Свята і прикмети 22 травня: чому цього дня збирали волошки і не лишали яйця недовареними 

22 травня у світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття. А за церковним календарем вшановують пам’ять мученика Василіска. Детально про свята, прикмети та заборони розповідає Proslav.

Свята і прикмети 22 травня: чому цього дня збирали волошки і не лишали яйця недовареними
Свята і прикмети 22 травня: чому цього дня збирали волошки і не лишали яйця недовареними

22 травня 2024 року — середа. 819-й день війни в Україні. До Нового року залишилося 223 дні.

Яке церковне свято 22 травня

22 травня – День пам’яті мученика Василіска. Василіск жив у IV столітті. Він був християнином і мав дар зцілення. В часи правління Максиміана Галерії, коли влаштовувалися гоніння на християн,  Василіска схопили і відправили до в’язниці міста Комани.

Там Василіску наснився Господь і провістив мученику швидку смерть. 

До святого Василіска віряни звертаються з проханнями про зміцнення віри, зцілення душевних і тілесних недуг, просять дати сил винести життєві труднощі.

Що не можна робити 22 травня

У народі Василисків день за старих часів вважали одним із найстрашніших – за повір’ями, у цей час народжувався зміїний цар Василіск. 

Народні прикмети 22 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

Цього дня було прийнято наводити лад в оселі. Також люди йшли в поля, збирали волошки, які після цього висушували і використовували як ліки. Наприклад, чаєм із цих квітів лікують застуду, болі в шлунку, суглобах. За народним повір’ям, якщо 22 травня сплести вінок і принести його додому, то в оселю прийде добро й сімейний добробут.

Іменини, хто святкує День янгола 22 травня

Іменинники 22 травня: Володимир, Данило, Іван, Макар, Михайло, Павло, Софія.

Талісманом людини, народженої 22 травня, є корал. Літотерапевти стверджують, що цей камінь здатний позитивно впливати на кровообіг. В давнину існувала думка, що корал лікує виразки і нариви.

Свята 22 травня в Україні та світі

В Україні і світі святкують Міжнародний день коко-мам. Свято вшановує особливий внесок та досвід темношкірих і чорношкірих матерів. 

Міжнародний день Бути собою.  Цей день заохочує людей приймати свою автентичність, відзначати різноманітність і сприяти самосприйняттю та самовираженню. Він нагадує про те, що кожна людина унікальна, неповторна та цінна.

Всесвітній день прееклампсії. Ініціатива була створена для підвищення обізнаності про прееклампсію, яка є потенційно небезпечним для життя станом, що виникає під час вагітності. Він пов’язаний із гіпертонічними розладами.

Міжнародний день біологічного різноманіття. Головна мета свята у тому, щоб привернути увагу до проблем збереження біологічного світу. 

Всесвітній день міських фермерів. Міськими фермерами називають жителів міст, які намагаються різними способами зблизитись з природою, вирощують зелень, овочі та фрукти на балконах чи підвіконнях.

Всесвітній день готів. Ця субкультура і зародилася в Великій Британії та Норвегії наприкінці 70-х років XX століття на базі панк-руху. Готична субкультура — це справжній протест проти культурних стереотипів, він має вираження за допомогою специфічного зовнішнього вигляду та зацікавленністю готичним роком.

Exit mobile version