Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 13 липня

Триває 505 день героїчної боротьби українського народу проти російського вторгнення. Російська федерація продовжує вести загарбницьку війну. Не зважаючи на значні втрати, не відмовляється від планів щодо повної окупації нашої території.

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 13 липня
Фото: Генштаб

БОЙОВІ ДІЇ

Сьогодні вночі російська федерація завдала чергового удару іранськими ударними БпЛА типу “Shahed” по Україні. Інформація щодо наслідків цієї терористичної атаки наразі уточнюється.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.

На напрямках Новоданилівка – Широка Балка; Мала Токмачка – Новопокровка мали подекуди успіх, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявленим цілям противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби. Ворог чинить потужний опір, здійснює переміщення підрозділів та військ. Активно застосовує резерви.

На Бахмутському напрямку наші війська продовжують вести наступальні дії північніше та південніше міста Бахмут. Тут, на південному фланзі наступу, мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 1 пункт управління, 16 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 4 зенітно-ракетних комплекси та 2 станції РЕБ противника.

Станом на ранок 12 липня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.07.23 орієнтовно склали

«Підвищена публічність Афзалова в той час, як місцезнаходження Суровікіна залишається незрозумілим, додає додаткової ваги гіпотезі про те, що Суровікін був відсунутий на другий план після заколоту».

Суровікін ізольований і не виходить на зв’язок із близькими понад два тижні.

Шойгу неправдоподібно заявив 11 липня, що нібито українські війська втратили 26 тис. військовослужбовців і 1 244 танки та бойові машини піхоти з моменту початку контрнаступу 4 червня.

Шойгу також заявив, що російська ППО перехопила 176 ракет HIMARS і 27 крилатих ракет Storm Shadow з моменту початку контрнаступу.

Як наголошують експерти, слова Шойгу – повна маячня. Адже до 24.02.2022 на озброєнні ЗСУ було менше тисячі танків. Згідно з верифікованими даними наші війська втратили станом на сьогодні 558 танків. Із них 352 знищено, 66 пошкоджено, 140 захоплено. При цьому 545 танків ми затрофеїли у російських окупантів, ще певну кількість отримали від союзників.

У будь-якому разі, якщо вірити словам Шойгу, то протягом липня Україна втратила практично всі свої танки. Зрештою, так звана «друга армія світу» вже кілька разів знищувала наші сили ППО, авіацію та ракетні установки HIMARS. Однак ЗСУ продовжують воювати та знищувати окупантів на воді, у повітрі й на землі. 

За даними, на які посилається видання, втрати армії рф в артилерії зараз у чотири рази перевищують українські втрати.

Спостерігачі нарахували 32 підбиті гаубиці та реактивні установки з російської сторони і лише вісім – з української.

Також підтверджено інформацію українських джерел про те, що минулого року цей генерал отримав серйозне поранення.

За даними української розвідки, Цоков був причетний до завдання ракетних ударів по українських містах.

При цьому міністр відкинув несхвалення деяких країн і гуманітарних груп щодо ухваленого минулого тижня урядом США рішення про постачання Україні цієї спірної зброї.

Олексій Резніков підкреслив, що застосування цієї зброї буде обмежено неміськими районами на території України. За його словами, партнери України також будуть проінформовані про застосування і дію касетних боєприпасів.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

«Планується обговорення ключових галузей, які мають стати стимулом для розвитку української економіки та напрацювання конкретних високорівневих секторальних пропозицій».

Ці напрацювання ляжуть в основу Плану України для Ukraine Facility (UF) від Європейського Союзу. 

Після помірної температури на вихідних і в понеділок спека знову сприяє зростанню споживання. Загальний графік споживання по країні вказує на недостатність заходів з економії електроенергії.

«У контексті наступальної операції Сил оборони України осередок колаборантів на тимчасово окупованій території Луганської області прагне отримати гарантії безпеки від вищого політичного керівництва рф у разі звільнення регіону від російсько-окупаційних військ».

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

За підсумками 2022 року ВТБ, другий за розміром активів російський держбанк, отримав рекордний чистий збиток у своїй історії – 756,8 млрд рублів.

