У Мінветеранів пояснили, як ветеранам і ветеранкам безоплатно отримати ліки

Мінветеранів працює над тим, щоб захисники та захисниці отримували доступні медичні послуги та лікарські засоби. Разом із Національною службою здоров’я України Мінветеранів роз’яснює ветеранам і ветеранкам, які є шляхи отримання ліків безоплатно, передає Proslav.

У Мінветеранів пояснили, як ветеранам і ветеранкам безоплатно отримати ліки
У Мінветеранів пояснили, як ветеранам і ветеранкам безоплатно отримати ліки

Захисники та Захисниці для лікування та профілактики хронічних захворювань можуть безоплатно або з невеликою доплатою отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки».

Наразі в програмі 532 препарати, з них 187 безоплатні, решта з частковою доплатою у разі:

Щоб отримати лікарські засоби за програмою «Доступні ліки», ветерану потрібен електронний рецепт від сімейного або лікуючого лікаря. Медикаменти можна забрати в аптеках, які мають договір із Національною службою здоров’я та позначені спеціальною наліпкою з логотипом НСЗУ.

Централізовані державні закупівлі передбачають закупівлю певних лікарських засобів за державні кошти.

Зокрема, це препарати для лікування онкології, серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань, туберкульозу, розладів психіки та поведінки та багато інших. Повний перелік ліків можна подивитися за посиланням.

Крім того, пацієнтам на стаціонарному та амбулаторному лікуванні надаються препарати з Національного переліку основних лікарських засобів. Сюди входять ліки при серцевій недостатності, проти туберкульозу, гепатитів, Паркінсона, гормони та антигормони, інсуліни, протисудомні тощо.

Медзаклади зобов’язані закуповувати ці ліки самостійно і покривати ними потреби пацієнтів на 100%, зазначають у міністерстві.

Перевірити наявність ліків можна на сайтах місцевих органів влади та на інформаційних стендах лікарень, де інформація має оновлюватися щотижня. Перевірити, чи входять ліки до Нацпереліку, можна за допомогою сервісу «Ліки контроль».

Також існують місцеві програми, які забезпечують місцевих ветеранів і ветеранок безоплатними ліками. Їхня вартість відшкодовується з бюджетів ОТГ.

Найчастіше це препарати для тяжкохворих і пацієнтів із рідкісними захворюваннями. Щоб отримати медикаменти за цією програмою, слід звернутися до органів місцевого самоврядування.

Важливо. Якщо вас змушують купувати ліки, які мають бути в наявності в лікарні, негайно телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ 16-77.

Нагадаємо, як роботодавцю подати заяву на компенсацію працевлаштування особи з інвалідністю на платформі «Дія».

Exit mobile version