У Переяславі відбулася літературна зустріч «Живе слово, як молитва»: вечір поезії та пам’яті приурочили до Дня міста

19 вересня у мистецькій галереї КЗ «Переяславський ЦКМ» старт відзначенню 1117-ої річниці від першої літописної згадки про наше місто задала літературна зустріч з поетами міста під назвою «Живе слово, як молитва». Захід зібрав відомих місцевих поетів та письменників, що своєю творчістю не тільки прикрашають літературну спадщину краю, а й зміцнюють духовну єдність громади в цей складний час. На місці події був і Proslav.

У Переяславі відбулася літературна зустріч «Живе слово, як молитва»: вечір поезії та пам’яті приурочили до Дня міста

Подія розпочалася класичною музикою у виконанні учня Переяславської мистецької школи імені Павла Сениці Андрія Юрченка, який майстерно виконав прелюдію Георга Генделя. Ведуча Людмила Леляк у вітальному слові наголосила на символічності проведення таких заходів саме у Переяславі, як місті з багатою культурною спадщиною, що є духовною скарбницею України.

Перед основною частиною заходу учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів та мирних жителів, які полягли, захищаючи незалежність України.

«Сьогодні в нашій країні іде війна, і кожного дня ми втрачаємо своїх героїв та мирних жителів. Нехай пам’ять про всіх невинно загиблих згуртує нас і дасть нам силу та волю зміцнювати нашу державу», – зауважила Людмила Панкратівна.

Людмила Леляк зазначила, що поезія – ще один спосіб відчути гордість за рідне місто

Після цього перейшли до поетичних виступів, присвячених рідному місту, його історії та культурі. Модераторка зустрічі нагадала про те, що кожен мешканець Переяслава може відчувати гордість за свою домівку та процитувала перший уривок з поезії, який став символом любові до рідного міста, яке завжди залишається надійною опорою для творчих людей.

Надалі упродовж вечора перед публікою виступали відомі поети, кожен з яких, без жодних перебільшень, декларує у своїй творчості любов до рідної землі. Серед них: Олександр Матвієнко, Наталія Павлик, Олег Коломієць-Князевич, Лідія Мищенко, Ольга Шкира, Наталія Швець, Лідія Задорожня, Марія Карп’юк-Гончарук, Вікторія Шевель, Дарина Овсієнко та Оксана Степаненко.

Про що говорили цього вечора переяславські поети?

«Для мене Переяслав – це не просто місто. Це джерело натхнення, яке спонукає до творення нових поезій», – промовляв виступ члена Національної спілки письменників України Олександр Матвієнко, який розпочав літературний вечір своїми віршами.

Відома літературознавиця та поетеса Наталія Павлик звернулася до гостей з філософськими роздумами про роль духовності в житті кожної людини. Прочитані неї авторські твори були переповнені глибокими роздумами про світ і місце людини в ньому.

Олег Коломієць, відомий як Олег Князенко, історик і поет, також представив свої твори та розповів про історію свого псевдоніму. Зізнався, що обирав також між варіантами Стас Вишенський і Олег Книженко.

Надалі глибокі роздуми про національну свідомість та історію України, рідне місто та його красу слухачам передавали поетичні рядки Наталії Швець, Лідії Задорожної, Марії Карп’юк-Гончарук, Вікторії Шевель та Дарини Овсієнко. Присутніх направду зачарували голоси їх сердець, які допомагають бути ближчими один до одного, особливо зараз, у ці складні часи.

Також увага присутніх цього вечора була приділена директорці бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі та заслуженому працівнику культури України Ользі Шкирі. У своєму поетичному виступі вона звернула увагу на роль слова як молитви за мир та добробут України.

Натомість Оксана Степаненко підсумувала вечір своїми глибокими роздумами про національну єдність і силу народу, а наприкінці вручила квіти Людмилі Леляк.

Кількох поетів відзначили подяками відділу культури і туризму

Під час заходу також вручили подяки найактивнішим поетам та учасникам літературних зустрічей від відділу культури і туризму Переяславської міської ради. Зокрема, відзначили Олександра Матвієнка та Олега Коломійця-Князенка за їхні вагомі внески в культурне життя міста.

Завершуючи літературну зустріч, ведуча ще раз нагадала про важливість поетичного слова, яке, як молитва, здатне єднати людей навіть у найскладніші часи. Вона подякувала всім поетам за їхню невтомну працю та любов до рідного міста:

«Ваша творчість – це не просто слова. Це сила, яка надихає та зміцнює дух нашої громади».

Цей вечір став справжнім святом поезії, де кожен рядок звучав як щира молитва за Переяслав, Україну та її майбутнє.

Нагадаємо, що днями ми писали про те, як Переяслав відзначатиме День міста у 2024 році.

Exit mobile version