У смартфонах українців виявили 33 додатки, які працюють на ворога: чим це небезпечно

З початком війни українці почали пильніше стежити за своєю інформаційною гігієною. Ми стали уважніше перевіряти джерела інформації, надійніше захищати свої соцмережі і відрізняти правду від провокацій роспропаганди. Проте це далеко від ідеальної картини. Адже у смартфонах українців все ще встановлені застосунки, які працюють на ворога.

Керівник розвідувальної агенції Molfar Артем Старосєк розповів Укрінформу про те, що 33 додатки у смартфонах українців з 360 досліджених OSINT-аналітиками є небезпечними і фактично працюють на рф та білорусь.

«Було досліджено 360 (8 категорій по 45) найпопулярніших додатків та ігор IOS та Android. З них 33 виявились небезпечними, оскільки створені або належать компаніям з російської федерації або республіки білорусь», – розповідає Старосєк.

Він наголошує, що небезпечними є додатки, які передають приватні дані користувачів силовим структурам російської федерації, а неетичними – з переглядом реклами (для безплатних додатків) або прямою оплатою послуг під час користування застосунками.

Серед потенційно небезпечних для Apple та Android є платні та безплатні додатки, серед яких, зокрема, мобільні додатки для планування платежів, вивчення іноземних мов, ігри.

За словами Старосєка, під час дослідження встановлювали країну, до якої відносили додаток. Наприклад, якщо компанія зареєстрована на Кіпрі, але більшість розробників у рф – це російська компанія. А якщо компанія створена в росії, але всі її члени залишили країну-терористку і переїхали до Польщі, вона в дослідженні отримувала статус польської.

«Причина та сама – податки. Платити податки в Польщі це нормально, платити податки в російській федерації – значить фінансувати терористів», – пояснює CEO Molfar.

Він також наголосив, що необхідно постійно нагадувати українцям про важливість інформаційної гігієни та не дати ворогу прокрастися в усі сфери життя українців.

Повний список додатків можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, у застосунку «Дія» зʼявилася можливість отримати витяг з Єдиного державного реєстру (ЄДР).

Exit mobile version