На придбання медичного обладнання та меблів для КНП «Переяславська БЛІЛ» з бюджету виділили 2,4 мільйони гривень. Відповідне рішення затвердили під час позачергового засідання сесії Переяславської міської ради 3 квітня, повідомляє Proslav.
«Страшно дивитися на гінекологічне крісло 68-го року випуску»
За словами міського голови Вячеслава Саулка, під час нещодавньої зустрічі за участі голів громад-співзасновників лікарні, представників бізнесу та аграріїв новий головний лікар Ігор Гомонай звітував про стан справ у медзакладі.
– З того аналізу, який провів Ігор Васильович, зрозуміло, що лікарня у вкрай жахливому стані. Все обладнання, прилади, інструменти в настільки застарілому стані, що користуватися ними не можна. Я вже не говоритиму про меблі і всього необхідного для перебування людей. Я попросив Ігоря Васильовича скласти перелік того, що необхідно терміново. Загальна вартість потрібного обладнання в переліку складає близько 14 мільйонів. Зараз перед нами стоїть задача забезпечити хоча б вкрай важливий мінімум. Страшно дивитися на монітори 80-х років, гінекологічне крісло 68-го року випуску.
Вячеслав Саулко зазначив, що наразі голови усіх громад-співзасновників, а саме Переяславської, Студениківської, Ташанської, Дівичківської та Циблівської, виносять на обговорення виділення посильної з бюджетів суми на підтримку лікарні.
У свою чергу, підприємство «Ерідон», зареєстроване на території Ташанської громади, вже відгукнулося на звернення й перерахувало 1 млн 100 тис грн на рахунок медзакладу.
Перед депутатським корпусом виступив директор Переяславської лікарні Ігор Гомонай:
– Дійсно, є дуже багато проблем. Основне – те, що НСЗУ, яка фінансує наш заклад, під час військового стану не зменшує вимог до обладнання і штату, а навпаки їх посилює. Для того, щоб ми були конкурентоспроможними, нам потрібно створювати умови – і для пацієнтів, і для лікарів, щоб вони мали чим працювати. Якщо ми матимемо обладнання, яке дасть змогу ефективніше працювати, ми зароблятимемо більше коштів і в майбутньому менше звертатимемося до вас з проханням про якісь субвенції. Складаючи перелік, брали до увагу лікарів, які у нас є. Обладнання на 14 мільйонів – це те, що треба було вже мати, щоб заклад був нормального рівня. Я розумію, що через військовий стан таких коштів у нас немає, тому ми будемо працювати з фондами і доповідати про роботу.
Мільйон на проєкт капремонту поліклініки таки виділили
Крім того на засіданні вчергове винесли питання виділення 1 мільйона гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації реконструкції поліклінічного відділення.
Нагадаємо, у вересні 2023 року під час двох сесійних засідань депутати обговорювали участь Переяславської громади у Надзвичайній кредитній програмі для відновлення України.
За її умовами, на розгляд експертів Європейського інвестиційного банку необхідно подати проєкт капітального ремонту поліклініки. У разі схвалення, більшу частину витрат – близько 80% – на ремонт покриває Європейський інвестиційний банк, решта – частка співфінансування з бюджету громади.
Тоді депутати двічі не підтримали виділення коштів на виготовлення проєкту. І ось тепер, через пів року, до теми повернулися знову.
Депутатка Аліна Римар поставила запитання щодо загальної суми, необхідної для виконання капітального ремонту.
– Точна сума буде відома після виготовлення проєкту. Наша частка складатиме близько 20%, – відповів міський голова Вячеслав Саулко.
Депутат Олексій Дикий поцікавився переліком першочергових робіт, які включатиме технічне завдання проєкту.
За словами міського голови, реконструкція поліклінічного відділення включатиме ремонт сховища, покрівлі, вікон і фасадної частини, заміну мереж, зовнішнє утеплення будівлі та благоустрій прилеглої території.
Тоді Олексій Степанович звернувся до очільника медзакладу:
– Яке ваше бачення, як майбутнього замовника? Яке технічне завдання Ви б дали проєктантам у першу чергу? Тому що все ми не зможемо зробити – це треба визнати.
– Нам потрібно забезпечити інклюзивність, – відповів Ігор Гомонай. – Усі ці комунікації взаємопов’язані. Без утеплення і заміни мереж ми не зможемо розширити ліфт, зробити безбар’єрний доступ у бомбосховищі. Тому все, з чим ми звертаємося, диктується вимогами НСЗУ. Вже не кажучи про обладнання, яке має бути у кожному кабінеті. Але без капітального ремонту і вирішеного питання інклюзивності в нас немає майбутнього.
Перед початком голосування до колег звернулася депутатка Марина Навальна:
– До нас прийшов новий головний лікар. Ситуація в лікарні не дуже весела, а ми всі під Богом. Поки в людини є ентузіазм щось робити, щоб ми ставали цивілізованим містом, я пропоную підтримати.
– Ми не знаємо, якою буде проєктно-кошторисна документація і в нас немає гарантій, що ми зможемо її використовувати на співфінансування з «Мінрегіонбудом», тому є побажання робити її так, щоб можна було адаптувати для фінансування з міського бюджету в наступні роки, якщо співфінансування виявиться неможливим, – сказав Олексій Дикий.
– Якщо в нас не вийде співпраці з Європейським інвестиційним банком, ми будемо подавати проєкт на інші різні гранти, але він точно нам потрібен, – констатував Вячеслав Саулко.
За підсумками голосування, 22 депутати підтримали виділення 2,4 млн грн на медичне обладнання для лікарні. Підтримали й виділення 1 млн грн на виготовлення проєктно-кошторисної документації: «за» – 20.
Нагадаємо, начальник Бориспільської РВА Руслан Дяченко передав лікарні Переяслава партію медикаментів.