Сили оборони ліквідували вже понад 95 тисяч окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 13 грудня

Триває 293 доба героїчної боротьби українського народу проти країни-агресора, країни-терориста – російської федерації. За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Новоєгорівка, Макіївка, Червонопопівка і Білогорівка Луганської області та Верхньокам’янське, Соледар, Яковлівка, Бахмутське, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Майорськ, Авдіївка і Мар’їнка Донецької області.

Сили оборони ліквідували вже понад 95 тисяч окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 13 грудня

Зазначається, що українці перемагають ворога і в майстерності нанесення вогневих ударів, адже діють за принципом «Один удар – одна знищена ціль». Натомість окупанти нерозумно витрачають власні боєприпаси й абсолютно не жаліють своїх мобілізованих, коли женуть їх уперед без належного екіпірування та підготовки.

Мер Мелітополя Іван Федоров повідомив, що українські захисники у вихідні уразили пункт базування аналітиків ФСБ в тимчасово окупованому Мелітополі.

Загалом ЗСУ вдалося уразити три об’єкти російських окупантів на околицях Мелітополя та в самому місті. Десятки окупантів загинули, а близько 200 сотень – доставлені в лікарні.

Зокрема був знищений блокпост окупантів, який розташований на відстані 20 км від Мелітополя. По-друге, була знищена радіолокаційна станція, за допомогою якої росіяни як відслідковували цілі своїми силами ППО. По-третє, знищені росіяни у готельно-ресторанному комплексі на околицях Мелітополя, де постійно проживав підрозділ ФСБ, який відповідав за аналітику й ведення баз даних.  

Федоров наголосив, що в Мелітополі залишилося багато проукраїнськи налаштованих громадян, тому нашим спецслужбам відомо про всі пересування окупантів.

З метою поповнення втрат у живій силі та доукомплектування підрозділів 1 армійського корпусу за мобілізацією призивають жінок – 28 осіб уже призвано й направлено на підготовку Калінінським районним військовим комісаріатом міста Донецька.

Станом на ранок 13 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 13.12 орієнтовно склали

«Дуже малоймовірно, що російське командування зараз спроможне створити ефективні ударні сили, спроможні захопити такі території».

У британській розвідці вважають, що у найближчі кілька місяців рф навряд вдасться досягти якогось просування, яке мало б значення на оперативному рівні.

В інституті вважають, що тиск Кремля на Білорусь з метою підтримки російської агресії в Україні є частиною довгострокових зусиль, спрямованих на закріплення подальшого контролю над Білоруссю.

Аналітики вважають, що Білорусь уже навряд чи вторгнеться в Україну через внутрішню динаміку в країні. У 2020 і 2021 роках Лукашенко покладався на елементи білоруських збройних сил як на додаток до білоруських служб безпеки для придушення народних протестів проти його правління. Залучення значної частини цього апарату безпеки у війні в Україні зробить Лукашенка вразливим до нових заворушень та спротиву. 

«Лукашенко також, ймовірно, усвідомлює, що вторгнення в Україну підірве його авторитет як лідера суверенної країни, оскільки стане очевидно, що зусилля росії щодо забезпечення повного контролю над Білоруссю увінчалися успіхом», – наголосили експерти.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Після завершення розмови з Байденом Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, у якому повідомив про сильні домовленості.

«Уже сьогодні відбудеться саміт G7, Україна братиме участь. Зараз ми скоординували наші позиції з Америкою. Це буде дуже важливий саміт. Будуть новини. Я був радий відчути у розмові, що наша формула миру сприймається позитивно. І це додає оптимізму. Чим швидше будуть реалізовані пункти формули, тим міцнішими будуть гарантії безпеки України і всіх у Європі. І вже починаємо працювати над глобальним самітом миру. Самітом, який зробить українську формулу миру реальністю».

