Штрафи за продаж власних речей через інтернет-майданчики: у податковій спростували інформацію

У Державній податковій службі спростували інформацію про те, що українців штрафуватимуть за продаж власних речей через інтернет-майданчики. Водночас у ДПС уточнили, кого насправді стосується контроль за онлайн-продажі, інформує Proslav.

Штрафи за продаж власних речей через інтернет-майданчики: у податковій спростували інформацію
Штрафи за продаж власних речей через інтернет-майданчики: у податковій спростували інформацію

Українців не штрафуватимуть за продаж власних речей в інтернеті

Податківці зазначили, що продаж особистих речей громадян не вважається підприємницькою діяльністю. Тобто, за це не може накладатися штрафних санкцій. У ДПС повідомили, що відповідальність може настати лише у разі систематичної торгівлі однорідними товарами. Саме це є ознакою бізнесу.

У службі наголошують, що посилання контролю за інтернет-торгівлею спрямоване на виявлення фактів ухилення від податків серед тих, хто фактично веде комерційну діяльність, однак не оформлений як підприємець.

Важливо! Це не стосується разових або нечастих продажів вживаних особистих речей.

Як уникнути штрафів за онлайн-продажі

Разом з тим, у податковій підтвердили, що з 1 березня розпочала роботу система моніторингу доходів фізичних осіб, що дає змогу відстежувати регулярні надходження коштів від онлайн-продажів.

За даними ДПС, за перші тижні було виявлено десятки тисяч громадян, які ведуть торгівельну діяльність без реєстрації.

Тож, якщо хтось веде регулярні онлайн-продажі, необхідно:

Підсумок

Разовий продаж техніки, одягу, меблів чи інших особистих речей не підлягає оподаткуванню. Однак систематична торгівля потребує офіційного оформлення.

Податківці закликають громадян свідомо підходити до питань оподаткування та вчасно легалізувати власну діяльність, щоб у майбутньому уникнути штрафів.

Тим часом розповідаємо, що буде, якщо не платити комуналку.

Exit mobile version