У Переяславі відбувся тренінговий курс для молодіжних працівників Київщини: які здобутки

Збільшення кількості фахівців, котрі працюють з молоддю Київщини, шляхом опанування базових знань, умінь і навичок, необхідних для самореалізації молоді у сферах неформальної та громадянської освіти, що підвищить спроможність діяльності молодіжних центрів (просторів, хабів) Київської області та сприятиме створенню нових молодіжних осередків у регіоні. З цією метою 10–12 травня 2023 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбувався трьохденний тренінговий курс, спрямований на підвищення громадянської освіти фахівців, котрі працюють з молоддю. Він згуртував чверть сотні осіб з числа фахівців, які працюють з молоддю та реалізовують молодіжну роботу у всіх куточках Київщини.

У Переяславі відбувся тренінговий курс для молодіжних працівників Київщини: які здобутки

У відкритті курс взяв участь керівник Управління молоді та спорту КОВА Сергій Тимофєєв та його заступниця Світлана Назарук й директор Київського обласного молодіжного центру Андрій Михайлов. У своїх вітальних словах до учасників вонинаголосили, що тренінгове навчання для фахівців, котрі працюють з молоддю, надасть можливість отримати базові знання та уміння у сферах неформальної і громадянської освіти, сприятиме соціальній згуртованості молоді, активізує контакти та зміцнить співпрацю між працівниками молодіжних центрів Київщини, фахівцями, котрі реалізовують молодіжну роботу.

Серед інституцій які долучилися до участі – Катюжанський молодіжний хаб «Твій шлях», Молодіжний простір м. Славутича, Палац дітей та молоді м. Славутича, Молодіжна рада Переяслава й Молодіжний центр «Зустріч»,  Молодіжний Простір Миронівщини, Молодіжна рада Узинської громади, Молодіжний простір Тетіївщини «ДІЯ», Молодіжна Рада Сквири, ГО «Зеленокудра Сквира», Молодіжний простір міста Славутич, Миронівський молодіжний простір, Молодіжна рада Ржищівської МТГ, Молодіжна організація «bo.molodi», КІП «ТепЛиця», Молодіжний простір Тетіївщини «ДІЯ», Васильківський молодіжний центр, Управління культури, сім’ї та молоді Броварської міської ради, Вишнева громада, КП «Боярський інформаційний центр» та інші.

За повідомленням організаторів проєкт має на меті підвищення рівня мотивації учасників заходу до участі у суспільно-значущій діяльності, що у довгостроковій перспективі сприятиме зростанню якості роботи молодіжних працівників. Користь заходу полягатиме у збільшенні кількості молоді, яка братиме участь у заходах, що проводитимуть на базі молодіжних центрів, просторів, хабів Київської області, а також належного кадрового забезпечення молодіжної сфери із високим рівнем підготовки фахівців, які працюють з молоддю.

Натомість ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, що теж долучився до відкриття, ком’юніті осіб, котрі працюють з молоддю, матиме можливість долучитися до розробки освітньої програми спеціальності «Фахівець з питань молоді (молодіжний працівник)», котру найближчим часом планує впровадити УГСП, що дозволить надавати якісні знання майбутнім фахівцям у зазначеній сфері. Принагідно Управління молоді та спорту Київської обласної військової (державної) адміністрації, Університет Григорія Сковороди в Переяславі і Комунальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний молодіжний центр» уклали Меморандум про співпрацю. Його метою є удосконалення і розвиток системи молодіжної роботи, сприяння підготовці молодіжних працівників та утвердження української національної та громадянської ідентичності на Київщині; розвиток неформальної освіти молоді, залучення її до суспільного життя, підвищення самостійності і конкурентоспроможності; формування у молоді громадянських компетентностей, громадянської позиції, національно-патріотичної свідомості і національної гідності; сприяння дослідженню та визначенню потреб молоді; сприяння діяльності регіонального представництва U-Point від U-Report у Київській області, а також здійснення спільної роботи, визначеної державним та регіональним законодавством.

Надалі протягом трьох днів учасники зібрання удосконалювали свої знання та вміння у визначенні історії та сенсу поняття молодь, завдання та мети молодіжної політики у різних країнах. Також дізнавалися які організації та установи усіх форм власності працюють із молоддю, реалізовують та формують молодіжну політику та роботу; європейський досвід форм та методів молодіжної роботи; методів залучення молоді до прийняття управлінських рішень; опитування молоді; мапування території на предмет «дружності до молоді».

Поза тим займалися дослідженням потреб молоді, презентували результати роботи в полях, провели міні-лекцію про дослідження у громаді та інструменти, компетенції молодіжного працівника тощо.

«Завдяки проведенню заходу учасники отримали знання, уміння і навички відповідно до тематики тренінгу, необхідних для подальшого використання у молодіжній роботі. Повертаються додому маючи компетенції відповідно до основних завдань заходу та поширюватимуть інформацію про нього у своїх громадах і використовуватимуть їх в подальшому у молодіжній роботі. Видається, нам вдалося підвищити рівень мотивації учасників заходу до участі у суспільно-значущій діяльності», – додають організатори.

Результатами проведення тренінгу можна назвати хоча б налагодження комунікації між представниками молодіжних центрів, просторів міських, селищних, сільських громад Київської області; набуття учасниками тренінгу необхідних компетенцій для здійснення якісної роботи з молоддю.

Тренінг реалізовувався ініціативною групою Університету Григорія Сковороди в Переяславі у співпраці з Київським обласним молодіжним центром та управлінням молоді та спорту Київської ОВА за підтримки Британської Ради в Україні.

Exit mobile version