Сурогатне материнство в Україні: чи потрібно це суспільству

Для початку розберемось з термінологією. Сурогатне материнство – це репродуктивна технологія, яка застосовується для добровільного запліднення жінки, яка погоджується завагітніти, виносити та народити біологічну чужу їй дитину. Надалі новонародженого буде передано на виховання іншим людям – біологічним батькам.

Сурогатне материнство в Україні: чи потрібно це суспільству

Яка ситуація з сурогатним материнством в Україні та світі

За даними ресурсу wiki.legalaid.gov.ua, правове забезпечення сурогатного материнства є одним із законодавчо не врегульованих й найскладніших питань у галузі сімейного права України. Проте, у порівнянні з іншими – наша держава є найбільш привабливою для такого типу процедури.

Статистика звернень до даної послуги кожного року стає все більшою. В переважній більшості це пов’язано з безпліддям або ж проблемами зі здоров’ям. Останнє може поставити під загрозу здоровий розвиток плоду та народження дитини.

Українське суспільство ще не до кінця визначилось з прийняттям сурогатного материнства. Можна зауважити, що люди розділились на два табори. Одні переконані, що такий «бізнес» є аморальним та використовувати жіночий організм для народження нерідних для неї дітей є неприйнятним. Інші ж вважають, що така можливість безплідним парам народити дитину, яка є генетично рідною для них – є останнім шансом створити повноцінну родину.

Всесвітня організація охорони здоров’я надає дані, згідно з якими близько 48,5 мільйона пар у світі є безплідними, а в майже 20 мільйонів – виникають труднощі із зачаттям і народженням.

Проте, наприклад, у мусульманських країнах послуги сурогатних матерів законодавчо заборонені. Це може призвести до кримінальної відповідальності. А от в Європі більш прогресивно ставляться до цієї репродуктивної технології, хоча й є певні складнощі.

Розберемося на прикладі України. Для того, щоб скористатись послугами сурогатного материнства жінка повинна відповідати деяким критеріям:

Окрім цього, є ще певні вимоги до сурогатної матері та перелік документів, які необхідно зібрати та підготувати перед проведенням послуги. Юристи також рекомендують підготувати договір між учасниками процедури, щоб уникнути додаткових труднощів.

Думки українок про сурогатне материнство

Ми провели коротке опитування серед 10 жінок від 21 до 30 років, які мають постійного партнера, на тему сурогатного материнства. Усі вони стоять на думці, що така процедура може існувати в суспільстві на рівні з усиновленням дітей.

Нічого аморального у цьому вони не вбачають. Особливо, якщо немає іншої можливості виносити й народити свою дитину. Однак, жінки також висловили переконання, що перед початком процедури необхідно узгодити усі юридичні моменти та пересвідчитись у здоров’ї сурогатної матері.

Як скористатись послугою сурогатного материнства в Україні

Медичні послуги в Україні не стоять на місці й постійно розвиваються, а наші спеціалісти є одними з найкваліфікованіших у світі. За статистикою, у нашій країні щороку народжується понад 2 тисяч дітей за допомогою сурогатного материнства. В переважній більшості – це іноземні пари.

На території України функціонує велика кількість репродуктивних клінік, які надають високі медичні послуги. Тобто, достатньо скористатись пошуком на спеціалізованій платформі uamedtours й підібрати відповідну установу.

У великих містах, таких як Київ, Харків, Одеса чи Львів є по декілька відповідних закладів, де можна скористатись послугами сурогатного материнства. Усі вони відповідають високому рівню надання медичних послуг.

Якщо пари не хочуть користуватись послугами сторонніх жінок, то чи існують інші способи завагітніти та народити дитину? Розбираємось далі.

Чи існують інші варіанти запліднення

Відразу відповімо – так. Крім сурогатного материнства існує технологія екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). ЕКЗ – це допоміжна репродуктивна технологія, за допомогою якої можна завагітніти та народити здорову дитину.

Якщо коротко описати процес такого типу запліднення, то необхідно виділити кілька етапів:

Ціна на екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) може різнитись, в залежності від типу програми та клініки, в якій буде відбуватись процедура. Відмітимо, що радити у цьому випадку ми не маємо морального права. Переконані, що вибір має зробити пара при спілкуванні з лікарями клініки. Можемо навести тільки голі цифри (екз ціна).

Наприклад, клініка репродуктивної медицини «Надія» у місті Київ пропонує послугу ЕКЗ за кількома типами програми. «Оптимал-1» коштує 84840 грн, «Оптимал-2» – 87700 грн, за програмою «Надійно» – 187430 грн.

Підсумок

З проблемою безпліддя треба і можна боротись. Й українські спеціалісти стоять на передовій світових технологій та практик.

Exit mobile version