У Переяславській громаді двоє випускників склали НМТ на 200 балів: як готувалися до іспиту та де планують навчатися

Цього року двоє випускників Переяславської громади склали національний мультипредметний тест (НМТ) на максимальні 200 балів. Як готувалися до іспиту та які мають плани на майбутнє – дізнавався Proslav.

У Переяславській громаді двоє випускників склали НМТ на 200 балів: як готувалися до іспиту та де планують навчатися

Національний мультипредметний тест-2025 виявився непростим випробуванням. Він охоплював аж чотири предмети: обов’язкові українську мову, математику й історію України, а також один додатковий – на вибір. Усі учасники складали тестування в один день у комп’ютерному форматі.

Напруження було величезним, завдання – заплутаними й складними. Утім у Переяславській громаді є приклади абсолютного успіху. Владислав Мотрич і Максим Черненький здобули найвищий результат з англійської мови, яку обрали додатковим предметом.

Владислав Мотрич мріє стати кінорежисером

17-річний Владислав Мотрич цього року завершив навчання у Переяславському академічному ліцеї імені Івана Мазепи. За результатами НМТ, Владислав отримав 170 балів з української мови, 167 – з математики, 147 – з історії та найвищі 200 балів з англійської мови.

До англійської юнак готувався поглиблено ще з вересня – самостійно проходив спеціалізований онлайн-курс, спрямований на підготовку до НМТ. Хлопець мріє стати кінорежисером, захоплюється світовим кінематографом. Вищу освіту планує здобувати за кордоном – у Греції.

Максим Черненький – майбутній ІТ-фахівець

16-річний Максим Черненький – випускник Переяславського ліцею імені Володимира Мономаха. Останні два роки хлопець інтенсивно готувався до іспиту з репетитором, водночас відзначає й важливість шкільної підготовки – вивчення англійської мови поглиблено тривало з 5 класу.

Усі предмети Максим склав на високому рівні: українська мова – 183 бали, математика – 180, історія України – 175, англійська мова – 200.

– Сам формат НМТ був доволі складним – іспит тривав 4 години. За одну помилку могли знімати до 9 балів, три помилки – і вже маєш 175. Та водночас у цьогорічному тесті з англійської не було завдань з аудіювання, письма та говоріння, як раніше на ЗНО – це дещо полегшило роботу. Проте самі тести стали складнішими – останні завдання вимагали логіки, потрібно було зрозуміти контекст, аби правильно вставити слово чи речення, – ділиться Максим.

Поки хлопець не визначився з університетом, однак планує обрати спеціальність, пов’язану з ІТ – інженерію програмного забезпечення. Розглядає й українські заклади з високим рейтингом, і закордонні виші.

Секретами своєї успішної підготовки до тесту з англійської мови Максим охоче ділиться з майбутніми випускниками:

– Найголовніше – зацікавленість у предметі. Треба самому дивитися фільми й серіали англійською мовою, щоб вивчення було в радість. Коли цікаво – знання лягають легко.

Минулого року Максим Черненький був нагороджений стипендією міської ради за численні перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Досягнення переяславських випускників – яскраве свідчення щоденної праці, сили волі, мотивації та підтримки, яку вони отримують від батьків та педагогів. Бажаємо їм нових перемог!

НМТ-2025 у цифрах: підсумки основної сесії

285 тисяч учасників уже отримали результати основної сесії національного мультипредметного тесту 2025 року. Загальна явка склала 91%, за кордоном – 84%. Ці показники перевищили минулорічні й, за інформацією Міністерства освіти і науки України, засвідчують високу відповідальність вступників.

Загалом на НМТ–2025 зареєструвалися 317 083 особи – більше, ніж у 2024 році. Із них 236 529 – цьогорічні випускники, решта – дорослі вступники віком понад 18 років, які прагнуть продовжити або відновити здобуття вищої освіти. Незмінною залишається й кількість тих, хто складає НМТ за кордоном, що свідчить про прагнення навчатися в Україні навіть під час війни.

Найвищий результат – 200 балів – отримали:

Найбільше 200-бальників з таких предметів:

У всіх предметах, окрім німецької мови, максимальні результати частіше отримували ті, хто складав тест в Україні. Із німецької мови 200 балів здобули 19 учасників за кордоном і лише 13 – в Україні.

Найскладнішими предметами виявилися:

Найкраще учасники впоралися з географією – лише 0,07% не склали тест.

МОН наголошує: ті, хто не подолав пороговий бал, можуть вступити до закладів фахової передвищої або професійної освіти. Особливо актуальними є спеціальності робітничого профілю – механіки, будівельники, агроспеціалісти, молодший медперсонал. Саме ці напрями відіграють важливу роль у відновленні країни.

Модернізація НМТ триває: зокрема фінансується оновлення програмного забезпечення для проведення вступних випробувань у межах проєкту Світового банку «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів».

Основна сесія вже завершена, однак НМТ-2025 триватиме до 25 липня – учасники, які з поважних причин не змогли скласти тест раніше, ще мають можливість це зробити під час додаткової сесії.

Нагадаємо, до Переяслава завітав міністр освіти і науки Оксен Лісовий: відвідав університет, говорив про безпеку, міжнародні перспективи і культурну спадщину.

Exit mobile version