Сили оборони за добу ліквідували 420 окупантів та знищили 61 крилату ракету – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 17 грудня

Триває 297 доба повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією проти України. За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах понад двадцяти населених пунктів. Зокрема це – Площанка, Червонопопівка, Білогорівка Луганської області та Бахмут, Опитне, Зеленопілля, Андріївка, Мар’їнка, Побєда і Новомихайлівка Донецької області.

Сили оборони за добу ліквідували 420 окупантів та знищили 61 крилату ракету – оперативна аналітика та втрати ворога станом на 17 грудня

У результаті ударів уражено декілька об’єктів енергетичної інфраструктури та житлові будинки в Житомирській, Київській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

У Повітряних силах розповіли, що особливістю нинішньої атаки став пуск крилатих ракет Х-101/Х-555 не лише з Каспію, а й із Саратовської області, в районі Енгельса, де й базуються стратегічні бомбардувальники-ракетоносці Ту-95МС.

«Ракетний терор і зухвалі спроби противника пробити протиповітряну оборону Києва не змусять нас скласти зброю», – наголосив командувач Збройних сил Валерій Залужний.

Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі зазначив, що сьогоднішні атаки уразили переважно цивільну інфраструктуру.

Він додав, що буде ще один пакет допомоги від США і що слід очікувати передачу Україні додаткових засобів ППО. 

Станом на ранок 17 грудня загальні втрати загарбників склали:

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 17.12 орієнтовно становлять:

Таку думку висловили аналітики Інституту вивчення війни.

Також в експерти відзначають, що російські війська не змогли захистити свої здобутки по всій Україні і втратили понад 70 тис. кв. км окупованої території з моменту відходу з-під Києва.

У звіті ISW також ідеться про те, що росія не встановила перевагу в повітрі та значною мірою вичерпала свій арсенал високоточних боєприпасів.

«Українські війська, зі свого боку, підготували значні оборонні укріплення на півночі України й зараз краще підготовлені до оборони, ніж у лютому 2022 року. Місцевість поблизу білорусько-українського кордону не сприяє веденню маневреної війни, а можливі шляхи вторгнення з Білорусі до Києва пролягають через вузькі місця в Чорнобильській зоні відчуження, які українські війська вже навчилися захищати».

За його словами, цього вдалось досягти завдяки тому, що Україна використовувала комбінацію систем ППО, подарованих союзниками, систем радянської епохи та перепрофільованих мобільних кулеметів.

Водночас Україна закликає союзників надати більше систем озброєння, включно з кращими системами протиповітряної оборони.

СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Наразі співвідношення сил і засобів українських військ у порівнянні з ворожими силами гарантує повний спектр виконання бойових завдань.

Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, частину цих потреб сподіваються закрити за допомогою наших партнерів.

Таким чином українці вкотре демонструють, що здатні швидко адаптуватися до умов і готові жити без централізованого постачання електрики, але без росії, оскільки це загрожує самому існуванню нашої держави й народу.  

Кожне із цих підприємств потребує по 400-500 працівників.

Наразі найбільше робочих місць для переселенців по Україні надає Івано-Франківщина й Закарпаття, зокрема завдяки програмі «33-33-33», що об’єднала бюджети місцевої влади та представників перенесеного бізнесу.

Ця програма передбачає, що по 33% від бюджетів надають обласна рада, міська рада та бізнес. Частка бізнесу спрямована на будівництво модульних містечок для переселенців, які матимуть житло та роботу, оплачуючи лише комунальні послуги.

Наразі у проекті «33-33-33» лідером є Закарпаття через близькість до Європи. Однак ця ініціатива незабаром пошириться Україною, оскільки вона дійсно працює.

СИТУАЦІЯ В РОСІЇ

За період із 15 листопада по 14 грудня кожен барель Urals – основного експортного сорту росії – у середньому продавався за кордон по $57,49. За місяць ціна впала на 19% і виявилася на мінімумі з грудня 2020 року.

Середня ціна станом на середину місяця складає $45.

Федеральний бюджет, де на доходи від нафти припадає кожен третій рубль, уже в листопаді відчув падіння: податки з нафтових компаній виявилися на 25% нижчими.