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, усе ж руйнування внаслідок російської ракетної атаки 5 грудня ще не дозволяють використовувати ТЕС повною мірою. .

Разом із тим повідомляється, що бригади «Укренерго», генерації та обленерго спільно працюють над усуненням наслідків російських атак. Через складність пошкоджень роботи тривають довше та ускладнюються поганою погодою – поривчастий вітер із мокрим снігом.

Як повідомили у Луганській ОВА, у тимчасово окупованому Довжанську окупанти продовжують вирізати шахтне обладнання, для гірників, яких не мобілізували, шукають варіанти працевлаштування. 

Зокрема, на шахті «Червоний партизан» поблизу Довжанська демонтують і щоденно вивозять обладнання. Підприємство готують до так званої «консервації». 

Уже готовий перелік шахт, які окупаційна «влада» вважає нерентабельними. Близько 700 працівникам запропонували місця у центрах зайнятості через ліквідацію підприємств. Для них нібито організують курси професійного навчання, однак шахта була єдиним місцем доходу, а іншої роботи немає. 

Разом із тим у Довжанську максимально посилили мобілізаційні заходи – чоловіків шукають, перевіряючи кожну квартиру. При цьому вакансії у «правоохоронних органах» тимчасово окупованої Луганщини поступово займають росіяни.

Таким чином росія остаточно перетворює людей на окупованих територіях на безправних рабів, над якими ставить своїх наглядачів. І для зміни ситуації на краще є тільки один варіант – викинути окупантів за межі нашої держави.  

Зокрема, глава держави заявив, що війна в Україні закінчиться, коли російський лідер путін помре.

«Авторитарний режим, він страшний. Є великий ризик – не може все залежати від однієї людини. І тому, коли людина відходить, інституції зупиняються. Такий час був у Радянському Союзі. Зупинилося все. Я вважаю, якщо його (путіна) не буде, то їм буде складно. Вони займатимуться внутрішньою політикою, а не зовнішньою».

Володимир Зеленський також заявив, що росіяни боротимуться за демократію, коли зрозуміють, що прийшла повна ізоляція.

Український лідер вважає, що путін не застосує ядерну зброю, оскільки боїться смерті.

«Я його бачив, я бачив його бажання жити. Він дуже любить життя це життя, він навіть сидить… довгий стіл… він боїться ковіду чи ще чогось. Тож я не впевнений, що він готовий застосувати ядерну зброю. Бо він розуміє, якщо він застосує, то наступні кроки можуть бути від будь-якої держави саме до нього. Особисто до нього».

Президент також нагадав партнерам, що тривалість війни залежатиме від об’ємів допомоги Україні.

«Ми воюємо за весь світ. Найголовніше, щоб Сполучені штати Америки, суспільство не збилися зі шляху підтримки України, а знали, за що ми воюємо… США лідер у підтримці України. Без їхньої підтримки нам буде складно, дуже складно. Питання, коли закінчиться війна, залежить від підтримки. Щоб вона (війна) була коротшою, потужніша допомога потрібна».

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Зазначається, що при врахуванні скасованої пресконференції, путін може поговорити в комфортних умовах з особистими пропагандистами – кремлівським пулом.

Раніше однією з причин скасування пресконференції ЗМІ називали «ситуацію на фронті».

Також сьогодні Дмітрій Пєсков заявив, що цього року новорічного прийому в Кремлі також не буде. 

Таким чином путінський режим фактично визнає, що похвалитися у війні проти України нічим, від переможних гасел росія поступово переходить до інформування про втрати й розмов про Гаагу, однак зупинити безглузде відправлення на забій сотень тисяч своїх людей Москва не хоче. Бо це означатиме повний крах і самого путіна, і його оточення, а також уже найближчим часом обов’язковий міжнародний трибунал за знищення мирних українців і цілих міст.

