Сили оборони вже кілька днів тримають Бахмут під вогневим контролем – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 11 липня

Триває 503 доба розв’язаної росією повномасштабної війни проти нашої держави. Не зважаючи на значні втрати, не відмовляється від планів щодо повної окупації нашої території. Противник продовжує вбивати мирне населення України, і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли як по військових, так і по цивільних об’єктах.

Сили оборони вже кілька днів тримають Бахмут під вогневим контролем – оперативна аналітика та втрати ворога станом на ранок 11 липня
Фото: Генштаб

БОЙОВІ ДІЇ

Сьогодні вночі ворог знову атакував територію України, застосувавши іранські ударні БпЛА типу «Shahed». Інформація щодо наслідків цієї атаки наразі уточнюється.

Протягом минулої доби російські окупанти завдали ракетного удару по території одного з інфраструктурних об′єктів Миколаєва. Також, ворог завдав 48 авіаційних ударів та здійснив 60 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, окрім зруйнованої інфраструктури, постраждали мирні люди.

Наші захисники з боями просуваються вперед.

Водночас повідомляється, що завдяки захопленню основних висот навколо Бахмута наші Сили оборони вже кілька днів тримають місто під вогневим контролем. Ворог не може непомічено зайти в Бахмут, вийти з нього чи вільно переміщатися містом. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили пункт управління, 3 райони зосередження живої сили, склад боєприпасів, 7 артилерійських засобів на вогневих позиціях, станцію радіоелектронної боротьби та один засіб протиповітряної оборони противника.

Станом на ранок 11 липня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.07.23 орієнтовно склали

Збільшення військових втрат підірвало нормальне надання деяких російських цивільних медичних послуг, особливо у прикордонних районах поблизу України. Цілком імовірно, що багато спеціалізованих військових шпиталів зарезервовані для поранених офіцерів.

«Повідомляється, що дуже повільна евакуація поранених у поєднанні з неналежним використанням грубого російського бойового джгута є основною причиною запобіжних смертельних випадків і ампутацій».

Рішення ухвалено через постійні артилерійські обстріли прикордонних громад, інтенсивність яких останнім часом суттєво збільшилась, руйнують інфраструктуру, об’єкти забезпечення життєдіяльності, приватні домівки, гинуть люди.

Через атаки рашистів у прикордонних населених пунктах часто не працюють магазини, школи, лікарні. Неможливо безпечно завезти найнеобхідніші продукти харчування, ліки тощо.

Також майже неможливо відновити зруйновані об’єкти. Ворог діє підступно і зухвало – він навмисно обстрілює навіть ремонтні бригади – нещодавно загинули працівники «Сумиобленерго», які виїхали на ремонт пошкодженої лінії електропередач.

Наразі проводиться системна підготовча робота, щоб дати жителям прикордонних населених пунктів гідну альтернативу подалі від кордону в безпечних районах.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. 

Лише для 18% прийнятно буде відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76% опитаних така ціна є неприйнятною.

Соціологи зазначають, що у регіональному вимірі також бачать консенсусний погляд: від 67% на Сході до 81% на Заході вважають таку поступку неприйнятною для встановлення миру.

За перше півріччя 2023 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 218,3 млрд грн, що на 42,5 млрд грн більше порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Вагомий приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів зафіксовано: у Чернігівській (+45,9%), Житомирській (+45,7%), Київській (+45,3%), Закарпатській (+39,2%) та Чернівецькій (+36,8%) областях.

Збільшення доходів у цих регіонах пов’язано, зокрема, з тим, що туди перемістилися здебільшого переселенці та перемістився бізнес.

Зараз українське виробництво боєприпасів нарощує темпи, хоча і з низької бази. Українські протитанкові комплекси «Стугна-П» також почали швидше вироблятися. Наступним пріоритетом є нарощування виробництва танків і бронемашин.

Ця інноваційна станція радіоелектронної розвідки здатна виявляти ворожі радари, системи ППО та літаки на великій відстані. Отримання цієї інформації критично важливе для української артилерії, яка полює на російську військову техніку.

«Це компактна, дуже легка конструкція, мінікольчуга. Тому я переконаний, що такі мобільні комплекси дуже потрібні для Сил оборони. Тому я в захваті», – сказав міністр.