На підтримку банку держава виділила 149,4 млрд рублів, повністю викупивши додаткову емісію його акцій наприкінці березня 2023 року.

Станом на червень 2023 року 58% росіян заявили, що на країну попереду чекають «важкі часи», це засвідчило опитування громадських настроїв, проведене «Левада-Центром».

За рік частка тих, хто негативно оцінює майбутнє, підскочила на 10 процентних пунктів і досягла рекорду за весь час спостережень (з 2008 року). Попередній максимум — 56% — соціологи фіксували у 2009 році, на тлі глобальної фінансової кризи, яка принесла росії найсильніше з 1990-х падіння економіки.

Експерти кажуть про підвищення майже всіх податків, а також про урізання фінансів на соціальну сферу.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

«Тут важливий результат, що Україна не потребує Плану дій щодо членства на цьому шляху. І я дякую за ці важливі кроки. Я знаю, скільки було різних розмов і домовленостей через це… Результати саміту гарні, але якби було запрошення, вони були б ідеальні».

Володимир Зеленський додав, що Україні запропоновано гарантії безпеки на шляху до НАТО, але не замість членства в Альянсі.

Президент також підкреслив, що є «дуже позитивні новини щодо нових пакетів оборонної підтримки» від партнерів.

«Найбільшим ризиком для Європи буде, якщо президент Путін виграє. Бо це означатиме, що він досяг своїх цілей, порушивши міжнародне право і застосувавши силу. Це буде трагедією для України, але і небезпекою для нас».

За словами Столтенберга, члени Альянсу чітко заявляють, що Україна має право сама обирати свій шлях і те, частиною яких оборонних союзів хоче бути.

«Тому ми ніколи не дозволимо, щоб Москва вирішувала, хто може, а хто не може бути членом Альянсу».

Зокрема українська делегація на чолі з главою держави мала плідні перемовини з президентом США Джо Байденом, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єр-міністром Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Ріші Сунаком, прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албенізі, прем’єр-міністра Королівства Нідерланди Марком Рютте, президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном тощо.

За результатами перемовин було досягнуто таких домовленостей:

«Усі теми: тривала підтримка, зброя, політика, НАТО. Чітко бачимо, як завершити цю війну нашою спільною перемогою».

Також Канада оголосила про нове фінансування та проекти на суму 541 мільйон доларів, передбачені для підтримки нашої держави та зміцнення трансатлантичної безпеки. 

Крім того, канадський прем’єр-міністр оголосив про додаткові 48,8 млн доларів до комплексного пакету допомоги для України.

Також Україна отримає 1000 комплектів розвідувальних безпілотників, які успішно зарекомендували себе на полі бою.

В узгодженій спільній заяві сказано, що з 12 липня починаються переговори між Україною та кожною з держав «Групи семи» з метою формалізації підтримки України через двосторонні зобов’язання з безпеки та домовленості, погоджені з цією багатосторонньою рамковою угодою.

У документі зазначено зобов’язання країн G7 продовжити надання допомоги у сфері безпеки та сучасного військового обладнання на суші, у повітрі й на морі з пріоритетом на протиповітряну оборону, далекобійну артилерію та вогневі засоби далекої дії, бронетехніку та інші ключові засоби, такі як бойова авіація, а також шляхом сприяння підвищенню рівня оперативної сумісності з євроатлантичними партнерами.

Україні також обіцяють допомогти із здійсненням реформ, необхідних для майбутнього вступу до НАТО, зокрема, судової реформи та запровадження цивільного контролю за збройними силами.

«Швидкість, з якою Україна рухається на шляху до членства в ЄС, вражає. Це процес, який заснований на заслугах, і ентузіазм та інтенсивність, з якими Україна реформується, швидко наближають її до членства в ЄС. Я впевнена, що якщо вони продовжуватимуть так і далі, якщо збережуть швидкість, успіх буде скоро. Це чудовий приклад того, як можна швидко рухатися до членства в ЄС, якщо ви виконуєте необхідні вимоги».

Як наголосив міністр оборони України Олексій Резніков, довіра є наріжним каменем міцного партнерства. А доступ до інформації – запорука успіху.

Exit mobile version