Показово, що попередній супутник цієї серії теж не зміг піднятися на задану орбіту. Аналогічна доля спіткала й інший надсекретний супутник «Космос 2555», на борту якого пафосно намалювали букву Z. Він був призначений для спостереження за Україною і запущений у квітні, та, не пропрацювавши навіть 20 днів, згорів в атмосфері.

Це все, що потрібно знати «про космічну наддержаву» та путінську зброю. 

Згідно з даними опитування, громадянами світу називають себе 38% опитаних із вікової категорії 18–24 роки. У віці 30–35 років частка таких людей становила 28%. 

При цьому 46% опитаних російських учнів середньої та старшої школи заявили про готовність емігрувати, що випливає з вересневого дослідження Інституту вивчення дитинства, сім’ї та виховання Російської академії освіти.

На фоні війни, масової мобілізації та нової хвилі падіння реальних доходів громадян рівень народжуваності в країні оновив мінімум за два десятиліття.

Як повідомив Росстат, у жовтні в рф на світ з’явилися 107,2 тисяч дітей — на 12,8 тисяч менше, ніж того ж місяця роком раніше. Спад народжуваності – на 10,7% рік до року – став найсильнішим принаймні з 2020 року.

Демографи прогнозують, що «дно» народжуваності, встановлене наприкінці 1990-х, після пострадянської економічної катастрофи, буде пробито наступного року. Кількість народжень дітей у 2023 році опуститься до 1,2 мільйона, а 2024-го – до 1 мільйона, що стане абсолютним мінімумом у сучасній історії країни з часів Другої світової війни.

Також пожежа сталася у місті Нижньокамськ (Татарстан): на території підприємства Нижньокамськнафтохім спалахнув склад синтетичного каучуку, площа займання склала близько 10 тисяч квадратів.

Міністри звернулися із відповідним закликом до Президента МОК Томаса Баха.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Рада ЄС, зокрема, ухвалила рішення про збільшення загальної фінансової стелі на 2 млрд євро у 2023 році з можливістю подальшого збільшення на пізнішому етапі.

Загальне збільшення загальної фінансової стелі Фонду до 2027 року становитиме до 5,5 млрд євро. 

«Ми ще не передали вам МіГ-29, але готові це зробити. Ми говоримо з нашими партнерами у НАТО про те, як це зробити. Думаю, найближчими тижнями до Словаччини прибуде українська делегація і ми разом з американськими друзями будемо працювати над тим, щоб це стало реальністю… Думаю, це скоро відбудеться і літаки будуть в Україні». 

Крім того, у місті Кошице на сході Словаччини розпочала роботу база з ремонту військової техніки для Збройних сил України.

Центр розташований поблизу кордону з Україною. Там німецька танкобудівна компанія Krauss-Maffei Wegmann (KMW) наразі організовує ремонт великої техніки, яку було зношено або пошкоджено в боях в Україні, зокрема самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000.

Про це заявила віцепрезидент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде.

Вона додала, що решта коштів буде виділена на початку наступного року.

Від початку повномасштабного вторгнення фонд Help Heroes Of Ukraine зібрав допомоги для наших воїнів на 40 мільйонів доларів, передав 137 автомобілів та ще багато інших необхідних вантажів.

Зокрема передано екіпірування для понад 15 тисяч воїнів, 12 тисяч бронежилетів, 7 тисяч шоломів, 3 тисячі оптичних приладів, 300 дронів, 1700 тонн гуманітарної допомоги.

Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

«Я постійно переглядаю системи озброєнь, які ми можемо надати. У нас є потенційні системи озброєнь, які є більш далекобійними. І якщо росіяни продовжать завдавати ударів по цивільних районах і спробують знову порушити Женевські конвенції, тоді я подивлюся, що ми робитимемо далі».

«Сьогодні не росія потребує гарантій безпеки, а Європа гарантій безпеки від росії».

На питання, як довго триватиме підтримка України з боку США, міністр відповіла: «Стільки, скільки буде потрібно».

Exit mobile version