Що очікує енергосистему України взимку: озвучено оптимістичний сценарій

Фахівці Центру протидії дезінформації пояснили, що очікує енергосистему України. Озвучено оптимістичний сценарій, передає Proslav.

Що очікує енергосистему України взимку: озвучено оптимістичний сценарій
Що очікує енергосистему України взимку: озвучено оптимістичний сценарій

Як працює енергосистема України

У Центрі зазначили, що Об’єднана енергосистема України складається із:

Усі вони об’єднані магістральними лініями електропередач протяжністю 22,5 тис км і 135 трансформаторними підстанціями для них.

«Особливістю української ОЕС є необхідність дотримуватися постійного балансу між виробництвом і споживанням електроенергії. Зараз Україна генерує до 11,5 ГВт-год., а споживає понад 13 ГВт (минулої зими на піку попиту – близько 18 ГВт). Тому розрив між тим, що може виробляти система, і попитом у пікові години зберігається на рівні 2,4 ГВт-год», – пояснюють в ЦПД.

Частково, з їхніх слів, дефіцит покривається імпортом електроенергії. Однак це не завжди рятує, оскільки можна отримати лише 1,7 ГВт. Наразі тривають переговори, щоб цей показник зріс до 2,2 ГВт.

«Але і цього не вистачатиме, щоб компенсувати знищені або пошкоджені російськими ударами ТЕС і ГЕС, які були маневровою генерацією в українській енергосистемі», – зазначають у Центрі.

Станом на зараз в Україні не працює Дніпрогес, істотно пошкоджено Київську ГЕС, фактично виведено з ладу ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 у Києві, зруйновано єдину потужну ТЕЦ-5 у Харкові. Кардинально змінити ситуацію могли би шість блоків Запорізької АЕС, але з березня 2022 її окупували росіяни.

Що може вплинути на роботу української енергосистеми

На роботу енергосистеми України може вплинути низка факторів, серед яких:

Чого очікувати громадянам України взимку

За оптимістичним прогнозом, якщо на стабільній основі працюватимуть 8-9 енергоблоків АЕС, а зима буде помірною, без сильних морозів, планується відновлення близько 3 ГВт (3000 мегават) із 6 ГВт пошкодженої потужності.

«За такого розвитку подій можливі відключення електроенергії тривалістю до 12 годин на добу», – йдеться у матеріалі Центру протидії дезінформації.

Більш песимістичний сценарій передбачає, що вдасться відновити лише близько 2000 мегават потужності, а кількість робочих блоків АЕС буде 6–7 і при цьому зима буде холодною. Тоді система опиниться в кризовій ситуації.

«За найгіршим сценарієм, якщо росія продовжить атакувати українську енергетику, то цієї зими українці можуть проводити до 20 годин на добу без світла та опалення», – додають фахівці.

За прогнозом члена енергетичного комітету Верховної Ради Сергія Нагорняка, якщо температура взимку опуститься до -10°C, українці із великою вірогідністю матимуть електроенергію лише протягом 12-14 годин на добу, а решту часу – приблизно 10 годин – перебуватимуть без світла.

Підготовка до опалювального сезону: на Переяславщині перевірять теплові мережі.

Exit mobile version