Сили оборони ліквідувати вже понад 100 тисяч окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 22 грудня

Триває 302 доба героїчної боротьби українського народу за свою незалежність і суверенітет у війні проти російського агресора. На сьогодні, за майже 10 місяців, росія втратила в Україні вже понад 100 тисяч особового складу, три тисячі танків та близько шести тисяч інших бронемашин.

За минулу добу наші воїни відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Площанка і Червонопопівка Луганської області та Берестове, Яковлівка, Соледар, Бахмут, Опитне, Курдюмівка, Озарянівка, Майорськ, Нью-Йорк, Красногорівка, Невельське і Мар’їнка на Донеччині.

Продовжуючи агресію, протягом минулої доби, противник завдав 6 ракетних та 15 авіаційних ударів, зокрема і по цивільних об’єктах в Запорізькій області. Також ворог здійснив 64 обстріли з реактивних систем залпового вогню.

«Від Сватова до Кремінної все ж таки успіх на боці Сил оборони України. Там наші захисники мають успіх, але опір дуже важкий, дуже багато там усіляких військ, там і “СОБР”, якісь “Барси”, кадировці десь на другому плані як заградзагони, і буряти, і свіжомобілізовані і зеки, кого там тільки немає».

Очільник області наголосив, що звільнення Луганщини дається важко.

Українські ракетники і артилеристи, в той же час, уразили три пункти управління та два райони зосередження живої сили противника.

Станом на ранок 22 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 22.12 орієнтовно склали

Згідно зі зведенням, інтенсивні бої у Бахмутському секторі велися з червня 2022 року, але лінія фронту проходила здебільшого на відкритій місцевості довкола східних підступів до міста. З того часу, як у липні 2022 року росіяни просунулися до Лисичанська та Сєвєродонецька, у війні не було затяжних великомасштабних боїв у населених пунктах.

«Оскільки бої у населених пунктах вимагають високопідготовленої піхоти з відмінним керівництвом на молодшому рівні, цей тип бою навряд чи підійде погано підготовленим бійцям “Вагнера” та мобілізованим резервістам російської армії».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

У ЗМІ приїзд Володимира Зеленського до Вашингтона вже порівнюють з візитом британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля до американської столиці, який відбувся 81 рік тому через кілька днів після нападу Японії на Перл-Харбор. Той різдвяний візит зміцнив альянс та допоміг перемогти у Другій світовій війні.

«Протягом днів мозкових штурмів і зустрічей – підживлюваних режимом Черчилля: херес зі сніданком, скотч і газовані напої на обід, шампанське ввечері та келих 90-річного бренді перед сном – два лідери розробили план поразки нацистської Німеччини та імперської Японії, а також заклали основу західного альянсу, який Байден відновив у своїй підтримці України», – зазначає CNN.

88% опитаних оптимістично оцінюють майбутнє їхньої громади.

Результати соцопитування засвідчили, що в Україні сформувалося стале позитивне відношення і великі очікування від запропонованої децентралізованої моделі місцевого самоврядування, коли більшість питань вирішуються у громадах.

«До депутатів від заборонених судом проросійських партій жителі України налаштовані переважно жорстко, а до створення військових адміністрацій населених пунктів ставляться схвально. Так, 75,5% вважають, що місцеві ради, де більшість складають депутати від заборонених партій, варто розпустити». 

Підтримку створенню на час війни військових адміністрацій озвучили понад 74% опитаних.

З жовтня програму тестували – заявку можна було подати через портал “Дія”. Наразі на порталі заявки не приймаються.

Тепер не потрібно ходити по декілька разів у банк, збирати купу документів і стояли в чергах. Поки людина подає заяву, автоматично підтягуються дані з 11 реєстрів. 

У Дії це все відбувається всього в кілька кліків. До того ж подати заяву можна одночасно в один чи в п’ять банків, а не ходити до них. 

У випадку із цією угодою Україна не виходить із неї, а саме зупиняє її дію у відносинах з двома окремими країнами – рф та Білоруссю. 

Таке рішення ухвалене, щоб статус України у цій сфері залишився чинним по відношенню до інших країн СНД (Казахстан, Киргизстан тощо). Тобто права громадян України, які працюють у цих державах, не постраждають. 

Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, із небезпечних зон Запорізької області виїхали понад 43 тисячі осіб. З Херсонщини – близько 34 тисяч, з Донеччини та Луганщини – орієнтовно 5 тисяч, із Харківщини – понад 5 тисяч громадян.

Евакуація зі звільнених територій триває. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

«Ми завжди хотіли бути частиною цього так званого цивілізованого світу. І після розвалу СРСР, який ми допустили власними руками, нам здавалося, що з дня на день ми станемо частиною цього так званого цивілізованого світу. А як з’ясувалося, нас там не чекали».

