У Переяслав завітав відомий український гурт «Schmalgauzen»: музикували й спілкувалися з молоддю

У третій день квітня до Переяслава, на запрошення університету Сковороди, завітав відомий театрально-музичний гурт «Schmalgauzen». Зустріч пройшла в невимушений та теплій атмосфері музики й відкритого спілкування з артистами. Proslav готовий поділитися фоторепортажем з місця події.

У Переяслав завітав відомий український гурт «Shmalgauzen»: музикували й спілкувалися з молоддю
У Переяслав завітав відомий український гурт «Shmalgauzen»: музикували й спілкувалися з молоддю

Як розповідають організатори зустрічі, про те аби гурт приїхав до альма-матер студенти та юнацтво міста просило близько півроку. Позаяк мрії мають збуватися за досить короткий час гурт викроїв «віконце» у своєму графіку – у цей вечір на сцені рясно заповненого молоддю залу виконавці були у повному складі: Михайло Матюхін, Владислав Михальчук, Роман Дебрін, Андрій Ширко, Кирило Липко, Георгій Ярмоленко й Євгеній Запояско.

На зустріч із митцями глядачі прийшли у «всеозброєнні» – хтось розмалював обличчя в стилі концертних виступів гурту, хтось малював плакати і ще за добру годину до анонсованого початку зустрічі зайняв собі місця у перших рядах, а хтось натхненно підспівував кожній композиції яку акустично виконували хлопці у цей день.

Висловивши приємність від запрошення у Переяславі, Андрій Ширко представив своїх колег та запропонував провести зустріч у форматі відповідей на питання присутніх. З першої ж миті у залі було з десяток охочих завести розмову. Серед іншого розмовляли про те, як заснувався гурт та чому обрав саме таку назву, цікавилися історіями створення конкретних пісень та дізнавалися про джерела натхнення музично-театральної ватаги «Shmalgauzen» загалом. За словами його учасників, гурт не ставить перед собою жодних рамок, нічого не планує на роки вперед. Він постійно експериментує над формами, жанрами і стилістикою свого матеріалу. «Написання кожної пісні – це ритуал, певна містерія», – зауважують хлопці. Протягом вечора неодноразово доводять це своїми «джемами», імпровізаціями з охочими талановитими молодими людьми університету та міста.

Звісно ж, протягом двох, відведених ними на розмову, годин гурт виконує такі впізнавані слухачами композиції як «Тетяна», «Джессіка», «Сон Амур», «Танго» та інші пісні. Безумовно, цікаве поєднання акторства й виконання музики дозволяє цим артистам створювати свою унікальну історію. Про непересічність та легкість гурту неодноразово говорять і ті, хто задає питання.

Учасники гурту – випускники  Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, де на другому курсі й задали відлік своєї формації. Діляться, акторська професія є дуже тонкою й, водночас, однією із найскладніших у психологічному плані, змісті людського таланту і настрої, на який впливає чи не все що трапляється в житті.

«Наша щоденна робота – чимось надихатися. Це наш механізм, за яким ми живемо. Ми виходимо на вулицю і сприймаємо усе що з нами відбувається як якийсь сюжет – позитивний чи негативний. Приходимо до якоїсь точки де маємо якусь думку, якийсь чуттєвий стан. І от в цьому стані ми його описуємо в музиці, настрої чи атмосфері сцени», – зауважили учасники «Schmalgauzen» продовжуючи зустріч.

Надалі учасники зустрічі вивідували у популярних українців про те, чим планують вони тур маленькими містами України; запитують порад щодо акторства чи режисерського шляху. У цей вечір хлопці діляться не лише планами на майбутнє, а й досвідами особистих зустрічей з прихильниками у несподіваних місцях чи, приміром, реакціями їх рідних людей на те, коли випадкові оточуючі – в потязі чи на уроці, в парку чи таксі, в той або інший спосіб, дізнаються про їх певну причетність до персоналій гурту. Такі історії викликають живі емоції залу.

«Хочемо вам побажати аби ви любили ці стіни, любили свій університет. Бо професія педагога – це щось, напевно, з іншої планети. Жити тим, щоб передавати свій досвід наступним поколінням – це велика духовна, душевна місткість. Любіть своїх викладачів-педагогів, любіть працівників університету які у цих затишних стінах приймають у цих стінах різних людей які приїздять до вас в гості. Які щодня щось прибирають, щось лагодять, щось вигадують. Це неймовірно. Неймовірна буденність, де ти маєш такі чудові справи. Це надихає нас в кожному місті. Бо не лише в Києві, а й в кожному куточку країни вирує життя, є люди які «оквітнюють» ці куточки», – сказали хлопці наостанок свого перебування на сцені.

Наостанок перебування гурту в Переяславі близько сотні охочих неформально спілкуються зі своїми кумирами, фотографуються та беруть автографи. Гурт не заперечує щодо пропозиції ще якось неодмінно повернутися з виступом до нашого міста.

Зустріч відбулася у рамках проєкту «Open University», який вже шостий рік реалізується Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених та Відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю.

Нагадаємо, за тиждень у Переяслав приїдуть «Ветерани космічних військ» та Ігор Ласточкін: збиратимуть кошти на дрони-камікадзе для ГУР.

Exit mobile version