У Міноборони пояснили, у чому різниця між рекрутингом та мобілізацією

Представник Міноборони Олексій Бежевець пояснив, у чому різниця між мобілізацією та рекрутингом. Передає Proslav з посиланням на видання «Мілітарний».

У Міноборони пояснили, у чому різниця між рекрутингом та мобілізацією
У Міноборони пояснили, у чому різниця між рекрутингом та мобілізацією

У чому різниця між рекрутингом та мобілізацією

Уповноважений представник з питань рекрутингу міністерства розповів про специфіку роботи рекрутингових центрів та майбутній проєкт із залучення та підготовки операторів БпЛА.

Перш за все, Бежевець підкреслив, що рекрутинговий центр це «цивільний сервіс в ЦНАПі для людей».

«Сенс, який вкладається в цей сервіс, передбачає надання можливості людині дізнатись про цілий калейдоскоп доступних вакансій і сконтактувати її з військовою частиною, а потім допомогти в процесі. Ми хочемо розказати більше про специфіку служби», – зазначає він.

За його словами, концепція рекрутингу полягає на принципі залучення людей до військової служби без елементів примусу. Окрім цього, мережа центрів працює, у тому числі, як інформаційно-консультаційний сервіс для громадян.

«Ми зтикнулись з тим, що 90% людей взагалі не розуміє, що таке військовий організм, як туди потрапити, як ця система функціонує. Ми взялись пояснювати це людям», – розповідає Олексій.

Водночас пан Бежевець наголошує, що рекрутинг не може стати альтернативою мобілізаційного процесу.

«Це два альтернативних процеси, вони мають дотичність певну, але вони діють окремо. Мобілізація – це коли держава визначає де і як ти служиш і ти на це не впливаєш. Рекрутинг пропонує тобі добровільно зробити вибір частини і посади», – пояснює представник Міноборони.

Рекрутинговий проект Міноборони

Також, розповідаючи про залучення людей до лав Сил оборони, Бежевець анонсував запуск нового рекрутингового проекту. Завдяки цьому, військо зможе залучити майбутніх операторів безпілотних комплексів.

«Ми запускаємо суббпоєкт, завдяки якому можна буде отримати можливість пройти навчання та стати членом екіпажу БпЛА ще до заходу в армію, але з обов’язком після цього підписати контракт і піти на службу», – пояснив він.

За його словами, це дасть людині розуміння, що її обов’язково навчать і після цього він контрольовано потрапить у визначену військову частину. Під час підготовки він спілкуватиметься з представниками своєї майбутньої частини.

«Потреба величезна. Підрозділи, де є розвідувальні та ударні безпілотні комплекси, всі кажуть “дайте нам операторів, скільки дасте – стільки візьмемо”. Пропозиція переважає суттєво», – коментує причини появи такого сервісу Бежевець.

Представник Міноборони зазначив, що в рамках майбутнього проєкту процес оформлення не стане проблемою. По завершенню навчання рекрути пройдуть обов’язкову базову військову підготовку (БЗВП) тривалістю в один місяць, екстерном закінчать фахову підготовку та будуть направлені у свою військову частину.

Повне інтерв’ю дивіться за посиланням.

Робота рекрутингових центрів ЗСУ | Про що в них можна дізнатися? | Де їх шукати? + Олексій Бежевець

Важливо: «Коли нам треба буде вертатися додому, будь ласка прийдіть нам на зміну»: ветеран АТО та чинний військовослужбовець Ігор Шолтис закликав долучатися до Сил оборони. Український захисник пояснив, чому тези «Я не народжений для війни» та «Сплачуваний мною податок компенсує мою безпосередню неучасть у цій війні» несуть неправоту й розповів, які професії потрібні у війську. Детальніше – у публікації.

Тим часом розповідаємо, як відбувається підготовка новобранців в Азові та 3-й ОШБр. Підрозділи показати процес на відео. Ознайомитися з процесом можна у публікації.

Також нагадуємо про те, що ССО України створюють окремий штурмовий полк Рейнджерів. Як долучитися – розповідаємо тут.

Exit mobile version