У Переяславі відбувся поетичний вечір Максима Левченка: зібрали понад 2 тис грн на потреби ССО

Напередодні Всесвітнього дня поезії у Переяславі відбувся перший авторський поетичний вечір журналіста нашого видання, поета та волонтера Максима Левченка під назвою «Будинок культури. Кращі та нові поезії». Зібрали понад 2000 гривень на поточні потреби одного з підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ, передає Proslav.

Захід зібрав близько двадцяти гостей наживо, а ще кілька десятків глядачів стежили за подією на каналі автора в YouTube не лише з різних куточків нашої Батьківщини, а й з-за кордону – Литви та Іспанії. Каже, зазвичай вів трансляції з дому, проте цьогоріч кав’ярня «Бібліотека» не відмовилася від пропозиції провести такий вечір у своїх стінах. З осені 2024 року заклад став своєрідним творчим прихистком для Максима, де він регулярно модерує зустрічі місцевих авторів у форматі вільного мікрофону.

Поетичний вечір Максима Левченка «Будинок культури» | Прямий ефір до Всесвітнього дня поезії 2025

Максим зізнається, що проведення таких читань стало певною традицією

Вже третій рік поспіль він проводить благодійні стріми, де не лише читає поезію, а й акумулює кошти для війська. На цьому заході, в залі та на монобанку, вдалося зібрати понад 2 000 гривень. Зібране спрямують на підтримку одного з підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ, яким Максим Левченко опікується як волонтер із 2022 року. Збір коштів ще триває – наразі необхідно зібрати ще близько 6 000 гривень:

На початку зустрічі митець подякував Збройним Силам України та всім підрозділам Сил оборони, без яких нині складно було б уявити такі зустрічі. Надалі протягом години не лише читав свої вірші, а й відверто розповідав про власний творчий шлях, що розпочався ще у 2007 році на його рідній Житомирщині та продовжився вже у Переяславі, куди він вступив до університету. Зізнається, великий вплив на творчість мали події Революції Гідності та російсько-української війни.

Максим Левченко читав соціальні поезії, інтимну лірику та уривок нової прози

Цього вечора прозвучало понад двадцять творів: серед них «Отче наш», «Сповідатись не треба», «ППО», «Календар», «Листи», «Навчителям». Останній присвячений викладачам історичного факультету університету, які навчали Максима та багатьох тих, хто у 2014 році став до руху опору в новітньому етапі національно-визвольної боротьби або ж підсилює українську обороноздатність волонтерством чи іншим проявами своєї доброї волі.

Перед прочитанням поезії «І був мені сон…» поет зауважив, що нині не читає з десяток поезій, які писалися на певні політичні теми. З часом вони втратили актуальність, ставали все більш незрозумілими читачам. Приміром, ця писалася під впливом інсценування Службою безпеки України вбивства журналіста Аркадія Бабченка у 2018 році. Врешті, з 2022 року слово «спецоперація», вжите у тексті, стало сприйматися зовсім інакше.

Поезія Левченка пронизана як любов’ю до його рідного поліського краю, про що яскраво свідчать прочитані вірші «Сумний і різдвяний», «Святвечір» й «Будинок культури», так і вдячністю до Переяслава як міста, що стало його другою домівкою. Нещодавно написав про нього рядки «Тобі, Переяславе!», референс до яких відшукав у однойменній пісні місцевого гурту Х-Rays.

Серед іншого автора надихає наша столиця – наразі їй присвячено щонайменше три твори, які він читає публічно: гостро-соціальний «Сирець», щемкий «Гідропарк» й сатиричний вірш «Синій гілці». Стало місця цього вечора й інтимній ліриці автора – прозвучали поезії «Фам фаталь» й «Шкідлива звичка».

Зважаючи на присутність у залі молодих батьків та дітей, прочитав свою поезію «Колискова для зумерів», де слова відомої української колискової переплетені з реаліями діджиталізованого сьогодення. Завершив поезіями «Якщо завтра вмирати…» й «Найкращий день». На біс представив публіці прозовий твір «Новий день над Україною», натхненний романтикою наддніпрянсько-поліських доріг, міст та рідного села.

Враженнями про творчість Левченка поділилися присутні на зустрічі відомі переяславські поети Наталія Павлик та Олег Князенко

Обидва відомі на теренах Переяславщини поети відзначили, що Максиму вдається вловити пульс сьогодення та намалювати словом картинки, які за якісь 20 років дадуть новим поколінням поціновувачів поезії уявлення про реалії нашого суперечливого часу.

Нагадаємо, що у Переяславі відбулася зустріч з відомою письменницею Люко Дашвар: говорили про її романи та джерела натхнення

Exit mobile version