Україна обміняла частину «священників» упц мп на своїх військовополонених – Данілов

Вже ні для кого не є новиною, що в організації упц мп є багато російських агентів. Частину «священнослужителів» було обміняно на українських військовополонених. Повідомляє Proslav з посиланням на інтерв’ю секретаря РНБО Олексія Данілова виданню Укрінформ.

Україна обміняла частину «священників» упц мп на своїх військовополонених – Данілов

«У цій інституції (упц мп – ред.) було дуже багато представників так званої розвідувальної спільноти РФ. Частину ми вже обміняли на наших бранців. Це факти, які українське суспільство має знати», – сказав Данілов.

Також він розповів про те чи має право держава розпоряджатись власністю релігійних об’єктів.

«Щодо права власності на релігійні об’єкти. У вас є своя власність? Можете розпоряджатися своєю власністю. А держава має право розпоряджатися своєю власністю так, як вважає за необхідне. Наприклад, якщо ми говоримо про Києво-Печерську лавру, це – заповідник. Він підпорядкований відповідній державній інституції. Якщо якийсь піп вирішив, що це його приватна власність, це зовсім не так», – наголосив секретар РНБО.

Окрім цього, Данілов пояснив чи є законні підстави заборони діяльності упц мп через рішення Ради національної безпеки та оборони. Він, зокрема, зауважив, що є чітке законодавство України. Й організація має відповідати українським законам та мати відповідну реєстрацію.

«Якщо нормативні-правові документи вашої організації не відповідають законам України, тут не треба ні рішень РНБО, ні указів Президента. Організація поза законом. Перереєструйтеся, якщо вас перереєструють, а потім здійснюйте свою діяльність. Якщо ви маєте пряме відношення до москви, до гундяєва (кирило гундяєв – єпископ російської православної церкви), до тих людей, які закликають убивати наших громадян, ви з ними співпрацюєте… І якщо вони раніше заперечували цей факт, то зараз реакція московських попів і всієї тієї московської черноти свідчить про те, що УПЦ МП –  представники москви», – зауважив Олексій Данілов.

Тим часом представники УПЦ (МП) у Переяславі не пустили військових до собору, навісивши на хвіртку замок. Детальніше про подію – у нашому матеріалі.

Exit mobile version