У Переяславській громаді затвердили нову редакцію Порядку видачі дозволів на земляні роботи

Під час чергової сесії Переяславської міської ради 24 липня депутати розглянули та підтримали оновлену редакцію Порядку видачі дозволів на земляні роботи, передає Proslav.

У Переяславській громаді затвердили нову редакцію Порядку видачі дозволів на земляні роботи

Про затвердження у новій редакції Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів доповідав начальник відділу капітального будівництва та ЖКГ Олександр Вітківський.

«Відповідно до діючих Правил благоустрою, у разі якщо на об’єктах комунальної власності проводяться земляні роботи, то перед їхнім початком необхідно взяти дозвіл, так званий бігунець», – пояснив він.

За його словами, документ має бути погоджений з усіма профільними службами, що працюють у громаді та відповідають за об’єкти критичної інфраструктури – газопостачання, електромережі, телекомунікації, водоканал.

У разі проведення робіт у селах, дозвіл необхідно погодити зі старостатом. Якщо роботи відбуваються на прибудинкових територіях, дозвіл має видаватися ЖКГ. Окремий порядок діє для робіт поблизу торговельних зон – у таких випадках необхідно отримати погодження від Бориспільського підрозділу Національної поліції.

Оновлення Порядку зумовлене змінами юридичних адрес та назв місцевих структур газового господарства, «Укртелекому», а також новою адресою підрозділу Нацполіції у Борисполі. Окрім цього, документ регламентує відмову у видачі, переоформлення, анулювання дозволів та отримання їх дублікатів.

У результаті голоси «За» віддали 18 депутатів.

Порядок видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів:

Зазначений перелік документів є вичерпним.

Підставою для відмови у видачі дозволу є невідповідність поданих документів вимогам законодавства. Відмову у видачі дозволу може бути оскаржено в установленому порядку.

Переоформлення дозволу здійснюється за процедурою, передбаченою частиною восьмою статті 4-1 Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

Дозвіл може бути анульовано відділом капітального будівництва та житлово-комунального господарства Переяславської міської ради у разі:

Відділ капітального будівництва та житлово-комунального господарства Переяславської міської ради у разі анулювання дозволу вносить відповідну інформацію до реєстру дозволів.

У разі анулювання дозволу за заявою особи, яка отримала дозвіл, така особа може отримати новий дозвіл відповідно до вимог цього порядку.

Перелік земляних та/або ремонтних робіт, для проведення яких необхідно отримати дозвіл:

  1. Земляні або монтажні роботи, не пов’язані з прокладенням, перекладенням, ремонтом інженерних мереж і споруд.
  2. Земляні або монтажні роботи, пов’язані з розриттям дорожнього покриття вулиць, доріг, майданів, площ.
  3. Роботи, пов’язані з порушенням благоустрою об’єктів зеленого господарства.
  4. Роботи, пов’язані з інженерними вишукуваннями.
  5. Роботи, пов’язані з археологічними дослідженнями.
  6. Улаштування нових та/або заміна існуючих посадкових майданчиків для пасажирів міського громадського транспорту з встановленням навісу або павільйону.
  7. Ремонт та/або улаштування майданчиків для паркування транспортних засобів, спортивних, дитячих та інших майданчиків.
  8. Заміна пошкоджених та застарілих конструкцій опор, ліхтарів, освітлювальної арматури, тросів, розтяжок, кабелів, дротів, комунікаційної апаратури.
  9. Прокладення, перекладення або заміна водостічних, водопровідних труб та водоприймальних колодязів.
  10. Установлення нових, відновлення, ремонт та заміна існуючих малих архітектурних форм.
  11. Відбудова, відновлення зруйнованих частин фундаментів пам’ятників, декоративних скульптур та композицій, елементів обладнання фонтанів та декоративних басейнів із заміною зношених труб та водопровідної арматури фонтанів тощо.
  12. Установлення нових та/або ремонт і відбудова пошкоджених споруд і обладнання пляжів (гардеробів, камер схову, пунктів прокату пляжного інвентарю, туалетів, лав, грибків, навісів, альтанок тощо), спортивного та дитячого устаткування.

Вимоги до проведення земляних та ремонтних робіт, пов’язаних з порушенням об’єктів благоустрою:

  1. При проведенні земляних та/або ремонтних робіт виконавець зобов’язаний створити безпечні умови проходу пішоходів та проїзду транспортних засобів.
  2. У випадку коли проведення робіт викликає зміну маршрутів або графіку руху громадського транспорту, виконавцю необхідно провести узгодження з органами Національної поліції та повідомити про це населення через засоби масової інформації.
  3. При виявленні будь-яких підземних комунікацій, не вказаних в листі-погодженні на проведення земляних робіт необхідно негайно припинити роботи і з залученням представників організацій, що вказані в листі погодження вирішити питання про можливість подальшого проведення земляних робіт.
  4. Після закінчення робіт і поновлення об’єкта благоустрою, який пошкоджено при проведенні земляних та/або ремонтних робіт, виконавець робіт в 10-ти денний строк повинен запросити представників відділу капітального будівництва та житлово-комунального господарства Переяславської міської ради та балансоутримувача для огляду і прийняття робіт по його відновленню із складанням відповідного акту.
  5. Отримання дозволу не звільняє юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців від необхідності дотримання вимог законодавства України, в даній сфері регулювання та Правил благоустрою територій Переяславської міської територіальної громади, затверджених рішенням Переяславської міської ради від 20 лютого 2020 року № 100-80-VII.
  6. Особи, які виконують земляні та/або ремонтні роботи несуть відповідальність згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку з:
    • проведенням земляних та/або ремонтних робіт без одержання згідно з цим Порядком дозволу, крім випадку зазначеному у п.2.8 цього Порядку;
    • несвоєчасним відновленням благоустрою після завершення виконання земляних робіт;
    • неякісним утриманням тимчасового покриття або несвоєчасним відновленням постійного покриття, зеленої зони.

Сплата штрафу не звільняє особу від обов’язку відновлення пошкоджених об’єктів благоустрою.

Нагадаємо, нещодавно у селі Гайшин Переяславської громади оновили дорожнє покриття.

Exit mobile version