Сили оборони продовжують вести наступ на Бахмутському та Запорізькому напрямках – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 15 червня

Триває 477 доба героїчного спротиву українського народу повномасштабному вторгненню росії. Уночі, в період з 00.20 по 04.30 15 червня 2023 року, російські окупанти завдали ракетного удару по Україні крилатими ракетами повітряного базування Х-101/Х-555, а також ударними дронами типу «Shahed».

Сили оборони продовжують вести наступ на Бахмутському та Запорізькому напрямках – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 15 червня

Чотирма літаками стратегічної авіації Ту-95мс здійснено чотири пуски крилатих ракет Х-101/Х-555 з Каспійського моря. Одну із ракет вдалось знищити, решта – влучили в промислові об’єкти на Дніпропетровщині.

Іранські «шахеди» противник запускав з північного та південного напрямків. Усі 20 ударних дронів знищено.

За уточненою інформацією, протягом минулої доби, російські окупанти завдали ракетно-авіаційного удару по Україні, застосувавши 6 крилатих ракет повітряного базування Х-22, 4 крилаті ракети морського базування “Калібр” та 7 іранських ударних дронів типу “Shahed”.

Під час атаки знищено 9 повітряних цілей: три крилаті ракети «Калібр» та шість іранських ударних дронів «Shahed».

Всього, протягом минулої доби, ворог завдав 38 авіаційних ударів, також здійснив близько 52 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України є дуже високою.

БОЙОВІ ДІЇ

«За добу, що минула: Бахмутський напрямок – на різних ділянках пройшли вперед від 200-500 м. На Запорізькому напрямку пройшли вперед від 300-350 м».

На Бердянському напрямку бої тривають поблизу села Макарівка, на Маріупольському напрямку – у районах Новоданилівки та Новопокровська.

Наші захисники посуваються в умовах надзвичайно жорстоких боїв, авіаційної та артилерійської переваги ворога.

Росіяни зазнають втрат як у живій силі, так і в техніці та озброєнні.  

«За сприяння США та інших членів коаліції вони доведуть справу до кінця і продовжать розвиватися як одна з найсильніших армій світу. Йдемо вперед до нашої спільної перемоги».

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 13 районів зосередження живої сили, 2 пункти управління, 3 зенітно-ракетних комплекси та 3 станції радіоелектронної боротьби противника.

Станом на ранок 15 червня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.06.23 орієнтовно склали

Як заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх, у відомстві продовжують стежити за цим. Вона також зазначила, що Пентагон при виділенні військової допомоги Україні передбачає можливі втрати техніки.

Внаслідок вибуху 13 червня в окупованому Мелітополі пошкоджена ділянка залізниці, також з колії зійшли вагони.

За уточненою інформацією, під час вибуху по колії рухався ворожий потяг із Дніпрорудного із викраденою окупантами залізною рудою.

З рейок зійшли 5 вагонів, також заблоковані 50 метрів залізниці. Як відомо, через Мелітополь загарбники везуть награбоване з прифронтових населених пунктів в сторону Криму або Новоазовська.

Про це повідомляють російські військові блогери. Вони не вказують точну кількість загиблих, але зазначають, що кількість постраждалих перевищила втрати у боях на Південнодонецькому напрямку за кілька днів.

«Під Кремінною трагічний інцидент стався в одній із дивізій, що збиралися піти у наступ. Дві години люди стояли натовпом на одному місці й чекали, коли командир дивізії слово своє мотивуюче скаже». 

Замість генерала прилетіли українські HIMARS.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Ідеться про села Благодатне, Сторожове, Нескучне, Макарівка, які вже звільнили від рашистів. Там тривають заходи з зачистки від росіян. 

Для евакуйованих підготовлені місця для їх тривалого перебування за межами області, адже на Донеччині немає жодного населеного пункту, де люди були б у безпеці.

Повідомляється, що у Волноваському районі зараз ідуть активні бойові дії з просуванням наших ЗСУ. Ситуація є стабільною, а тенденція наступальних дій добра. 

Україна сподівається на візит Гроссі на ЗАЕС і що «є надія, що окупанти дадуть МАГАТЕ якісь адекватні відповіді на запитання, що відбувається на станції».

Під час візиту планувалося здійснити ротацію місії МАГАТЕ на станції зі збільшенням її персонального складу з чотирьох до шести осіб.

