У День захисників та захисниць у Переяславі вшанували загиблих воїнів: Алея Героїв поповнилася новими іменами

1 жовтня, у День захисників та захисниць, у Переяславі дякували всім, хто боронить суверенітет України, і вшановували пам’ять тих, хто загинув за її незалежність, повідомляє Proslav.

У День захисників і захисниць у Переяславі вшанували загиблих воїнів: Алея Героїв поповнилася новими іменами

О 09:00 жителі Переяславської громади разом з усією країною схилили голови в хвилині мовчання. Згадати подвиг полеглих у боях воїнів прийшли їхні рідні, а також представники влади, працівники державних установ, військовослужбовці, приєдналися й небайдужі містяни та перехожі.

Мітинг відбувся біля пам’ятника воїнам АТО і Алеї Героїв, яка, на жаль, знову поповнилася портретами й іменами загиблих оборонців з Переяславщини:

Священники Ради Церков Переяславщини провели урочисту молебінь за упокій душ спочилих захисників та попросили Божого захисту й благословіння для України і тих, хто нині виборює її вільне, щасливе майбутнє.

До присутніх звернувся очільник громади Вячеслав Саулко:

– Десятий рік в Україні триває страшна війна. Віримо, що Покрова захищає нашу країну. Та, на жаль, бачимо, що й надалі робить ворог. Нам не потрібно чужої землі, але ми не хочемо, щоб ворог топтався на нашій. Важко зараз усім, але як ніколи всі ми повинні сьогодні вклонитися кожному захиснику та захисниці, які боряться за мир і спокій. І згадати усіх полеглих Героїв, які віддали свої життя.

Відзнаки «Почесний житель Переяславської громади» (посмертно) Вячеслав Саулко вручив близьким полеглих воїнів-земляків:

День захисників України відзначають з 2015 року на велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українських козаків.

– Ми з вами живемо на славній українській землі і повинні знати про здвиги запорожців, а також про наших земляків воїнів-захисників, які й сьогодні продовжують героїчну сторінку нашої історії, захищаючи Батьківщину від ворогів. Пресвята Богородиця є і буде заступницею усіх українських військових. Сучасна армія від часу її створення почала активно запроваджувати козацькі символи. На прапорах українських частин з’явилися козацькі хрести і національний герб – тризуб, а іменами козацьких полководців стали називати військові навчальні заклади і частини, – сказав ведучий церемонії Валентин Шуткевич.

До слова запросили начальника групи документального забезпечення відділу N°1 Бориспільського РТЦК та СП, майора Андрія Загнойка:

– Назвати День захисників і захисниць святом не повертається язик, бо саме зараз сотні тисяч захисників і захисниць боронять країну від навали, українську націю, український народ. Народ від населення відрізняється тим, що може сформулювати і захищати спільні цінності. У кожного з цих сотень тисяч чоловіків і жінок до 24 лютого було власне життя, робота, але з приходом ворога вони забули про власне життя, вони стали на захист нашого спільного, нашої державності нашої нації. На превеликий жаль, багато українців віддали своє життя, своє здоров’я, і ми з вами завжди маємо пам’ятати, якою ціною ми здобуваємо незалежність.

До сліз проникливо прозвучав вірш у виконанні керівниці студії конферансу «Акцент» КЗ «Переяславський ЦКМ» Влади Черненко. Вірш про найбільшу в світі жертву, якою наші захисники платять за право українців жити на рідній землі:

Я носив її скільки міг на руках,
А вона мого сина носила у лоні
І коли в душу лізли терпкі сум і страх
Я їх вмить проганяв поцілунком в долоні

Я смішив її, як умів, бо вона
Сміхом тим розливалась, як весняні ріки
Я дивився як спить, крадькома, крадькома
Цілував ніжно-солодко сонні повіки

Ну а потім війна. Постріл, біль і вона
В чорній хустці. І прапора сину… Ой, нене!
Це була моя вічна остання весна,
Це була їхня перша весна, що без мене

І коли у воротях апостол Петро
запитає «За що?», я вмить випрямлю спину
І скажу, що пожертвував всім, що було
За дружину, за сина, за всю Україну

За місця, що любив і міста, де не був,
За людей, що не знав і за близьких по крові,
За Шевченковий вірш, що на банері знов
В Балаклії розцвів квітом рідної мови

На порозі до раю, ангел тихо спитає:
«Як представить тебе перед Господом-Богом?»
Я скажу, що ім’я моє всі добре знають
Мене, ангеле, звати ЦІНА ПЕРЕМОГИ.

Нагадаємо, До Дня міста родинам Героїв вручили посмертні відзнаки «Почесний житель Переяславської громади».

Exit mobile version