Сили оборони ліквідували ще 740 окупантів, знищили 8 танків та літак – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 13 січня

324 доба героїчної боротьби українського народу за свою незалежність у розв’язаній росією війні. За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Стельмахівка, Макіївка і Білогорівка Луганської області та Спірне, Роздолівка, Сіль, Красна Гора, Підгородне, Бахмут, Кліщіївка, Предтечине, Курдюмівка, Водяне, Невельське, Красногорівка, Мар’їнка та Велика Новосілка Донецької області.

Сили оборони ліквідували ще 740 окупантів, знищили 8 танків та літак – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 13 січня

Як повідомило командування Сил спеціальних операцій ЗСУ, підтверджено знищення більше 100 окупантів, 2 кулеметних розрахунків та 2 мінометних. 

росія посилює угруповання військ на території України. Зокрема, окупанти переміщують мобілізованих із полігонів Білорусі та рф у зону ведення бойових дій та прикордонні райони.

В той же час наші захисники збили ворожий літак Су-25 та безпілотний літальний апарат типу «орлан-10».

Станом на ранок 13 січня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.01.23 орієнтовно склали

За оцінками ISW, російські наступальні операції із захоплення Бахмута, ймовірно, досягли кульмінації через погіршення оперативної спроможності.

Російський оборонно-промисловий комплекс не може вирішити проблему нестачі боєприпасів. За наявними даними, щоденна інтенсивність артилерійського вогню росії знизилася в деяких районах на 75%, що є історичним мінімумом з початку російського повномасштабного вторгнення.

Російські джерела теж усе частіше визнають, що дефіцит російських боєприпасів і постачання суттєво обмежує здатність російських військ просуватися вперед.

Разом із тим, на думку експертів ISW, призначення нові призначення в командуванні рф можуть призвести до посилення протистояння Пригожина Кремлю.

«Герасимов навряд чи швидко пожвавить і реформує ведення росією війни в Україні для досягнення максималістських цілей путіна».

«Призначення начальника Генштабу командувачем театру воєнних дій є показником усе більшої серйозності ситуації, перед якою постає росія, і чітким визнанням того, що кампанія не відповідає стратегічним цілям росії».

Британська спецслужба вважає, що цей крок, «імовірно, вкрай невдоволено зустріне більша частина російської ультранаціоналістичної та військової блогерської спільноти, яка все частіше звинувачує Герасимова в неналежному веденні війни».

«Це все смертельно небезпечно. Якщо людину спіймають, це буде величезна проблема, якщо не смертна кара. У кращому випадку людину обміняють. Ми бачили, як чомусь підриваються машини з колаборантами. Бачили відео, як хтось підпалює штаби окупантів. Ми бачили, як підриваються залізничні колії, фіксували спалення розподільчих шаф на залізничній колії, що потім зупиняло логістику на залізниці до тижня. Партизанський рух працює. Працює достатньо активно і вдало. Люди дуже допомагають у боротьбі з окупантами».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Такі результати опитування оприлюднив Центр Разумкова.

«Політиком року» Володимира Зеленського обирала більшість опитаних у всіх регіонах України: 66,5% на півдні, 61% у центральному регіоні, 57% на заході та 55% на сході країни.

Після обрання на посаду президента у 2019 році Володимир Зеленський щороку очолював рейтинги в номінації «Політик року».

На другому місці в рейтингу – Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. 

«Уже цього року ми маємо вийти на відчутний прогрес в європейській інтеграції. Це стосується передусім початку переговорів щодо членства. Польща і Литва однаково й усебічно готові нас підтримувати. Бачать нас повністю інтегрованими до європейських і євроатлантичних структур».

При цьому там, де дозволяє ситуація, забезпечуються теплом у повному обсязі житло, лікарні, школи та дитсадки.

«Як би ворог не хотів, щоб ми замерзли, цього не станеться. Ми з вами вже пройшли першу половину найважчого в історії України опалювального сезону. Обов’язково пройдемо і другу», – наголосив голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов.

Попереду у ВРП – багато завдань і роботи в напрямку зміцнення судової гілки влади.

Під час роботи з повернення українських полонених є два етапи: перемовини й безпосередньо повернення та постізоляційний період. Зокрема, учора в Миколаєві відкрили один із таких центрів. Там звільнені з полону військові можуть отримати медичні та психологічні послуги. Також в осередках допомагають родинам військовополонених.

У новий рік Міноборони ввійшло абсолютно планово, по всіх основних позиціях речового майна, палива, харчового забезпечення здійснюються ритмічні поставки.

Також нині створюється певний запас. Зокрема, резерви бронежилетів складають більш як 240 тис., а шоломів – понад 150 тис. одиниць. Крім того, збільшуються резерви зимової форми для воїнів ЗСУ, а також уже постачається літня.

Глава держави наголосив, що підрозділи, які боронять ці міста, забезпечуватимуться боєприпасами й усім необхідним оперативно та безперебійно. Наостанок ішлося про посилення ЗСУ технікою та зброєю, які надходять від партнерів.

Загальна сума пожертв, яку зробила сама компанія через UNITED24, сягнула 1,5 млн дол. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Таким кроком російський диктатор, по-перше, визнав серйозні проблеми з живою силою, яку успішно демілітаризують українські воїни, а по-друге вчергове підтвердив, що його словам вірити не можна. 

Навесні путін неодноразово переконував, що мобілізація не потрібна, уже в жовтні після оголошення так званої «часткової мобілізації» пропагандисти заспокоювали росіян, що на цьому все закінчиться, однак зараз очевидно, що путінський режим не збирається залишати у спокої Україну й готовий кидати у вогонь війни нові десятки тисяч ненавчених і немотивованих чоловіків. 

На передову повертають військових з осколками в кінцівках і простреленими легенями, тих, хто переніс інфаркти й інсульти. За оцінкою юристів і правозахисників, це суперечить закону. Військово-лікарська комісія не проводить засідання й не присвоює категорії придатності до служби.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

На запитання, чи схвалюють респонденти позицію ЄС щодо підтримки України, 74% відповіли ствердно, з них третина – що “рішуче” схвалює.

73% опитуваних погоджуються з фінансовою, військовою та гуманітарною допомогою ЄС Україні, а також із санкціями проти росії.

Підтримка України з боку ЄС більш популярна в скандинавських країнах, Нідерландах, Ірландії та Португалії, де її схвалюють понад 90%. З іншого боку, менше половини респондентів у Греції, Словаччині, Болгарії та на Кіпрі заявили, що схвалюють дії ЄС щодо України.

Більшість опитаних підтримують дії ЄС, попри те, що усвідомлюють негативні наслідки війни для їхнього повсякденного життя.

За словами поінформованих осіб, санкції встановлять два ліміти цін на російські нафтопродукти: один на дорогі експортні товари (такі як пальне), а інший – на дешеві.

Exit mobile version