У Києві стався обрив тросу на канатній переправі через Дніпро. За наявною у поліції інформацією, на момент трагічного випадку на атракціоні перебував 20-річний хлопець. Його пошуки тривають, інформує Proslav.
За фактом події слідчі Печерського управління поліції розпочали кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України.
Зокрема, мова йде про порушення правил безпеки особою, яка зобов’язана їх дотримуватись, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей – ч. 2. ст. 272 КК України та службова недбалість,що спричинила загибель людини – ч. 3 ст. 367 Кримінального кодексу України.
У КМДА повідомили, що станом на 16:00 обстежено 2500 м.кв. дна річки Дніпро. Пошуково-рятувальні роботи тривають.
Київська міська прокуратура у Фейсбуці заявила, що у 2021 році намагалася зупинити роботу «канатної переправи через Дніпро».
Як зазначається, у 2021-му прокурори зверталися до Господарського суду Києва з позовом, у якому просили визнати незаконним і скасувати розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради від 11 січня того ж року. Ідеться про розпорядження, згідно з яким, переможцем інвестиційного конкурсу була визнана «компанія без досвіду з реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу, враховуючи їх потенційну небезпеку для життя та здоровʼя».
Відповідачами у справі були Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), комунальне підприємство «Плесо» й товариство-переможець конкурсу.
Господарський суд Києва відмовив у задоволенні цього позову. Його рішення було залишене в силі постановами Північного апеляційного господарського суду та Верховного суду.
«Суди та відповідачі в особі столичних посадовців не погодилися з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки. Більше того, під час судового розгляду будо встановлено, що на момент проведення інвестиційного конкурсу та судового розгляду проєктна та технічна документація щодо атракціону не були розроблені», – стверджують у прокуратурі.
Водночас у КМДА заяву прокуратури спростовують:
«Київська міська прокуратура у 2021 році через суд не намагалася скасувати роботу самого атракціону, лише оскаржувала результати інвестиційного конкурсу стосовно компанії-переможця та відповідне розпорядження КМДА від 11.01.2021 року».
У пресслужбі КМДА просять звернути увагу на «некоректність заяви щодо проектної документації: її мав розробити переможець конкурсу, і на її основі отримати відповідні дозвільні документи в профільних державних органах та відомствах, як це встановлено чинним законодавством».
«І саме в частині дотримання цих вимог і правил має ретельно розібратися слідство. Місто співпрацюватиме зі слідством заради справедливого результату розслідування і недопущення таких випадків у майбутньому», – зауважили в КМДА.
Нагадаємо, для атаки на Київщину росіяни використали БПЛА нового типу: що про нього відомо.