У Переяславській громаді поновили боротьбу зі стихійною торгівлею: що буде з продавцями домашньої продукції

Під час засідання виконавчого комітету 19 листопада ухвалили рішення про створення комісії по боротьбі з несанкціонованою (стихійною) торгівлею на території Переяславської міської територіальної громади. Ще до повномасштабного вторгнення таку практику вже проводили у громаді. У чому причина поновлення та як відбуватиметься її робота, дізнавався Proslav.

У Переяславській громаді поновили боротьбу зі стихійною торгівлею: що буде з продавцями домашньої продукції

Чим займатиметься комісія з боротьби зі стихійною торгівлею

Основна мета роботи комісії – це ліквідація осередків несанкціонованої торгівлі, недопущення розповсюдження інфекційних захворювань та загальне покращення благоустрою громади.

До її складу увійшли члени виконкому, працівники міської ради, інспектор з благоустрою Михайло Галаган, головний спеціаліст Переяславського відділу управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ігор Фещенко разом з колегою Оленою Катаругіною, представники поліції та депутати (за згодою). Очолить роботу комісії заступниця міського голови Ольга Огієвич.

Ольга Миколаївна розповіла, що практика по боротьбі зі стихійною торгівлею у Переяславській громаді не нова. За її словами, подібні рейди вже проводилися до повномасштабного вторгнення. Надалі, за потребою, збиратиметься комісія й проводитиме рейди по місцях стихійної торгівлі.

«Таку практику ми вже проводили й до повномасштабного вторгнення, у тому числі й по селах громади. Ще, мабуть, у 2021 році у нас вже було створено робочу групу розпорядженням міського голови. Наразі поновлюємо цю діяльність», – пояснила Огієвич.

Причина поновлення роботи – спалах африканської чуми свиней

Вона наголосила, що у першу чергу це пов’язано з тим, що нещодавно у громаді зафіксували випадки африканської чуми свиней.

«Саме через це нас зобов’язали посилити заходи з недопущення розповсюдження цієї інфекції», – зазначила заступниця міського голови.

«Одна справа, коли бабуся стоїть з відром картоплі, інша – незаконно розгортається великий намет з фруктами»

Однак у соцмережах люди занепокоєні долею людей похилого віку, які через маленьку пенсію виходять продавати городню продукцію.

«Ми цю роботу вже неодноразово проводили й ці бабусі нас прекрасно знають і пам’ятають… Але одна справа, коли стоїть бабуся з відром картоплі, інша – коли незаконно розгортається великий намет з привозними фруктами. Під торгівлю є спеціально відведена рішенням виконкому локація, так званий “київський майданчик”. Ми попросили підприємців перейти туди. Зрештою результату ми досягли – перемістили підприємців на “київський майданчик”», – розповіла Ольга Миколаївна.

У першу чергу проводитимуть роз’яснювальну роботу

Пані Огієвич зазначила, що під час рейдів комісія передусім проводитиме роз’яснювальну роботу з метою недопущення розповсюдження інфекції африканської чуми свиней. Однак, якщо продавці не реагуватимуть на зауваження чи вчинятимуть неправомірні дії, складатиме протокол за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Правопорушникам загрожує штраф від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 119 гривень).

Буде цікаво почитати: «Лікарню потрібно вберегти, інакше доведеться їздити в інші міста»: переяславським медикам НСЗУ виплатила заборгованості за жовтень, однак ситуація може повторитися.

Exit mobile version