У Переяславі відбувся показ документального фільму «Синдром Гамлета»: глядачі обговорили стрічку з експерткою у сфері прав людини

У вівторок, 26 листопада, у другому корпусі Переяславського Центру культури та мистецтв відбувся показ документального фільму «Синдром Гамлета». Після перегляду глядачі поспілкувалися з експерткою у сфері прав людини, інформує Proslav.

У Переяславі відбувся показ документального фільму «Синдром Гамлета»: після перегляду глядачі поспілкувалися з експерткою у сфері прав людини

Про що документальний фільм «Синдром Гамлета»

Стрічка розповідає історії п’яти героїв, які беруть участь у театральній постановці, що поєднує їхній досвід війни з вічними темами шекспірівського «Гамлета». Через мистецтво герої намагаються впоратися зі своїми емоціями, знайти відповіді на важкі запитання та осмислити пережите:

Фото: у Переяславі відбувся показ документального фільму «Синдром Гамлета» / Proslav

Після показу глядачі обговорили побачене з експерткою у сфері прав людини

Показ завершився дискусією, аби глибше осмислити побачене. На запрошення керівника клубу DoccudaysUA Дениса Скрипця, глядачі мали змогу поспілкуватися з Оленою Куваєвою, експерткою у сфері прав людини, юристкою Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

У рамках обговорення глядачі підняли важливі питання, зокрема, про психологічні травми війни, адаптацію після пережитого, проблему військовополонених та роль мистецтва у переосмисленні цих складних тем.

«Такі фільми важливо демонструвати суспільству, адже ми повинні розуміти, що навіть після нашої перемоги війна залишиться з нами надовго. Вона буде жити в свідомості й підсвідомості кожного воїна та цивільного», – поділилася своїм враженням глядачка.

Олена Куваєва наголосила на значенні документального кіно й важливості дискусій після перегляду.

«Сенс робити такі кінопокази є, тому що українське документальне кіно живе, воно існує, воно класне і виграє престижні міжнародні нагороди не просто тому, що комусь нас жаль. У ньому закладені глибокі сенси, які не завжди легко вловити, якщо вони тобі не близькі. Для цього й існують дискусії – під час обговорень ці сенси розкриваються, кристалізуються та стають зрозумілими. Саме тоді документальне кіно починає впливати і формувати цінності», – додала пані Куваєва.

Водночас експертка відзначила унікальність формату живого спілкування.

«Я отримала задоволення від участі в заході. Тут порушувалися дійсно важливі питання: про воєнні злочини, їхні види та механізми притягнення до відповідальності. Це свідчить про те, що ці питання “висять у повітрі” й створюють напругу. Подібні заходи допомагають знизити градус цієї напруги, адже тут можна запитати експерта безпосередньо, а не слухати суху лекцію з “великої трибуни”», – резюмувала юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

Роль документального кіно у суспільному діалозі

Показ «Синдрому Гамлета» став не лише культурною подією, а й платформою для осмислення складних питань, пов’язаних із війною та її наслідками. Подібні заходи доводять, що документальне кіно є потужним інструментом для формування суспільних цінностей і зниження соціальної напруги через діалог.

Захід організував кіноклуб DoccudaysUA при ГО «Академія розвитку громадянського суспільства» за підтримки соціально-гуманітарного відділу Університету Григорія Сковороди в Переяславі та відділу культури Переяславської міської ради.

#docu_показ #docuclub

Нагадаємо, у Переяславі з’явився клуб документального кіно: розпочали зі стрічки «Bellingcat: Правда в світі постправди».

Exit mobile version