Шашлик: від стародавності до сучасності

У звичному для всіх розумінні шашлик або ж «рожен» – це смажене м’ясо на вугіллі. Така страва є однією з найдавніших у світі. Точного походження й досі з’ясувати не вдалося. Однак, за кількома теоріями, шашлик винайшли кочові народи Центральної Азії.

Воїни та мисливці, які представляли ту чи іншу народність, смажили впольовану здобич на відкритому вогні. Це дозволяло не тільки краще зберігати м’ясо, а й надавати йому особливого смаку та неповторного аромату.

З плином часу, рецепти видозмінювалися й стародавній шашлик набував нових відтінків та способів приготування.

Як готують шашлик в різних культурах

Різні народи готують шашлик по-своєму. Відмінності не тільки у способах приготування, а й у виборі м’яса, спецій для маринаду та подачі на стіл.

До прикладу, народи Кавказу використовують для страви м’ясо баранини, а маринад готують з соку гранату та місцевих трав.

У Туреччині найбільшої популярності набув донер-кебаб. У цьому випадку, смажене м’ясо нарізають маленькими, тонкими шматочками. Подають його з різними овочами та особливими соусами.

Жителі країни Сонця, що сходить, Японії, полюбляють якуторі. Це маленькі шашлики з курячого м’яса. Їх смажать на грилі і подають з соусами місцевого походження.

В Україні шашлик традиційно готують зі свинини. Для цього використовують різні м’ясні частини: ошийок, лопатку чи реберця. Спочатку шматочки вимочують у маринаді, який готують за різною рецептурою. Потім дають м’ясу ввібрати смак спецій й нанизують на шампур або використовують спеціальну сітку для смаження.

Окрім свинини, українці полюбляють рецепт курячого шашлика, який за останні роки знайшов низку прихильників.

Можна зазначити, що така кількість різноманітних приготувань страви, робить його однією з найпопулярніших страв у світі.

Рецепт курячого шашлику

Рецепт курячого шашлику ідеально підійде для тих, хто збирається великою компанією та хоче з легкістю організувати застілля. Це напрочуд проста та смачна страва, яка за лічені миттєвості розлетиться по тарілках друзів.

Інгредієнти курячого шашлику:

Для приготування маринаду вам знадобиться:

Спосіб приготування курячого шашлика:

  1. Філе курячого стегна потрібно очистити від зайвого (шкірка, жир та плівка), вимити під водою та викласти на паперовий рушник. Після цього м’ясо порізати на шматки рівномірного середнього розміру.
  2. Викласти нарізані шматки у підготовлений посуд для маринування. Додати туди зготований маринад. Гарно змішати та залишити на кілька годин.
  3. Разом з курячим м’ясом можна на шампури нанизати свіжі овочі. Для цього їх потрібно помити та порізати рівними кільцями. Використовуйте те, що вам до вподоби: томати, баклажан, солодкий перець тощо. В останньому випадку, порізати на кільця не вийде, тому потрібно очистити серцевину й розрізати на рівні частини. Підібрані овочі змастіть олією та ретельно змішайте.
  4. Промариноване м’ясо та овочі нанизуйте один за одним на шампур.
  5. Викладіть шампури на вугілля, що тліє. Для цього дочекайтеся повного перегорання вогню. Для приготування м’яса використовуйте дерева фруктових порід: вишню, черешню, яблуню тощо. Це додасть кращого аромату страві.
  6. Перегортайте шампур й смажте м’ясо впродовж 10 хвилин. Щоб перевірити на готовність – зробіть надріз на найбільшому шматку. Якщо всередині немає крові – значить страва готова до споживання.
  7. Будьте обережні й не пересмажте курятину. У такому випадку вона стане більш сухою.
  8. Готові шашлики подавайте на стіл, прикрашаючи зеленню. Також можна викладати м’ясо на лаваш.
  9. Смачного!

Святковий настрій для будь-якої вечірки чи сімейного застілля – гарантовано! Їжте досхочу та радуйте своїх близьких!

Exit mobile version