«путін: Якщо вони хочуть, щоб конфлікт завершився, Заходу слід припинити постачати озброєння Україні. Петер Сійярто: Постачання зброї затягує війну. Замість поставок зброї міжнародна спільнота краще сконцентрувалася би на досягненні миру».

У МЗС вважають, що такі заяви – це «танго на кістках».

Угорщина продовжує виступати проти постачання Україні військової допомоги й транзиту зброї через свою територію, пояснюючи це тим, що не хоче ставати «стороною війни», хоча насправді такі дії є прихованою підтримкою агресора – росії.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

Він лицемірно зазначив, що Москва однією з найголовніших цілей та званої «операції» ставить захист прав, права на життя «людей Донбасу». При цьому він промовчав, що саме завдяки зусиллям росії Донбас зруйновано, там щодня гинуть мирні жителі, мільйони людей стали біженцями й загалом, саме рф «підпалила» Донбас у 2014-му році руками банди Стрєлкова та йому подібних російських агентів. 

Постійні пошуки нових виправдань свідчать про те, що Кремль відчуває свою поразку, зокрема на інформаційному фронті, й намагається знайти нові виправдання, щоб заспокоювати свій електорат.

Повідомляється, що начебто спалахнув дах електростанції 6-го енергоблоку на площі 200 квадратних метрів.

Губернатор Ростовської області повідомив, що у регіоні введено тимчасові обмеження в постачанні електроенергії.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Ми зробили все, щоб допомогти. Ми активізували постачання боєприпасів, зброї та озброєних транспортних засобів».

Французький президент підкреслив, що допомога триватиме в найближчі тижні.

Він наголосив на важливості допомагати Україні захищатися від російської агресії.

«Якщо ми цього не зробимо, уявіть, що станеться. Подумайте про це», – підкреслив він.

Крім того, Байден у Вашингтоні зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Сторони обговорили наслідки війни росії проти України для трансатлантичної безпеки та важливість подальшого зміцнення сил стримування і оборони НАТО.

«Вони привітали підтримку, яку члени і партнери Альянсу надають Україні для її захисту від російської агресії», – повідомили в Білому домі.

До нього увійшли: 

Крім того, США доправлять в Україну 15 бойових машин піхоти Bradley, 10 бронетранспортерів Stryker. 

Там зараз працюють над планом навчання українських пілотів управлінню F-16.

«Разом із Данією та за підтримки США Нідерланди забезпечують координацію європейських зусиль у цьому відношенні. Консультуючись, зокрема, з Бельгією, Люксембургом, Сполученим Королівством та представниками галузі, всі зацікавлені сторони Нині працюють над змістом навчальних курсів».

Зазначено, що тренування почнуться з обмеженою кількістю українських пілотів, але пізніше їх може бути більше.

Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Велика Британія ухвалили таке рішення 13 червня після зустрічі.

«Обладнання вартістю 92 мільйони фунтів стерлінгів (116 мільйонів доларів США) буде закуплено найближчими місяцями через Міжнародний фонд для України (IFU) для зміцнення здатності України захищати свою критично важливу національну інфраструктуру, цивільне населення та особовий склад на передовій» – йдеться в заяві.

«Радари можуть бути використані зокрема для виявлення, локалізації, відстеження та ідентифікації повітряних, наземних і морських цілей. Таким чином Нідерланди роблять свій внесок в інтегровану протиповітряну оборону України».

Як стало відомо, завтра на засіданні Контактної групи з питань оборони України буде оголошено, що Нідерланди виділяють 40 мільйонів євро на закупівлю обладнання для протиповітряної оборони в межах багатостороннього партнерства, яке буде доставлено в Україну в найкоротші терміни.

«Завдяки спільній роботі Держпродспоживслужби та МЗС відкрито новий ринок для збуту продуктів українського виробництва, а саме молока та молочних продуктів до Канади».

Наразі українські виробники молока і молокопродуктів можуть експортуватися на ринки 31 країни.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав історичне рішення люксембурзьких депутатів:

«Цей крок вшановує мільйони жертв та відновлює історичну справедливість. Міжнародне визнання Голодомору геноцидом продовжує зростати».

Загалом Голодомор геноцидом українського народу вже визнали парламенти майже трьох десятків країн світу, зокрема і в Європі.

Exit mobile version