Що таке “емоційний фейк” та як з ним боротись?

Досить часто люди піддаються на емоційно забарвлені повідомлення від, нібито, військових чи близьких друзів, у яких подається різного роду інформація, яка чомусь не висвітлюється в офіційних ЗМІ чи представників влади.

Що таке “емоційний фейк” та як з ним боротись?
Що таке “емоційний фейк” та як з ним боротись?

У перші тижні повномасштабного вторгнення в особисті повідомлення редакції proSLAV надходило безліч повідомлень від жителів громади із проханням спростувати або підтвердити їх. У 100% випадках такі повідомлення не несли ніякого конструктиву, а тільки розповсюджували паніку серед населення.

Центр протидії дезінформації у своєму нещодавньому дописі у телеграм каналі пояснює як розпізнати “емоційний фейк”.

Увесь або частина тексту з великої літери, знаки оклику (!!!), «100% інфа», «терміновий репост» – це все ознаки “емоційного фейку”.

Наводимо приклад “емоційного фейку”

УВАГА!!! МАКСИМАЛЬНИЙ РЕПОСТ!!!
ЩОЙНО ВСУ ОБСТРІЛЯЛИ З МІНОМЕТІВ ЛОЗОВУ. Є вбиті, маленька дитина поранена, Боже який це жах!!! Подивіться ці фото!!! Як можна було не перевірити, що в будинках є люди? Коли вже ця війна закінчиться? Хто віддав наказ стріляти по мирному населенню?!!! …

Як вберегти себе та рідних від шкідливих повідомлень?

Більше пояснень термінології дивіться в Глосарії, підготовленому Центром протидії дезінформації спільно із Апаратом РНБО України.

Exit mobile version