Агентство ООН із питань освіти, науки та культури рекомендує заборонити використання мобільних телефонів учнями в школах для поліпшення успішності, перешкоджання зривам уроків і допомоги в захисті дітей від кібербулінгу.
Про це повідомляє видання The Guardian із посиланням на доповідь ЮНЕСКО.
Надмірне використання учнями смартфонів може відволікати і негативно впливати на навчання
Доповідь вказує на наявність даних, що свідчать про негативний вплив надмірного використання смартфонів на успішність. Зазначається, що високі показники часу, проведеного перед екраном, «можуть негативно впливати на самоконтроль і емоційну стабільність, а також посилювати тривожність і пригнічений стан».
Надмірне і непропорційне використання учнями цифрових технологій у школі та вдома, зокрема смартфонів, планшетів і комп’ютерів, може відволікати їх від роботи і згубно впливати на якість освіти, переконані в ЮНЕСКО.
«Онлайн взаємодія не замінить живе спілкування»
Автори наголошують, що цифрові технології, зокрема штучний інтелект, мають підпорядковуватися «людиноцентричному баченню» освіти й не витісняти особисте спілкування учнів з учителями.
Так, політиків закликають не нехтувати «соціальним виміром» освіти, де студенти навчаються віч-на-віч. Особливо сьогодні, коли дедалі більше навчання переміщується в Інтернет.
«[Цифрова революція] має бути спрямована на покращення навчального досвіду та на добробут студентів і вчителів, а не на шкоду їм. Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн взаємодія не замінить живе спілкування», – наголошує гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.
Організація також провела аналіз освітніх систем у 200 країнах світу. Згідно з цією оцінкою, лише в кожній четвертій країні заборонено використання телефону в школі. Серед них – Франція, яка запровадила таку заборону у 2018 році, і Нідерланди, які запровадять обмеження з 2024 року.
Під час пандемії онлайн-навчання фактично врятувало освіту
У той же час, в організації визнали, що, незважаючи на ці негативні аспекти, сучасні технології відіграють важливу роль у забезпеченні освіти мільйонам людей. Зокрема, під час пандемії онлайн-освіта дозволила школам та університетам продовжувати працювати навіть за умов обмежувальних заходів.
Однак мільйони менш забезпечених студентів без доступу до Інтернету залишилися поза увагою.
У Переяславському управлінні Бориспільської філії Київського обласного центру зайнятості опублікували актуальні вакансії для пошукачів роботи у місті Переяслав та за його межами.