Експерти нагадують, що у бюджет-2023 Мінфін рф заклав нафту по $70,1 за барель, а ціни близько $50 відріжуть від доходів уряду 2 трильйони рублів. 

Як повідомляють експерти ринку, наразі в росії залишилося не більше 30 тисяч нових іномарок на продаж. Їх вистачить усього на місяць. Дефіцит складає близько 1,1 мільйона авто. 

Повідомляється, що така заборона діє у «Газпромі» та «Роснєфті». При цьому багато співробітників «Газпрому» вже купили квитки та забронювали готелі за кордоном на новорічні свята. Дехто зі співробітників скаржиться, що виїхати не можна навіть на лікування.

МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА

Учора Рада ЄС затвердила дев’ятий пакет нових санкцій, спрямованих на посилення тиску на росію через її війну проти України.

«Після продовольства та голоду путін тепер використовує зиму як зброю, навмисно позбавляючи мільйони українців води, електрики й опалення. ЄС відповідає на цю останню ескалацію та воєнний злочин нашим дев’ятим пакетом жорстких санкцій. Ми продовжимо спрямовувати санкції проти економіки та проти тих, хто сприяє цій жорстокій війні», – сказав Жозеп Боррель.

«Я вітаю угоду щодо 9 санкційного пакета проти росії. Він зосереджений на технологіях, фінансах та на медіа з метою зіштовхнути російську економіку та (російську) машину війни далі з рейок. Він поширює санкції на майже 200 осіб та установ, що були залучені до атак проти цивільних людей та до викрадення дітей… Ми стоїмо поруч з Україною, і ми примусимо росію заплатити за її жорстокість», – зазначила Урсула фон дер Ляєн.

У документі, зокрема, передбачається виділення 6 мільярдів доларів на стримування рф у Європі, а також додаткові 800 мільйонів доларів на допомогу Україні. Зафіксовано також продовження заборони співпраці США з росією у військовій сфері на п’ять років.

«За» проголосували 82 країни, проти – 14, 80 – утрималися. Крім росії, проти проголосували Білорусь, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Ефіопія, Іран, Казахстан, Малі, Нікарагуа, Судан, Сирія та Зімбабве.

Важливо, що це менше, ніж під час голосування 16 грудня 2021 року – тоді проти проголосували загалом 25 держав. 

За словами речника Держдепартаменту США Неда Прайса, це обладнання має допомогти відновити енергетичну інфраструктуру після «мерзенних нападів Росії, які тривають, щоб завдати страждань цивільному населенню».

Основні напрямки реалізації цієї програми – торгове фінансування для українських банків, агросектора та підприємців малого та середнього бізнесу.

Це перший етап фінансової допомоги, яка разом з уже доправленим обладнанням і тим, яке ще доправлятимуть в Україну, суттєво посилить здатність енергетичних компаній здійснювати ремонтні роботи об’єктів інфраструктури.

На ці кошти будуть придбанні пристрої для супутникового інтернету та генератори для 1700 поштових відділень у понад 450 містах і селищах.

За його словами, це доповнить аналогічні ініціативи, які вже започаткували Велика Британія, Європейський Союз та інші держави.

«Навчання спільним маневрам і загальновійськовому бою буде здійснюватися командуванням армії США в Європі й Африці, командуванням 7-ої армії США та військовими США, що базуються в Німеччині», – додав речник Пентагону.

Він уточнив, що йдеться про підготовку близько 500 українських військових на місяць.

«Вона (програма), по суті, зосереджена на рівні батальйону. У подальшому ми будемо діяти гнучко й пристосовуватися з огляду на потреби наших українських партнерів і зміни ситуації в Україні».

Це значна сума, навіть порівняно з іншими країнами Європи, тим паче, що до листопадової звітності Будапешт повідомив Брюссель про арешт лише 3000 євро.

Прикметно, що значні санкційні активи були виявлені в Угорщині в листопаді, якраз коли загострилася боротьба уряду Віктора Орбана за кошти ЄС з Брюсселем.

Exit mobile version