У Мін’юсті заявили, якщо ухилянти не сплатять штрафи, їхнє майно та кошти можуть заарештувати. Інформує Proslav з посиланням на «Цензор».
У міністерстві вказують, що після повернення неврученої повістки і проставлення відповідної відмітки поштою, ТЦК зможе почати процедуру накладення штрафу.
Таким чином, ці штрафи будуть оформлені «заочно». Водночас, як пояснюють у Мін’юсті, постанова ТЦК є виконавчим документом. Тобто, у разі, якщо добровільно штраф, який складає від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн, сплачений не буде, на ухилянтів можуть відкрити виконавчі провадження та почати стягнення з рахунків.
В установі додали, що відповідно до статті 308 Кодексу про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби (ДВС) за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
ВАЖЛИВО: відповідно до КУпАП, штраф має бути сплачено не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Нагадаємо, Кабмін вніс зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку, прирівнявши час зберігання повісток від ТЦК до судових повісток. Більше – за посиланням.