Що чекатиме на порушників комендантської години в новорічну ніч – відповідь голови Нацполіції

Не так давно ProSlav уже розповідав, що у новорічну ніч в Україні не скасовуватимуть комендантську годину. Прессекретарка керівника Національної поліції Мар’яна Рева закликала людей з розумінням поставитися до цього, адже в країні триває війна.

Начальник Нацполіції України Ігор Клименко розповів, що чекатиме на порушників комендантської години в Новий рік.

Клименко нагадав, що нині у кожному регіоні України встановлено свій період комендантської години.

«… якщо люди порушують комендантську годину, вони мають бути свідомі того, що їх може зупинити патруль для перевірки особи. Тому важливо мати з собою завжди документи. Якщо їх не буде, то для встановлення особи громадянина можуть доставити до підрозділу поліції. Чи хотілося б там опинитися у новорічну ніч? Не думаю. Повірте, і нам би цього не хотілося. Але поліція зобов’язана перевірити тих, хто порушує комендантську годину», – каже голова Нацполіції.

Після попередження порушників відпустять, проте якщо документів у при собі немає – їх можуть доставити до відділення поліції.

Пан Клименко озвучив три варіанти наслідків у разі порушення комендантської години новорічної ночі. У першому випадку, якщо йдеться про законослухняного громадянина з документами, йому зроблять попередження та відпустять.

Якщо ж людина залишилася під час комендантської години на вулиці без документів, її доставлять до відділення поліції для встановлення особистості, після чого також відпустять.

А от якщо в процесі перевірки виявиться, що порушником виявилася людина, підозрювана у веденні незаконної діяльності, на неї чекає затримання.

Щодо порушення заборони використання піротехнічних засобів він нагадує, що відповідальність передбачена і в Кодексі України про адміністративні правопорушення, і в Кримінальному кодексі. Найлегше покарання – штраф у декілька сотень гривень, найтяжче, якщо кваліфікують як злочин, вам може загрожувати арешт або обмеження волі: «Тут першочергово справа не просто у порушенні заборони, а в тому, як люди можуть сприйняти ці салюти та петарди. Піротехніка зараз – це не про святкування. Це нагадування про вибухи. Мільйонам людей в Україні й без того психологічно складно переживати війну. Тому закликаю подумати про цих громадян і обійтися без піротехніки. Після Перемоги будемо запускати салюти разом».

Раніше ProSlav розповідав, скільки коштуватиме приготування олів’є у 2022 році.

Exit mobile version