Під час 54-ї сесії Переяславської міської ради вчергове обговорювали питання укриттів у навчальних закладах громади. Зокрема, у сесійній залі озвучувалась проблематика захисту дітей Початкової школи та ліцею імені Івана Мазепи у разі оголошення повітряної тривоги.
Що вирішили та чи встигнуть зробити укриття до початку навчального року переповідає Proslav.
Виступ представників місцевої влади
Голова громади Вячеслав Саулко зазначив, що у сесійній залі присутні представники міжнародної гуманітарної організації, які беруться за фінансування робіт по облаштуванню та ремонту укриття.
Мер зауважив, що надасть їм слово для виступу, однак спершу попросив доповісти по проекту начальника відділу капітального будівництва Олександра Вітківського.
Варто додати, що у зв’язку з цим питанням були присутні й батьки школярів. Вони хотіли почути чітку відповідь чи встигнуть провести роботи до початку навчального року.
«Відповідно даного проекту рішення, відділу капітального будівництва дозволяється укласти трьохсторонню угоду для виконання робіт по капітальному ремонту найпростішого укриття для Переяславської початкової школи та Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи», – розпочав свій виступ Вітківський.
Згодом він пояснив, що замовником по виконанню даних робіт виступатиме відділ капітального будівництва, організація «Save the Children» – платником, а також буде укладено договір із третьою стороною для виконання необхідних робіт.
«Відповідно даного рішення з міського бюджету буде передбачено виділення коштів на здійснення технічного нагляду під час проведення робіт на даному об’єкті», – додав Олександр Олегович.
Виступ представників гуманітарної організації «Save the Children»
Для прояснення ситуації та знайомства виступили представники організації, які й будуть виділяти кошти на проведення ремонтних робіт. Вячеслав Володимирович вчергове наголосив, що питання укриття у цьому навчальному закладі турбує жителів громади.
Перед присутніми виступив її представник Петро й, у першу чергу, подякував за можливість допомагати з облаштуванням укриття для дітей.
«До нас звернулись із запитом щодо покращення навчального процесу, а саме облаштування найпростішого укриття. Організація має кошти та виділяє кошти на проведення ремонтних робіт. Ми взяли на себе (відповідальність – ред.) по вибору підрядника. На даний момент триває процедура підписання трьохстороннього контракту», – повідомив представник БФ «Save the Children».
Петро додав, що одразу після підписання – будуть приступати до виконання відповідних робіт:
- Монтаж вентиляційного обладнання (тепло й холод);
- Електричні роботи;
- Необхідні внутрішні роботи.
Хто виграв тендер на проведення робіт
Громадянка Світлана поцікавилась що це за третя сторона і чому саме ця компанія виграла тендер на проведення робіт.
На що голова громади Вячеслав Саулко відповів, що у тендері взяло участь велика кількість компаній. Й додав, що «Абсолют Проект Буд» є місцевим підприємством.
Петро наголосив, що організація «Save the Children» взяла на себе всю тендерну процедуру й право вибору підрядника.
Запитання від батьків
Батьки поцікавились термінами виконання робіт, а саме чи буде готове укриття до 1 вересня 2023 року. На що Петро відповів: «Я таких прогнозів дати не можу. Ми на це сподіваємось. Самі розумієте яка ситуація в країні, тому щось прогнозувати важко. Однак тендер відбувся, підрядника обрано, наразі підписуємо контракт».
Колега Петра Володимир, що займається підписанням договору з боку організації, вказав, що наразі підрядник ознайомлюється з документацією, оскільки у ній вказано чимало аспектів щодо безпечності матеріалів та в цілому щодо техніки безпеки на об’єкті.
Він додав, що перед початком виконання робіт підрядник, в обличчі компанії «Абсолют Проект Буд», має надати графік виконання робіт, й «Save the Children» буде стежити, щоб всі роботи дотримувались установлених часових рамок.
Водночас одна з матерів поцікавилась сумою коштів, яка виділяється для проведення ремонтних робіт. На що отримала відповідь від Володимира, що згідно з тендером виділено близько 3 млн 975 тисяч гривень. Вона також запропонувала, щоб за ходом проведення ремонтних робіт стежили представники батьків учнів навчального закладу для якого й відбуватиметься облаштування укриття.
Стосовно останнього виступив депутат міської ради Михайло Шамрай. Він пообіцяв, що особисто буде контролювати хід та якість виконання робіт.
Слово знову взяв голова Переяславської громади Вячеслав Саулко. Мер підкреслив, що кожного дня представники місцевого самоврядування, у тому числі, й відділу капітального будівництва спілкувались з організацією.
«Ми розуміємо, що не так все швидко робиться. Але проведено відповідну тендерну процедуру, яка також не проходить за один день. У тендері взяло участь багато учасників. Благодійний фонд їх самостійно продивлявся. Перед останніми стоїть завдання – діти першого вересня повинні відновити повноцінне очне навчання», – сказав Вячеслав Володимирович.
Водночас він підкреслив, якщо графіки проведення робіт не будуть відповідати установленим термінам у зв’язку з можливою відсутністю фінансування, то кошти буде виділено з місцевого бюджету.
Також голова громади висловив задоволення тим, що тендер виграв представник місцевого бізнесу, оскільки у людей буде можливість «з нього спитати».
Виступ депутата Анатолія Пастернака
Місцевий депутат Анатолій Пастернак також виступив перед присутніми. Він зауважив, що брав участь у проектах у ролі підрядника, як приватний підприємець й вирішив пояснити ситуацію «простими словами».
«Є компанія, яка заходить. У них зараз процес на завершальній стадії, якщо вже вичитується та буде підписуватись договір. Добре, що компанія наша (має на увазі з міста Переяслав – ред.), я знаю цих хлопців – вони фахівці. Я думаю, що вони впораються з покладеними роботами», – сказав депутат.
Проте він закликав присутніх не тиснути на підрядника й не ставити перше вересня кінцевою датою.
«Не ставте перше вересня кінцевою датою. Поясню чому. Коли я заходжу на об’єкт – завжди говорю: «Я ніколи не буду робити щось до якоїсь дати». Чому? Тому, що є певні технічні умови. Врахуйте те, що це підвальне приміщення (укриття – ред.). Це вологість. Я розумію, що зараз літо, але якщо ми зробимо все у «екстрених» темпах, ми зможемо «загнати» туди грибок, плісняву тощо», – пояснює Пастернак.
В кінці депутат додав: «Нехай зроблять якісно. Може на місяць пізніше, але якісно, щоб воно слугувало не один десяток років».
Не очікувано, однак після промови Анатолія Пастернака у сесійному залі пролунали оплески.
Щодо капітального ремонту найпростішого укриття Переяславської початкової школи та Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи проголосувало «За» 22 місцевих депутата.
Нагадаємо, під час сесії Андрій Конон розповів, завдяки кому Переяславщина вистояла у перші дні повномасштабної війни та скільки земляків наразі захищає Україну.