Ставок замість річки: на засіданні виконкому Переяслава обговорювали питання створення паспорта водного об’єкта

У вівторок, 14 листопада, у залі засідань міської ради Переяслава обговорювали питання щодо створення паспорта водного об’єкта, що протікає поблизу вулиці Шкільна. У проекті рішення замість річка Альта було використано «Cтавок-1», що й викликало певні запитання. Як відбувалось обговорення та до якого рішення дійшли члени виконавчого комітету Переяславської міської ради переповідає Proslav.

Ставок замість річки: на засіданні виконкому Переяслава обговорювали питання створення паспорта водного об’єкта

Обговорення

Спочатку виступив начальник відділу капітального будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Вітківський. Він й запропонував змінити паспорт водного об’єкта площею 2,99 Га, що знаходиться на вулиці Шкільна.

Член виконкому Анатолій Фесенко заперечив даним змінам, запитавши: «Це ми що, можемо річку Альта одним голосуванням з карти України прибрати? Тоді ми й Переяслав могли так змінити. Навіщо було до Верховної Ради зміни подавати?»

Мер міста Вячеслав Саулко відповів, що зміни розробляються відповідно до екологічних норм й тих даних, які є у міської ради.

«Ми зараз говоримо про об’єкт, який знаходиться у межах нашої громади для того, щоб визначити його тип: водойма, річка чи потічок. В даному випадку це необхідно (виготовити паспорт об’єкта – ред.) для того, щоб проводити екологічні заходи для очищення й наведення порядку», – додав Вячеслав Володимирович.

Фесенко наголосив, що у проекті рішення вже вказано назву водного об’єкта, а саме «ставок», відтак він не вказує, що рішення вже було ухвалено. Саулко зауважив, що тільки після прийняття цього рішення буде визначено назву.

Головний архітектор громади Петро Пурденко зазначив, що згідно з нормами Міністерства водного господарства України, у межах річок, потічків тощо можуть створюватись окремі водойми, площею до 3 Га.

Ставок замість річки: на засіданні виконкому Переяслава обговорювали питання створення паспорта водного об’єкта

Він зауважив, що у даному випадку цей об’єкт на вулиці Шкільна названо ставком, оскільки він є штучною водоймою. За словами Пурденка, водойму створили наприкінці 1980-х років, коли зробили перший намив земснарядами.

На цю тезу вчергове обурився Анатолій Фесенко й наголосив, що не можна річку одним рішенням назвати ставком. На що Петро Львович вказав, що наразі йдеться про розробку паспорта водойми.

Для чого це необхідно

«У генеральному плані міста цей об’єкт вказано, як річка Альта. Однак паспортом, який затверджується Міністерством водного господарства, його зазначено, як потічок», – додав Пурденко.

Зокрема, Петро Львович відповів яка кінцева ціль такого рішення. Виготовлення паспорта водного об’єкта дозволить передати земельну ділянку до КП «Переяславське ВУКГ», який зможе здійснювати там будь-які роботи. Оскільки, за словами архітектора «постійно приїжджають пани екологи й не дозволяють нам нічого робити».

Вячеслав Саулко зазначив, що виготовлення паспорта водного об’єкта дозволить нарешті привести територію до ладу й привести заплановані роботи до логічного завершення.

Після голосування рішення не було підтримано.

Це поширена практика

У коментарі Proslav Петро Пурденко відмітив, що Альта є притокою річки Трубіж й з плином часу перша водойма поступово висихає. У зв’язку з цим, по вулиці Шкільна фактично утворилось два ставка по обидві сторони від дороги.

Окремо Петро Львович підкреслив, що наразі балансоутримувача Альти не визначено. Відтак, у міській раді запропонували створити паспорт одного водного об’єкта, площею 2,99 Га, для того, щоб поставити його на баланс міста. Таке рішення дозволить проводити відповідні роботи з благоустрою місцевим комунальним підприємством.

За словами головного архітектора Переяслава, практика створення окремих водних об’єктів на місцях колишніх річок є поширеною практикою. З таким підходом у громад є можливість проводити необхідні роботи зі збереження водойм та благоустрою земельних ділянок навколо.

Нагадаємо, у Переяславській громаді діє Молодіжна Рада. Як до неї долучитися – розповідаємо за посиланням.

Exit mobile version