Сили оборони України провели контрнаступальні операції на п’яти ділянках фронту – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 7 липня

Триває 499 день розв’язаної росією повномасштабної війни. У ніч на 7 липня російські окупаційні війська атакували іранськими ударними дронами «Shahed-136/131» з південно-східного напрямку (Приморсько-Ахтарськ, Краснодарський край). Загалом зафіксовано пуски 18 «шахедів». В результаті бойової роботи підрозділами зенітних ракетних військ, винищувальною авіацією та мобільними вогневими групами Повітряних Сил знищено 12 ударних БпЛА «Shahed-136/131».

Сили оборони України провели контрнаступальніоперації на п'яти ділянках фронту – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 7 липня

БОЙОВІ ДІЇ

За уточненою інформацією, протягом минулої доби російська федерація завдала ракетних ударів по Україні, застосувавши 11 крилатих ракет “Калібр”, 7 з яких було знищено зенітними ракетними підрозділами та авіацією Повітряних Сил, 3 ракети “Калібр” влучили по місту Львів та 1 ракета – по приватному будинку в Черкаській області. Внаслідок російських терористичних атак на Львів, на жаль, є 7 загиблих мирних людей, понад 35 – отримали поранення різного ступеня важкості. Пошкоджено та зруйновано понад 35 будинків, більш ніж 250 квартир, 10 гуртожитків, будинок дитини, два вищих навчальних заклади освіти та інша цивільна інфраструктура.

Крім того, ворог завдав 57 авіаційних ударів, 4 з яких – іранськими ударними БпЛА типу “Shahed”. Усі 4 дрони-камікадзе було знищено нашою ППО. Також окупанти здійснили 67 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Зокрема, російська армія обстрілювала мирні населені пункти Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей.

Окупанти контролюють більшу частину міста, а наші захисники контролюють лише південно-західну частину. Водночас ЗСУ не дають ворогу пересуватися.

Навколо Бахмута українські воїни на південному фланзі подекуди просуваються, а на північному фланзі тривають бої. Точна інформація буде тільки тоді, коли наші війська закріпляться на позиціях.

Ситуація навколо Бахмута знову дуже-дуже гаряча, і в останні дні росіяни підтягують десантно-штурмові війська.

На Лиманському напрямку тривають запеклі бої, ворог намагається наступати. Але за фактом, ми поступово просуваємося, ворог на жодному з напрямків, де він наступає, не просувається.

Так, у населеному пункті Новопетрівка Бердянського району Запорізької області, на території корпусу дитячого санаторію «Весна», російські військовослужбовці облаштували військову базу, де розташовано понад 800 російських військовослужбовців та розосереджена російська військова техніка в безпосередній близькості до житлових будинків місцевих жителів.

У населеному пункті Чумаківка Херсонської області, де російський окупанти переобладнали під військову комендатуру базу відпочинку «Іва». Там проводять допити й катують патріотично налаштованих громадян України.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили 1 район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки противника, 1 склад боєприпасів, 6 артилерійських засобів на вогневиї позиціях та 3 станції радіоелектронної боротьби окупантів.

Станом на ранок 7 липня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.07.23 орієнтовно склали

«Я вдячний США як лідерам нашої підтримки, але я сказав їм, а також європейським лідерам, що ми хотіли б почати наш контрнаступ раніше, і для цього нам потрібна вся зброя і матеріальні засоби. Чому? Просто тому, що якщо ми почнемо пізніше, то це буде йти повільніше».

Глава держави сказав, що в деяких районах країни військові не можуть навіть думати про початок атак, бо у них немає відповідної зброї.

Складнощі на полі бою зараз призводять до того, що контрнаступ «сповільнюється».

«Я хотів, щоб наш контрнаступ був набагато раніше, тому що всі розуміли, що якщо контрнаступ розгорнеться пізніше, то більша частина нашої території буде замінована. Ми даємо ворогу час і можливість поставити більше мін і підготувати свої оборонні рубежі».

У розвідці зауважили, що це показує, як війна проти України «змістила усталену національну стратегію росії».

В огляді зазначається, що українські сили провели серію ракетних ударів по російських тилових позиціях уздовж усього фронту вночі та вдень 5 липня.

Експерти стверджують: українські удари свідчать про те, що Сили оборони розпочали скоординовану серію ударів, спрямованих на деградацію російської логістики та наземних ліній зв’язку по всьому периметру бойових дій.

Серед звільнених — двоє офіцерів, 41 рядовий та сержант, цивільний співробітник «Азовсталі», тероборонівець із Херсона, а також двоє дітей. 

Додому повернулися оборонці Маріуполя й «Азовсталі», військові з Донецького, включно з Бахмутом, Запорізького та Харківського напрямків.

Більшість звільнених мають тяжкі поранення й на всіх попереду чекає реабілітація. Захисникам нададуть необхідну медичну допомогу та, за потреби, психологічну та соціальну підтримку. Також їм допоможуть відновити банківські картки та документи.  

Загалом від 24 лютого 2022 року додому вже повернулося 2576 українців. Це вже 47-й обмін, який вдалося провести з початку повномасштабної війни.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

423 коптери Matrice дозволять знаходити найбільш замасковані позиції росіян та оперативно передавати інформацію артилерії. 150 коптерів Mavicдопоможуть військовим виявляти техніку, переміщення росіян та коригувати удари по їхніх позиціях.

