Сили оборони продовжують тиснути окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 10 грудня

Триває 290 доба повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України. За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів Площанка, Невське, Білогорівка Луганської області та Яковлівка, Бахмутське, Підгородне, Бахмут, Опитне, Курдюмівка, Дружба, Невельське, Побєда і Новомихайлівка на Донеччині.

Сили оборони продовжують тиснути окупантів – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 10 грудня

Ракетних ударів зазнали населені пункти Велика Писарівка Сумської області, а також Комишуваха, Григорівське і Юльївка на Запоріжжі. Надалі зберігається загроза ракетних ударів по об’єктах енер

На інших напрямках ворог зосереджує зусилля на стримуванні дій підрозділів Сил оборони України, обстрілює позиції наших військ та цивільні об’єкти. Обладнує оборонні рубежі й позиції.

Українські захисники твердо тримають свої позиції і дають гідну відсіч загарбникам.

Як уточнили у Генштабі ЗСУ, 7 грудня внаслідок вогневого ураження районів зосередження окупантів у районах міст Бердянськ, Токмак, Мелітополь, Енергодар, Дніпрорудне, Пологи та Василівка Запорізької області, втрати ворога склали близько 240 осіб пораненими.

Також знищено 3 склади боєприпасів і близько 20 одиниць військової техніки різних типів. Розгорнутий на базі «”Токмацького протитуберкульозного диспансеру» шпиталь повністю заповнений пораненими військовослужбовцями російських окупаційних військ.

Станом на ранок 10 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 10.12 орієнтовно склали
Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському та Лиманському напрямках

Експерти кажуть, що посилання путіна на російську імперську історію 7 грудня та його нещодавні коментарі щодо ролі росії як єдиної «гарантії українського суверенітету» є додатковими показниками того, що Кремль створює умови для затяжної війни, спрямованої на ліквідацію українського суверенітету.

До повідомлення прикріплена програма, яка збирає дані користувачів. Кіберзлочинці відправляють листи під темою: «Як розпізнати дрон-камікадзе».

Фахівці закликають не відкривати й не завантажувати файли, які вкладені до підозрілого листа, та не переходити за посиланнями в такому повідомленні.

Крім того, нагадують, що державні органи й установи можуть надсилати листи тільки з доменів GOV.UA. 

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

«Нам уже вдалося повернути 1331 українських воїнів. І я дуже пишаюся цим результатом нашої держави. Це захист наших людей, де вони б не були. Ми повинні повертати усіх. Це наш обов’язок».

Президент наголосив, що наразі Україна не бачить рішучості й допомоги у цьому процесі від міжнародного комітету «Червоного Хреста».

«Ми маємо шукати та знаходити нові формати, нових людей у нових реаліях. Нові формати взаємодії, нові лінії співпраці. Можливо, саме ця система омбудсменів та міжнародний компонент співпраці в цій системі зможе наблизити до бажаного результату — до повернення до свого дому усіх українців».

«Обговорили імплементацію нашої “формули миру”, співпрацю щодо обороноздатності та енергетичної стабільності України. Також синхронізували позиції перед онлайн-самітом G7», – повідомив глава держави.

Поки дефіцит потужності в енергосистемі все ще значний. Всім обленерго надали ліміти споживання електроенергії.

Тим часом уряд доручив міністру енергетики розробити пріоритети включення електропостачання.

Передбачено чотири пріоритети для подачі електроенергії:

Тільки після включення цих чотирьох зазначених груп має постачатись електроенергія на інші об’єкти. Це справедливий підхід, який дозволить нашій країні вистояти цієї зими.

Як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, триває робота з розширення можливостей лікарень для роботи в автономному режимі.

У кожному регіоні України сформовано оперативні штаби й визначено відповідальних осіб, які координують доставку пального до закладів охорони здоров’я та створення його необхідних запасів на період довготривалих відключень електроенергії.

У періоди відключення електроенергії аптеки в закладах охорони здоров’я продовжують роботу, оскільки вони підключаються до дизель-генераторів медустанов. 

Уся продукція йде Міноборони рф для виробництва протитанкових загороджень, а на північ Криму вантажівки везуть бетонні конструкції для будівництва протитанкових загороджень, так званих «зубів дракона».

Показово, що експерти, зокрема й російські, дуже критично ставляться до таких конструкцій, адже сучасні інженерні машини їх легко знищують. Однак у російській армії досі в багатьох сферах керуються нормами зразка Другої світової. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Як стверджують експерти, видобуток газу вже впав на 20%, і продовжує падати. Наступного року впаде й видобуток нафти.

Після запровадження європейського ембарго ринок російської нафти у Балтійському морі пережив інфаркт.

Марка нафти Urals – основний сорт росії, на який припадає 60% нафтового експорту, – упала до $43,72 за барель.  