Він заявив, що і сам робив ці спроби, але його не прийняли.

Очевидно путін досі не розуміє, що залити кров’ю Ічкерію, напасти на Грузію й анексувати її території, окупувати український Крим і розв’язати повномасштабну війну проти суверенної держави з метою знищення цілого народу – це не ті дії, які вітаються в цивілізованому світі. 

Світова спільнота цінує мир, дотримання законів, співпрацю й кооперацію, а не вбивства дітей, жінок, людей похилого віку, знищення цілих міст заради амбіцій кількох осіб.

З іншого боку, путін сьогодні визнав, що і він сам, і держава під його керівництвом були й залишаються за бортом цивілізації.

Reuters зазначає, що рубль продовжує тижневі втрати на тлі побоювань з приводу санкцій щодо російської нафти й газу, які лякають ринок.

Китайські банки повністю зберігають усе санкційні обмеження, запроваджені американським Мінфіном.  

Пропагандисти запевняли, що російський диктатор начебто побував у штабі спецоперації, і таким чином відвідав зону бойових дій.

Однак з’ясувалося, що насправді цей «штаб спецоперації» розташований у Ростові. Тож у багатьох людей виникло закономірне питання: можливо, путін відвідував зону майбутніх бойових дій? 

Тим часом New York Times, як і інші видання та коментатори, зазначає контраст між церемоніями нагородження, які у вівторок провели президенти України та росії.

«Зеленський своїм візитом до Бахмута, навмисно чи ні, перетягнув частину уваги з путіна на себе, продемонструвавши безстрашність і готовність ризикувати собою, приїхавши до міста, яке настільки зруйноване постійними російськими нальотами, що нагадує картини часів Першої світової війни».

У день, коли Зеленський нагороджував солдатів біля передової, путін у Кремлі вручав ордени чиновникам і пропагандистам.

«Телевізійний захід путіна, схоже, мав на меті показати аудиторії вдома й за кордоном, що він сповнений рішучості продовжувати війну, попри те, що, за оцінками американських офіційних осіб, втрати росії вбитими та пораненими вже перевищили 100 тисяч людей», — йдеться у статті New York Times.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Вартість нового пакета майже на два мільярди доларів, він міститиме дуже важливий новий потенціал: ракетну батарею Patriot. Навчання українських військових відбудеться у третій країні.

Вашингтон продовжить приділяти пріоритетну увагу іншим формам підтримки протиповітряної оборони, включаючи NASAMS, HAWK, Stingers та обладнання для боротьби з БПЛА.

Як заявив міністр оборони Британії Бен Воллес, країна вже передала 900 генераторів та направила близько 15 тисяч комплектів одягу для екстремальних холодів для українських збройних сил, зокрема одяг для холодної погоди, надміцні спальні мішки та утеплені намети.

«Очікується, що до Різдва будуть доставлені ще 10 тисяч комплектів (зимового одягу). Загалом міжнародне співтовариство передало Україні близько 1,23 мільйона зимових комплектів».

«Точну кількість систем для України я поки що назвати не готовий. Це залежить від подальших переговорів із Копенгагеном».

Повідомляється, що загальна вартість усіх пакетів оборонної техніки, які Фінляндія поставила в Україну, зараз становить 189,2 мільйона євро.

З метою гарантування безпечної доставки допомоги, зміст, спосіб доставки або графік допомоги не повідомлятимуться більш детально.

500 мільйонів доларів будуть скеровані на реалізацію проекту PEACE для виплат допомоги сім’ям з дітьми, заробітної плати державним службовцям та комунальних платежів.

Також новим пакетом Світовий банк підтримає систему охорони здоров’я України, допоможе відновити та покращити доступ до медичних послуг, вирішити нові нагальні потреби, що виникли через війну.

Передача цих генераторів дає потужний імпульс для відновлення регіону в цілому. Сьогодні і влада України і міжнародна спільнота об’єднуються, щоби зробити життя людей на звільнених від росіян територіях нормальним і цивілізованим, на відміну від того, що вони відчували під окупацією. 

У країні було організовано загальнонаціональний марафон із в’язання населенням, зокрема шкарпеток і светрів із вовни для ЗСУ. До цього процесу безпосередньо долучилося і керівництво Ісландії.

Зараз вантаж обліковується, розподіляється і видається представниками Сил логістики ЗСУ. Левова частка одягу піде у дві бойові бригади. Частина буде передана до військових госпіталів, пожежним і ремонтникам.

Згідно з публікацією, таке визнання надасть президенту США нові санкційні повноваження щодо російських чиновників. Однак помічник від Республіканської партії у Палаті представників США назвав цей крок “половинчастою” відповіддю на вимогу президента Зеленського, щоб США визнали росію державою-спонсором тероризму.

Exit mobile version