18 ударних дронів “Кажан” дозволять Силам оборони ефективно працювати вночі. Безпілотники мають камеру з тепловізором та розганяються до 120 км на годину, тому росіянам фактично нереально їх збити.

5 розвідувальних комплексів “Лелека” (в одному комплексі — 3 БПЛА)допоможуть непомітно залітати в глибокий тил ворога, щоб дізнаватися інформацію про кожен крок.

Першочергове завдання – це завершити перехід Сил безпеки та оборони України на стандарти НАТО в усіх аспектах: від техніки та зброї до планування і аналізу. 

Основою нашої оборони стане професійна армія. Одночасно буде створено два компоненти резерву. Всі військовозобов’язані будуть постійно проходити обов’язкові навчання за визначеними військовими спеціальностями. 

Ще одним компонентом Нової української армії має стати розвиток ВПК. Україна вже активно нарощує виробництво зброї та техніки.

При цьому приватний бізнес має стати повноцінним партнером держави у воєнно-промисловому комплексі. Буде створена нова система оборонних закупівель, яка включатиме активну взаємодію з міжнародним партнерами та довгострокове бюджетне планування.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

У першому півріччі «Газпром» прокачав у європейські країни мінімальний обсяг із другої половини 1970-х. Доходи бюджету від експорту газу впали на 80%.

Ритейлери вже отримують повідомлення від виробників про підвищення закупівельних цін на продукцію в середньому на 10–15%. 

Очікується, що ослаблення рубля призведе до подорожчання всієї побутової техніки та електроніки, передовсім смартфонів, ноутбуків та планшетів.

– Російські пропагандисти, зокрема державні канали, раптом почали після заколоту Пригожина розповідати правду про минуле і сьогодення путінського дружка-злочинця: про те, як він душив жінку, щоб зняти з неї чоботи, як отримував мільярди з бюджету.

Усе це раніше «чомусь» нікого не хвилювало. Зрештою навіть зараз, коли про це широко відомо, Пригожин вільно пересувається росією, йому повертають гроші. Коштовності й навіть зброю. 

А в цей час простим громадянам дають кілька років колонії за звичайний плакат «Ні війні!», судять людей за лайки та репости в інтернеті, опозиціонерів визнають іноагентами й садять за ґрати. 

Це саме той фонд, гроші якого мали б бути спрямовані на підтримку соціально незахищених росіян, однак поки він використовується виключно як джерело фінансування війни й закривання дірок у бюджеті.

Фактично це останній резерв рф, який за рік може остаточно вичерпатися.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Документ чітко засвідчує, що Болгарія підтримує набуття Україною членства в НАТО, щойно це дозволять умови.

«Болгарська сторона вітає значні досягнення України у просуванні на шляху євроатлантичної інтеграції, зокрема, щодо досягнення взаємосумісності з НАТО, підтверджує намір збільшити спільні зусилля щодо підтримки інтеграції України до Альянсу та імплементації стандартів НАТО, а також повністю підтримує Раду Україна-НАТО».

Декларація також закріплює готовність Болгарії продовжувати надавати політичну і матеріальну підтримку Україні як з боку Альянсу, так і на двосторонньому рівні стільки, скільки буде потрібно.

«Болгарія послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, бо ми впевнені, що незалежна і суверенна Україна є ключем до євроатлантичної безпеки в цьому регіоні».

Він запевнив, що Україна займає важливе місце у пріоритетах Болгарії у зв’язку з історичною, географічною, культурною та мовною близькістю між двома країнами. Окрім того, в Україні є найбільша болгарська спільнота за кордоном.

«У Вільнюсі Альянс повинен запустити дорожню карту, яка чітко вестиме до членства України в НАТО в найкоротші терміни. Як і у випадку з Фінляндією і Швецією, цей процес може відбуватися в обхід Плану дій щодо членства, зважаючи на тісну і постійну взаємодію між НАТО та Україною».

Автори зазначають, що перебування України в сірій зоні невизначеності провокує російську агресію у той час, як Путін ще не відмовився від своєї мети встановити контроль над Україною.

Сенатор зазначив, що в обох політичних партіях є критики, які вважають, що війна в Україні не є важливою для США, але це не його точка зору й не точка зору більшості республіканців у Сенаті та демократів. При цьому вінназвав боротьбу з росією найважливішою справою, яка зараз відбувається у світі».

Лідер республіканців зауважив, що допомога Україні приносить користь США, оскільки половина коштів витрачається у Штатах на виробництво зброї.

Макконнелл додав, що наслідки вторгнення в Україну виявилися не такими, як передбачав путін, який сподівався на розкол у НАТО.

«Усе, на що розраховував путін, не справдилося».

Це буде вже 17-й пакет оборонної допомоги Україні, що включає, серед іншого, зенітну зброю та боєприпаси. Загальна вартість усіх пакетів військової допомоги Україні від Фінляндії тепер становить близько 1,2 мільярда євро.

Уже є випадки вилучення німецькою митницею автомобілів, зареєстрованих у росії та ввезених до ЄС для використання в особистих цілях чи транзиту.

Офіційно росіян звинувачують у порушенні закону Німеччини, згідно з яким заборонено ввезення та продаж до ЄС низки товарів, до яких входять і автомобілі.

Російське посольство зазначає, що митники Німеччини не вірять запевненням росіян, що автомобілі ввозяться з росії до ЄС тимчасово і не для продажу.

Exit mobile version