З початку листопада вартість Urals впала майже вдвічі, а її дисконт до північноморського сорту Brent перевищив 40. Відповідно, зараз ключова російська марка торгується на рівнях значно нижчою від цінової стелі, яку ввели країни G7. Вони вимагають, щоб нафта коштувала не дорожче $60 за барель.

Експерти ринку стверджують, що клієнтів на Urals немає, тому ціни доводиться знижувати, щоб залучити покупців на великі обсяги.

Наразі промисловість рф нічого більше не виробляє, окрім енергоносіїв. Індустрія високих технологій у країні взагалі відсутня, а економіка тримається завдяки накопиченням попередніх років. 

За підсумками 2022 дефіцит федерального бюджету росії зросте більш ніж удвічі. Закривати «дірку» влада планує за рахунок залучення боргу та коштів Фонду національного добробуту.

Bloomberg підрахував, що нафтогазові доходи рф упали до мінімуму з пандемійного 2020 року,.

Бюджет страждає від обвалу цін на російську нафту, адже це кожен третій рубль доходів. І замість спочатку закладених 1,3 трильйона рублів його дефіцит цього року може становити 2,5 трильйона,

Як повідомляє Bloomberg, таке рішення ухвалено через завуальовані погрози росіян застосувати ядерне озброєння.

Саміт за участі президента рф і премʼєра Індії був щорічним.

Тепер будь-які зв’язки із путіним, а також співпраця з росією стають на міжнародній арені токсичними. 

Вогонь охопив усю площу супермаркету, і почалися вибухи газових балонів та банок із фарбами. Через це до гасіння пожежі не могла долучитися авіація. Повідомляється про жертви.

Також у російському Барнаулі загорівся Алтайський шинний комбінат, який, зокрема, виготовляє шини для авіа- та військової техніки. Гасіння ускладнено низькою температурою і сильним задимленням.

Супутникові знімки підтверджують, що з російської військової авіабази «Дягілєво» в Рязанській області зникли до 10 бомбардувальників Ту-22м.

Таким чином пересічні росіяни усередині країни, які раніше заявляли, що війна проти України їх не стосується, починають відчувати на собі наслідки російської агресії.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Зокрема, під санкції потрапили четверо причетних до процесу “фільтрації” українських громадян на окупованих росією територіях – чиновники адміністрації президента росії Олег Нестеров та Євгеній Кім, росіянка Марина Середа, яка співпрацювала з так званим “міністерством внутрішніх справ “ДНР”, і бойовик “ДНР” Алексєй Муратов.

Крім того, Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США запровадило санкції проти Центральної виборчої комісії рф через причетність до організації “псевдореферендумів” на окупованих українських територіях. Санкції поширюються на главу ЦВК рф Еллу Памфілову та решту 14 членів органу.

«Зараз дуже чітко зрозуміло – хто на стороні миру, а хто на боці війни. Президент Зеленський говорив про мирний план, який складається з 10 пунктів. Ми, США та країни G7, цей план підтримуємо, бо віримо, що це міг би бути потенційний план закінчення війни. Якраз цього понеділка росія знову запустила 70 ракет по українських містах. Зараз абсолютно ясно, що росіяни не хочуть припиняти війну. США підтримують мир. Той мир, який був запропонований в плані Зеленського».

20 листопада Володимир Зеленський під час онлайн-звернення до учасників Групи двадцяти представив «українську формулу миру».

Це допоможе українцям здобути нову професію, навчитися цифрової грамотності та знайти роботу.

У Мінцифри повідомили, що також у межах спільного проекту з Google.org оновлюють платформу національного проекту «Дія.Цифрова освіта».

Також грант від Google.org передбачає створення спеціального освітнього застосунку та розробку нових освітніх серіалів та проектів.

У список увійде велика кількість боєприпасів і високотехнологічних систем для протидії безпілотникам.Також цей пакет допомоги включатиме боєприпаси для гаубиць і HIMARS тощо.

Переданий вантаж включає генератори потужністю від 5 кВ до 10кВ, а також від 12кВА до 40кВА.

Обладнання доставлене за допомогою Механізму цивільного захисту ЄС.

Перелік допомоги офіційно засекречений, попередньо йдеться про стрілецьку зброю та боєприпаси.

Парламент схвалив участь болгарських інструкторів у місії ЄС із тренування українських військових EUMAM на території Бельгії, Польщі та Німеччини, а також підготовку українських бойових медиків на болгарській території.

Ця партія допомоги прямує до Житомира, Харкова, Бучі та Полтави.

В уряді держави заявили, що цей внесок є частиною 180 мільйонів євро, які Кабмін виділив для допомоги Україні пережити зиму, із цих коштів 18 мільйонів євро призначені для ремонту життєво важливої інфраструктури. 

Заходи включають санкції проти 33 нинішніх та колишніх високопоставлених російських чиновників і шести організацій, причетних до систематичних порушень прав людини.

Exit mobile version