У Переяславському центрі зайнятості 26 листопада відбувся круглий стіл на тему «Організація заходів щодо підтримки ветеранів війни, членів їхніх сімей у Переяславській громаді». Під час зустрічі, зокрема, представили фахівців із соціальної допомоги по супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, передає Proslav.
У Переяславській громаді представили фахівців із супроводу ветеранів війни
Директорка Центру соціальних служб Юлія Лялька наголосила, що Мінветеранів приділяє велику увагу людям, які надзвичайно потребують підтримки, повернувшись з війни. За її словами, з 11 листопада при Центрі соцслужб працюють два фахівці з соціальної роботи по супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
«Це люди, яких називають “провідниками” ветеранів від військового життя до цивільного. У нашій громаді їм допомагатимуть Юлія Мурзаєва та Людмила Шинкар. Вони пройшли відбір та продемонстрували високі показники загального орієнтування з питань», – розповіла Юлія Миколаївна й додала, що за короткий термін їхня діяльність вже має позитивні результати.
Одна з фахівчинь, Юлія Мурзаєва, тривалий час працювала у місцевому осередку Товариства Червоного Хреста України.
«Не довго думаючи, я вирішила подати свою кандидатуру на цю посаду. Це був дуже важкий крок, однак виважений та свідомий. Два роки я працювала із вразливими категоріями населення, тому усвідомлюю усі аспекти такої діяльності. Ще під час роботи у товаристві задумувалася, як буде, коли хлопці повернуться після війни, як реагуватимуть їхні дружини та хто їм буде допомагати», – звернулася пані Юлія.
Вона додала, що досвід роботи та набуті навички привели її до цієї посади й за два тижні діяльності вже напрацьовані певні пропозиції.
«Хочеться знайти конкретні відповіді, що ми можемо зробити для ветеранів у нашій громаді. Бо коли отримуєш інформацію з усієї України, то здається, що все дуже легко і просто, однак виявляється, що це не зовсім так», – додала Юлія Мурзаєва.
Друга спеціалістка, Людмила Шинкар, розповідаючи про себе, зазначила, що є дружиною ветерана.
«Мій чоловік воював з 2014 року. Ми вже певні кроки з ним пройшли самостійно. Це був тяжкий досвід. Коли я дізналася, що у нашій громаді з’явилася така посада, то без вагань вирішила подати свою кандидатуру. Дуже хотілося б допомогти нашим ветеранам і їхнім сім’ям», – розповіла пані Людмила.
Пані Мурзаєва розповіла, що вони організували групу підтримки дружин військових, які зникли безвісти.
«Уже долучилося 13 жінок, ми сформували телеграм-канал і, я сподіваюся, невдовзі організуємо першу зустріч. Ми вклали багато праці, щоб підтримати жінок. Що стосується ветеранів – уже обладнано тренажерний зал поруч з офісом Червоного Хреста. На майбутнє хочемо сформувати таку ж групу підтримки, але безпосередньо для ветеранів», – зауважила спеціалістка.
Ким опікуватимуться фахівці із супроводу
Фахівці із супроводу опікуватимуться ветеранами війни, демобілізованими особами, а також:
- Членами сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
- Членами сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України;
- Постраждалими учасниками Революції Гідності, членами їхньої сім’ї;
- Особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Які посадові обов’язки фахівців із супроводу
Директорка Центру соцслужб Переяславської міськради Юлія Лялька зазначила, що робота фахівців на цих посадах вимагає емоційної стабільності, розуміння юридичних, соціальних аспектів та усієї інфраструктури Переяславської громади, яка може бути використана для допомоги.
Відтак, Людмила Шинкар та Юлія Мурзаєва займатимуться:
- Наданням супроводу за напрямами можливої допомоги та послуг, які належать ветеранам відповідно до чинного законодавства;
- Інформуванням ветеранів війни, демобілізованих осіб, членам їхніх сімей щодо отримання статусів, послуг та соціальних гарантій, отримання житла, реабілітації, працевлаштування, юридичної підтримки тощо;
- Контролюванням потреб ветеранів та збір аналітики;
- Звітуванням про результати наданих послуг;
- Наданням кризової психологічної допомоги.
Як можна звернутися до фахівців із супроводу ветеранів у Переяславській громаді
Звернутися за допомогою до фахівчинь із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб можна, завітавши до Центру соціальних служб за адресою вул. Шевченка, 22-а. Або ж безпосередньо, зателефонувавши спеціалісткам:
- Юлія Мурзаєва: (093)-857-89-82;
- Людмила Шинкар: (066)-968-75-24.
Тим часом нагадуємо про можливості працевлаштування ветеранів від переяславської служби зайнятості. Детальніше – за посиланням.