агрегати «перетворюють природу» у тепло для опалення оселі або ж нагрівання води.
Висновок
На ринку представлена велика кількість нагрівальних пристроїв та супутніх пристроїв для опалення будинку. Кожен, хто шукає, може підібрати за уподобанням та гаманцю.