Криптовалюти – цифрові валюти, що працюють на базі механізму асиметричного шифрування. Сьогодні на ринку існують тисячі різних проєктів, при цьому ціна криптовалют – те, що приваблює трейдерів та інвесторів. Незважаючи на велику різноманітність цифрових монет, саме Біткоін залишається найвідомішою та найпопулярнішою.
Головна відмінність крипти від звичайних грошей полягає в тому, що ви володієте нею безпосередньо. Вам для цього не потрібен банк чи якийсь інший орган управління. Вивчаючи, що таке криптовалюта, не можна не згадати про криптогаманці. Це спеціальні сховища, в яких розміщуються ключі доступу до ваших активів. Одиниця криптовалюти – це код, що виникає з урахуванням складних комп’ютерних математичних обчислень.
Що таке крипта: альтернатива фіатним грошам
Криптовалюта – цифрові валюти, які існують лише в інтернеті та не передбачають фізичного вираження. Вони побудовані на блокчейн-технології, яка відповідає за безпеку та підтвердження криптотранзакцій. Криптовалюта – це може бути як коін, так і токен. Все залежить від типу цифрових активів.
Під блокчейном розуміють безперервний ланцюжок блоків, де кожен із них містить дані про транзакції. Цей ланцюжок нагадує книгу обліку з великим списком записів. Тут є відомості про те, скільки крипти знаходиться у кожного учасника мережі. Завдяки методам криптографії ніхто не зможе змінити або видалити записи в ланцюжку.
Крипта – це альтернатива звичайним грошам, які використовують для оплати товарів та послуг у реальному житті. Цифровими активами цікавиться все більше користувачів, оскільки це чудовий варіант заробітку та інвестицій. Віртуальна валюта Біткоін, Ефіріум, Лайткоін, Ріппл та інші займають певну частину криптовалютного ринку. В основному всі цифрові валюти можна розділити на 3 види:
- Біткоїни.
- Альткоїни, куди входять також стейблкоїни.
- Токени, включаючи DeFi-токени, NFT.
Найпопулярнішими криптомонетами вважаються ті, які мають найбільшу ринкову капіталізацію, обсяг торгів та розвинену спільноту. Саме на такі проєкти варто звертати увагу насамперед.
Як отримати криптовалюту: купівля та обмін
Якщо говорити про нові криптоактиви, їх допоможе отримати крипто-лаунчпад, майнінг, форжинг, ICO. Лаунчпад та ICO дозволяють залучити фінансування на ранніх етапах розвитку, за що інвестори отримують токени за зниженою ціною. Майнінг та форжинг необхідні для побудови блокчейна: емітована крипта нараховується за створення нових блоків, при цьому немає інших варіантів її введення у оборот.
Після того як цифрова валюта з’являється на ринку, всі бажаючі можуть отримати її у різний спосіб. Наприклад, криптовалюту в Україні можна отримати шляхом обміну на звичайні гроші або за товари/послуги, як позику тощо. Криптовалютні біржі дозволяють купувати та обмінювати крипту швидко та вигідно. Для цього можна розглянути WhiteBIT – один з найбільших європейських криптомайданчиків. Зверніть увагу, що більшість юрисдикцій передбачає нарахування прибуткового податку на крипту. Наперед дізнайтеся, які нормативні, податкові та інші юридичні вимоги діють у вашій країні на цю сферу.