У поліції Переяслава повідомили, скільки п’яних водіїв спіймали цього року: яке покарання чекає за водіння у нетверезому стані

Керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння на сьогодні карається лише адміністративною відповідальністю. Proslav дізнався, який штраф передбачений для порушників, чи позбавляють їх прав та яка ситуація з водіями-пияками на Переяславщині.

У поліції Переяслава повідомили, скільки п’яних водіїв спіймали цього року: яке покарання чекає за водіння нетверезому стані

Перевірку на стан алкогольного сп’яніння можуть проводити інспектори патрульної служби чи у медзакладах. Допустимою нормою вважається вміст алкоголю не більше 0,2 проміле. При будь-якому перевищенні цього показника настає адміністративна відповідальність.

Як повідомили у відділі поліції № 1 (м. Переяслав) Бориспільського РУП ГУНП в Київській області, від початку 2024 року правоохоронці склали 157 протоколів за керування транспортними засобами у нетверезому стані за ст. 130 КУпАП.

Штраф за водіння у нетверезому стані

Згідно зі ст. 130 КУпАП, штраф за водіння у нетверезому стані становить 17 тисяч гривень із позбавленням права керування на 1 рік.

Якщо водія спіймають за кермом напідпитку вдруге за рік, штраф збільшиться до 34 тисяч гривень із позбавленням права керування на 3 роки з вилученням транспортного засобу чи без такого або адмінарешт на 10 діб з вилученням транспортного засобу чи без такого.

Третє та наступні протягом року керування в стані сп’яніння потягнуть за собою штраф 51 тисячу гривень із позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб із позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу.

Якщо нетверезий водій спричинив ДТП, штраф становить 34 тисячі гривень або адміністративний арешт на строк 15 діб із позбавленням права керування на 3 роки.

Чи є кримінальна відповідальність

Якщо водій в стані алкогольного сп’яніння спричинить ДТП, йому загрожує кримінальна відповідальність. В такому випадку справа розслідується за статтею 286-1 ККУ, яка передбачає позбавлення волі строком до 3 років, а також позбавлення водійського посвідчення терміном на 3-5 років.

Якщо водій повторно потрапить в таку ситуацію, відповідальність є ще жорсткішою. В такій ситуації передбачене позбавлення волі строком до 8 років та позбавлення права керувати транспортними засобами на аналогічний термін.

Які ще є штрафи

Крім водіння в стані алкогольного сп’яніння, існує кілька інших штрафів, пов’язаних із вживанням алкоголю і водінням автомобіля.

Штраф у розмірі 3400 гривень за передачу права керування автомобілем особі, яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння

За відмову пройти медичний огляд на предмет визначення стану сп’яніння передбачено штраф, еквівалентний штрафу за керування авто у нетверезому стані (від 17 до 51 тисячі гривень і від 1 до 10 років позбавлення прав).

Водночас водії, які вживають заборонені речовини, наркотики й алкоголь після аварії, будуть оштрафовані на 34 тисячі гривень і позбавлятимуться прав строком на три роки.

Нагадаємо, водій, який на смерть збив мопедиста у Переяславі, був у стані алкогольного спʼяніння: його затримала поліція.

Exit mobile version