Сили оборони продовжують завдавати точних ударів по окупантах – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 4 січня

Триває 315 доба повномасштабної війни, яку розв’язала проти України російська федерація. За інформацією українського командування, противник, протягом минулої доби, завдав 7 ракетних, 18 авіаційних ударів та здійснив понад 85 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, зокрема, по цивільній інфраструктурі міст Краматорськ Донецької області, Запоріжжя та Херсон. Є постраждалі серед мирного населення.

Сили оборони продовжують завдавати точних ударів по окупантах – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 4 січня

БОЙОВІ ДІЇ

Зокрема, підтверджено ураження противника 2 січня в районах населених пунктів Токмак, Мелітополь, Бердянськ, Пологи та Василівка Запорізької області: знищено 2 склади боєприпасів, до 10 одиниць військової техніки різного типу, уражено 2 пункти дислокації окупантів, ліквідовано та поранено до 260 військовослужбовців збройних сил російської федерації.

Станом на ранок 4 січня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.01.23 орієнтовно склали

Розвідка зазначає, що приблизно у середині грудня регулярні російські військові та найманці з групи Вагнера посилили частоту піхотних атак на позиції довкола міста, але піхоті надавали дуже незначну підтримку. 

«За останні 10 днів Україна спрямувала суттєві підкріплення на захист цього сектора й частота атак російських військ, схоже, зменшилася, порівняно з піком у середині грудня… Наступальні операції рф у цьому районі зараз здійснюються максимум на рівні взводу або відділення взводу. Найближчими тижнями малоймовірно, що росія зможе досягти під Бахмутом значного просування».

Міністерство оборони рф підтвердило, що ЗСУ знищили угруповання російських військовослужбовців у Макіївці, однак заявило, що втрати значно менші, ніж озвучені українською стороною.

Представники так званих правоохоронних органів «ДНР» повідомили російським державним телеканалам, що удар стався, коли російські військовослужбовці порушили оперативну безпеку, використовуючи особисті мобільні телефони, що дозволило українським силам завдати точного удару по базі. Орієнтовані на Кремль ЗМІ та деякі блогери посилили цю заяву, наголосивши, що російські війська не повинні недооцінювати здатність України використовувати погану практику оперативної безпеки на фронті. А деякі держслужбовці “ДНР” закликали покарати чиновника, який вирішив використати приміщення навчального закладу для розміщення мобілізованих».

Головнокомандувач повідомив, що зараз важкі бої ведуться на рубежі Сватове-Кремінна, а також у напрямку Лисичанська. 

«Найбільш складною ситуація залишається на ділянці Соледар-Бахмут-Майорськ. Там ворог фактично по трупах своїх намагається просуватися вперед, але підрозділи Сил оборони ціною надзусиль стримують ворожий наступ. На Донецькому напрямку нам вдалося утримати позиції навколо Авдіївки та продовжити контрнаступальні дії».

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

На засіданні було заслухано доповідь головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного щодо оперативної обстановки на основних напрямках фронту.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов доповів про ймовірні дії противника у найближчий період.

Учасники засідання Ставки обговорили питання забезпечення сил оборони України озброєнням та боєприпасами, їх розподілу за угрупованнями, а також питання грошового забезпечення та преміювання військовослужбовців сил оборони.

Завдяки електронній черзі спростилося планування входу й виходу суден в/із портів Великої Одеси, але росіяни саботують роботу.  

Станом на 2 січня черга складала 96 суден, і якщо ситуація не зміниться – вона буде зростати. Порти при цьому приймають 50% від тих суден, які могли би приймати.

Попереднього разу аналогічну проблему вдалося вирішити спільно з ООН та Туреччиною. 

Володимир Зеленський проінформував Рютте про ризики ескалації на фронті й виклики, з якими найближчим часом може зіткнутися Україна, та актуальні оборонні потреби. 

«Ми розраховуємо на конкретні кроки партнерів для того, щоб забезпечити Україні максимальне підкріплення за результатами наступної зустрічі у форматі «Рамштайн». 

Прем’єр Нідерландів запевнив, що його держава зробить усе можливе для того, щоб Україна могла не лише чинити опір, а й перемогти у війні.

Як повідомили в уряді, також цього року заплановане активне створення інфраструктури безпеки. Це розгалужена мережа сучасних облаштованих укриттів у межах пішохідної доступності.

