У середу, 23 серпня, на центральній площі Переяслава відбулись урочистості з нагоди Дня Державного прапора України, передає Proslav.
Ми дякуємо Богу і ЗСУ за те, що ми сьогодні можемо відзначити це свято
Біля флагштоку зібрались представники місцевого самоврядування, службовці центру зв’язку та управління ДСНС України, ректор місцевого ВУЗу, містяни та гості Переяслава.
«Наш синьо-жовтий стяг – об’єднав під своїми полотнищами весь наш волелюбний народ, захисників рідної землі, патріотів. Нині він майорить по всьому світу – там, де знайшли прихисток мільйони українських біженців, на офіційних світових аренах, на культурних, спортивних заходах. Усі українці мають спільну мрію – підняті синьо-жовті прапори над усіма тимчасово окупованими населеними пунктами. І ми дякуємо Богу і ЗСУ за те що тут сьогодні ми можемо це зробити», – розпочала захід Влада Черненко.
Право підняти державний прапор України надали заступнику командира військової частини капітану Басову Ігорю Вікторовичу та заступнику командира ІІ стрілецької роти молодшому лейтенанту Каташвілі Костянтину Джамаловичу.
Присутні вшанували хвилиною мовчання кращих синів і дочок, котрі наближали і відстоювали незалежність України, тих, хто віддав своє життя, захищаючи її від агресора.
Виступ голови Переяславської громади Вячеслава Саулка
З вітальним словом звернувся голова Переяславської громади Вячеслав Саулко.
«Сьогодні український стяг майорить у всіх країнах світу. Це символ країни, яка є уособленням свободи, незалежності та демократичних цінностей. Зараз триває війна і кожен воїн, який боронить нас з вами, має біля себе жовто-блакитний прапор. Звертаюсь до земляків пам’ятати тих, хто віддав свої життя за нас з вами, за свободу, за незалежність України. Я дякую нашим волонтерам, усім переяславцям, які продовжують допомагати Збройним Силам України. Слава ЗСУ, слава Україні!» – сказав Вячеслав Володимирович.
Вручення паспортів України учням навчальних закладів Переяслава
Під час урочистостей юним українцями вручили документ, який засвідчує, що вони є громадянами України. Свій паспорт отримали:
- Давід Пастухов, учень 9 класу Переяславського ліцею імені Володимира Мономаха.
- Сергій Чаплигін, учень 9 класу Переяславської гімназії №1.
- Софія Дрига, учениця Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи.
- Вероніка Березюк, учениця 9 класу Переяславської гімназії №5.
Звернення старшого офіцера РТЦК та СП Андрія Загнойка
«Сьогодні під нашим національним символом українська армія звільняє від окупантів кожен куточок нашої країни. Ми дякуємо Збройним силам України за синьо-жовтий прапор над нашими містами, за звільнені кілометри наших територій, за тихі ночі, за можливість бути поряд із найріднішими людьми, за те, що багатьом із нас є куди повертатися», – промовила ведуча й запросила до слова старшого офіцера відділення рекрутингу та комплектування І відділення Бориспільського РТЦК та СП, капітана Андрія Загнойка.
Він нагадав, що День Державного прапора України почав відзначатись з 2004 року.
«Але за ці 19 років прапор України не значив більше, ніж зараз. Прапор – це основний символ держави, який символізує її силу, міць і прагнення до незалежності. У всьому світі український стяг є символом свободи, незламності і міцного духу. Для кожного громадянина України споглядати наш прапор у наших міста – це гордість. Але ми маємо пам’ятати, що така можливість коштує дуже дорого. Тисячі воїнів поклали свої життя за нашу свободу, за нашу незалежність, за право бути українцем. Ми повинні пам’ятати про це. Тому, тримаймо стрій та продовжуємо допомагати ЗСУ. Слава Україні!» – звернувся військовий.
Вітальне слово ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталія Коцура
До вітального слова було запрошено ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталія Коцура. Він зазначив, що український прапор має дійсно давню історію й стосовно цього можна прочитати не одну лекцію.
«На мою думку, прапор – це те, що вирізняє нас посеред інших. Як було сьогодні згадано, цей день відзначається з 2004 року. Відтоді, ще будучи студентом, я розпочав традицію брати цей державний символ з собою закордон. Тоді такий крок викликав непорозуміння, а зараз український прапор викликає тільки повагу у іноземних партнерів. Саме так має бути і саме так має залишатись», – звернувся освітянин.
Він закликав цінувати те, що у нас є, цінувати державну символіку та історію.
«Ми повинні мати свою історію. Тому, що її постійно перекреслювали та писали інші люди, які сиділи в кремлі. Ми повинні плекати та відновлювати свої культурні традиції. Ми повинні відчувати і бути українцями. Це найголовніше», – резюмував Коцур.
Наприкінці заходу присутні вчергове подякували Збройним Силам України, які «тримають синє небо над золотими полями нашої країни».
Під час урочистостей виступали Софія Леонова та Єлизавета Хондошко.
Нагадуємо про афішу культурних заходів у Переяславській громаді на День прапора та День Незалежності.