Загалом за перше півріччя 2023 року українці відкрили трохи менш як 134 тисяч нових справ, що становить майже 70% від кількості відкритих ФОПів за весь 2022 рік.

Це саме той великий завод Bayraktar, про який ще кілька років тому домовлялися, а потім були зупинки. Сьогодні цей завод починає будуватися, демонструючи перехід до реальних кроків.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

«Залишається незрозумілим, кому вигідний витік ймовірного установчого документа “Вагнера”, оскільки цей документ показує ПВК “Вагнер” професійною і більш привабливою в порівнянні з регулярними російськими збройними силами».

Зазначається і те, що “Вагнер” усе ще вербує нових членів у росії, в той час, як Міністерство оборони рф проводить конкурентну кампанію з вербування бійців “Вагнера” для підписання контрактів з МО рф.

Аналітики додають: рішення путіна не розпускати ПВК “Вагнер” – раніше найбільш боєздатну силу росії – ускладнює для путіна та російських силовиків розуміння того, як взаємодіяти з «Вагнером», його лідерами і бойовиками.

Найчастіше нападів зазнавали військкомати. Станом на 28 червня вдалося встановити 90 таких випадків. Здебільшого будинки підпалювали «коктейлями Молотова». Два напади супроводжувалися обстрілом із травматичної чи пневматичної зброї.

Аналітики підрахували, що через втрату європейського газового ринку, куди до війни йшло майже 80% експорту «Газпрому», федеральна скарбниця у 2023 році недорахується $28 млрд податкових зборів.

Раніше повідомлялося, що у Керч прибув десантний корабель, який перевозитиме машини туристів у разі погіршення ситуації із заторами на Кримському мосту.

Окупанти не можуть повноцінно використовувати міст після минулорічного вибуху. Наразі ремонтні роботи на мості тривають, а також здійснюється надзвичайно ретельний огляд машин, які потрапляють на міст. 

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Він додав, що це найкращий момент, щоби внести ясність стосовно запрошення України стати членом НАТО.

Президент Литви Гітанас Науседа підтвердив, що держави Альянсу дійшли згоди і вирішили скасувати для України вимогу виконувати План дій щодо членства на її шляху до НАТО.

«Я можу сказати, що План дій щодо членства буде вилучено, це дуже позитивний крок вперед. Це спростить шлях України до НАТО».

Очільники парламентів закликали союзників тісно співпрацювати для розробки зобов’язань щодо безпеки для України, які жодним чином не будуть альтернативою членству держави в НАТО та не мають сповільнювати прогрес євроатлантичної інтеграції.

Вони також звернулися до партнерів із пропозицією підтримати формулу миру, запропоновану Президентом України Володимиром Зеленським.

Крім того, спікери парламентів України, Естонії, Латвії, Литви, Німеччини та Польщі закликали учасників Вільнюського саміту НАТО продовжити скоординовані заходи щодо забезпечення нагальних потреб України у військовому та оборонному обладнанні.

Генсек заявив, що цей саміт має наблизити Україну до НАТО.

«Ми оновимо наші політичні зв’язки. Президент Зеленський приєднається до нас на інавгураційному засіданні Ради Україна-НАТО».

«Готуються нові постачання військової допомоги з метою постійного врахування найнагальніших потреб, висловлених Україною… Франція неодноразово стверджувала, що буде підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно для того, що б вона могла забезпечити законний захист своєї незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Ніхто не повинен сумніватися в нашій рішучості виконати це зобов’язання», – наголосила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна.

Угода між 22 європейськими та сімома українськими операторами була вперше підписана у квітні 2022 року. Вона передбачає взаємне зниження тарифів у роумінгу.

У Єврокомісії закликали всіх операторів приєднатися до угоди.

Також найбільший німецький виробник озброєнь навчатиме українців обслуговувати танки та інші бронемашини, вироблені на заводі.

У компанії сподіваються, що завод в Україні вироблятиме близько 400 танків на рік. Крім того, тут планують виробляти й ремонтувати бронетранспортер Fuchs.

Повідомляється, що завод може бути захищений від потенційних російських атак.

Відзначається, що ця вимога була передана путіну під час мирної місії африканських лідерів до Києва й Москви в червні.

Подальші обміни військовополоненими та повернення в Україну дітей, викрадених російськими окупантами, «можуть бути дуже добрим сигналом».

Exit mobile version