Крім того, визначається перелік об’єктів, під час будівництва яких обов’язково мають бути передбачені укриття й інші елементи захисту. Це заклади освіти, лікарні, житлові та громадські будівлі, об’єкти критичної інфраструктури.

У січні буде розраховуватися рівень інфляції, ближче до лютого урядовці будуть розуміти, на який відсоток інфляції індексуватимуть пенсії в березні.

Наносупутник створили науковці Київського політехнічного інституту. На орбіті на супутнику проводитимуть експеримент з дослідження ефективності теплових труб як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.

Такий підхід дасть можливість швидше завозити необхідне обладнання для наших оборонців. 

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

«Це фортеця у кожному будинку… Що таке прорвати оборону? Оборону прорвати — це один будинок узяв, прорвав оборону, а за цією домівкою ще нова оборона. І не одна оборона. І таких ліній оборони… Скільки в Артемівську таких ліній оборони? Якщо сказати 500, мабуть, не помилимося. Кожні 10 метрів кордон оборони».

Таким чином керівник розпіареної російською пропагандою ПВК фактично визнав, що наші воїни не віддають без бою рідну землю й успішно «демілітаризують» ворога. І в цьому випадку не спрацювала навіть спроба закидати наші позиції «гарматним м’ясом», як під час Другої світової. Наші захисники однаково успішно утилізують і професіоналів-найманців, і одноразових зеків. 

В уряді ФРН наголошують, що відмова від російської нафти – це «ще один важливий крок на шляху до безпечного для клімату та захищеного від криз енергопостачання».

У повідомленні зазначається, що раніше 55% всього імпорту газу, 50% імпорту вугілля та 35% імпорту нафти до Німеччини припадало на росію. 

Таким чином рф втратила свого основного європейського партнера. 

Таке рішення керівництво ухвалило після вивчення останніх пакетів європейських санкцій, які включають заборону на надання інженерних послуг російським компаніям.

Уповноважений уряду Польщі з питань безпеки інформаційного простору Станіслав Жарин зазначив, що «ця тема є постійним елементом пропагандистських зусиль у російському інфопросторі, спрямованих на російську громадськість».

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Про це пише Bloomberg із посиланням на людей, знайомих з дискусіями.

Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України щодо репарацій за війну, але ще не зайняв офіційної позиції щодо арешту активів російської держави через розбіжності у правлячій коаліції.

Якщо Берлін зможе вирішити власні проблеми, це може надати нового імпульсу дискусіям у ЄС і чинити тиск на США з метою арешту активів, таких як резерви центрального банку, які були заморожені у відповідь на російське вторгнення.

ЄС і країни G7 заморозили близько 300 мільярдів євро резервів російського центрального банку. ЄС також заблокував близько 19 мільярдів євро активів, що належать російським бізнесменам, які потрапили під санкції, хоча ці оцінки не є повними. Ці активи перебувають у підвішеному стані і наразі не можуть бути розподілені.

Швейцарія заблокувала російські фінансові активи на суму близько 7,5 млрд франків плюс 15 об’єктів нерухомості.

Це питання є великою міжнародною темою. Кілька джерел у різних відомствах кажуть, що тиск на Швейцарію й далі посилюватиметься. Ця тема лунає під час численних неформальних контактів. Окрім України, за конфіскацію виступають США та країни Східної Європи.

Він сказав це, приймаючи у Парижі прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона.

«Українська перемога є екзистенційною для Європи та для всього світу», – сказав Крістерссон, визначаючи пріоритети для Швеції, яка 1 січня перейшла на головування в Європейському Союзі.

Лідери обговорили атаки рф іранськими дронами-камікадзе в останні дні — Сунак пообіцяв, що Україна може розраховувати на довгострокову підтримку Британії, про що свідчить нещодавнє постачання понад 1000 зенітних ракет.

Британський прем’єр заявив, що Лондон і союзники тісно співпрацюють, щоб надати Україні додаткову допомогу. 

Батареї отримали 29 провайдерів з усіх областей України. Переважно Харківської, Донецької, Київської, Житомирської, Чернігівської та Сумської. Це регіони, які мають найбільші труднощі з інтернетом через знеструмлення. 

Exit mobile version