Стиль мілітарі: як війна в Україні вплинула на сучасні вишиванки

Вишиванка – це дуже сакральна річ у гардеробі кожного українця. Вона супроводжує нас із найдавніших часів і відображає настрої й інтереси людей, які панують у ту чи іншу епоху. Вона, наче лакмусовий папірець, змінюється в залежності від того, що відбувається у суспільстві. Нині в Україні триває війна, тож і вишиванка набула відповідного вигляду.

Стиль мілітарі: як війна в Україні вплинула на сучасні вишиванки

Про це розповідає vogue.ua, передає Proslav.

З нагоди Дня вишиванки, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний продемонстрував свою нову сорочку, створену спеціально для нього у львівському ательє ZETA. Ця вишиванка була натхненна сорочкою Степана Бандери, який очолював боротьбу за українську незалежність. У рамках проєкту «Вишивка в одязі видатних українців», творчий колектив українських майстринь зосереджується на відтворенні вишитих сорочок видатних діячів української культури XIX – початку XX століття. Важливо зазначити, що саме ця вишиванка набула великої популярності, і дохід від її продажу використовується для підтримки Збройних сил України, зокрема для закупівлі бронежилетів, автомобілів та тепловізорів. Валерій Залужний обрав вишиванку у стриманих мілітарі-кольорах, що додає їй особливого шарму.

У минулому році на церемонії нагородження видатних українців, президент України Володимир Зеленський з’явився в особливій вишиванці, що стала справжнім хітом. Ця сорочка, створена Катериною Возіановою, засновницею бренду Indposhiv, має свої особливості. Замість традиційних візерунків, на ній розміщені вишивки танків, БТРів, квітів, дерев та образи жінки й чоловіка, що тримаються за руки. Катерина Возіанова розповіла в інтерв’ю, що вони вирішили змінити військовий стиль національного одягу, а вишиванка мала показати всьому світові, що таке війна. Президент був обраний як перша людина, яка презентує цей змінений образ. Ця вишиванка стала символом нації і допомогла бренду Indposhiv вижити в складний період, коли вони спрямували всі зусилля на її виготовлення. Хоча у президента – унікальна версія цієї вишиванки з чорними нитками, для інших клієнтів були створені вишиванки інших відтінків. Вона швидко стала популярною, і з’явилося безліч копій, що свідчить про вплив мілітарного стилю на наше сучасне суспільство і смаки.

Etnodim – ще один бренд етнічного одягу, який оперативно реагує на сучасні події. Президент Зеленський також неодноразово з’являвся в публічних місцях у вишиванках цього бренду. Минулого року, з нагоди Дня вишиванки, він привітав українців у сорочці з символічною назвою Velych. Ця сорочка прикрашена орнаментом дубового листя, що символізує чоловічу енергію, силу, довголіття та терпіння. Вона також втілює стійкість та міцність нашого народу, його глибоку прив’язаність до коренів і рідної землі. Колір сорочки та вишивки гармонізував з мілітарним стилем, якому Зеленський віддає перевагу під час війни.

Українські військові також замість традиційних вишиванок обирають бойові вишиті сорочки, які фахово називають убаксами (скорочено від Under Body Armor Combat Shirt) або сорочками під бронежилет. Дмитро «Орест» Козацький, Пташка та Павло Вишебаба неодноразово з’являлися у сорочках від бренду «ВишивУбакс». Цей бренд зумів поєднати символізм української вишиванки з потребами військових та практичністю. Марка використовує лише тканини, схвалені Міністерством оборони, і дотримується всіх технічних вимог до військового спорядження, таких як липучки, кишені тощо. Їхній слоган ідеально передає ідею бренду: «Для тих, хто вдягнув піксель, щоб захистити право носити вишиванку», і сьогодні він лунає в серцях мільйонів українців.

Депутат міської ради закликав переяславців гідно проводити в останній земний шлях захисників – читайте про це в публікації Proslav.

Exit mobile version