Штучний інтелект змінює журналістику: чим це загрожує та що робити

ООН оприлюднила звіт «Журналістика в новому сміливому світі», у якому проаналізувала вплив штучного інтелекту на свободу слова, роботу медіа та журналістську етику. Про позитивні аспекти ШІ, загрози та способи вирішення інформує Proslav з посиланням на Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Штучний інтелект змінює журналістику: чим це загрожує та що робити
Штучний інтелект змінює журналістику: чим це загрожує та що робити

Позитивні аспекти використання ШІ у журналістиці

В організації дійшли висновку, що за допомогою штучного інтелекту журналісти можуть швидше обробляти великі обсяги даних. Окрім того, зростає продуктивність редакції та покращуються можливості перекладу та адаптації новин. Також штучний інтелект допомагає медійникам з виготовленням візуалізації, перевірці фактів і доступністю до інформації.

Загрози штучного інтелекту для медіа

Водночас у звіті йдеться про те, що ШІ може поширювати дезінформацію і мову ворожнечі. Також він може стати інструментом цензури й масового стеження, а різноманітність поглядів може потенційно зменшитися.

«А те, що генеративні системи використовують журналістський контент без компенсації, знижує доходи незалежних медіа й зміцнює великі цифрові платформи, які розробляють ШІ», – зазначають дослідники.

Що з цим робити?

В ООН вказують, щоб зменшити вплив ШІ на медіа-простір потрібно ухвалювати етичні кодекси щодо його використання, захищати авторські права, встановлювати справедливу оплату, розвивати медіаграмотність і прозорість у створенні контенту.

Водночас нагадуємо про шахрайську схему проти власників карток ПриватБанк. У Центрі протидії дезінформації розповіли, як не стати жертвою. Більше – за посиланням.

Exit mobile version