Україна піднялася у світовому рейтингу свободи преси на 27 позицій – країна досить успішно протидіє кремлівській пропаганді

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» опублікувала результати цьогорічного рейтингу свободи преси. Попри війну та дію обмежень на поширення інформації, Україна серед 180 країн світу опинилася на 79-й сходинці. Торік була 106-ю, позаторік – 97-ю.

На сайті організації зазначається, що повномасштабне вторгнення рф загрожує виживанню українських ЗМІ. Але у цій інформаційній війні Україна стоїть на передовій лінії опору кремлівській пропагандистській системі.

Водночас у росії продовжується посилення пропаганди. У рейтингу 2023 року вона посіла 164 місце зі 180. Хоча минулого року вона була на 155-ій позиції.

«Український медіаландшафт різноманітний, але залишається значною мірою у владі олігархів, які володіють усіма національними телеканалами – за винятком державної медіагрупи Суспільне – і впливають на їхні редакції. Цей регіон також перебуває під постійною загрозою з боку російських військ. На підконтрольних росії територіях – анексованому у 2014 році Криму, Донбасі та окупованих армією районах у 2022 році – українську пресу замовчують і часто замінюють кремлівською пропагандою», – йдеться на сторінці про Україну.

Крім того, дослідники відзначили навмисні атаки на представників медіа з боку російської армії, гендерну нерівність у представленні експертів, ослабленість локальних медіа пандемією коронавірусної хвороби та в цілому «згубний клімат» для медіа.

Перше місце у рейтингу свободи преси сьомий рік поспіль посідає Норвегія. Далі у рейтингу – Ірландія, Данія, Швеція, Фінляндія, Нідерланди, Литва та Естонія.

Аутсайдерами рейтингу є В’єтнам, Китай та Північна Корея. Відмітимо також, що білорусь зайняла 157 позицію – вона, як і рф, знаходиться у «червоній» зоні.

У «Репортерах без кордонів» відзначають, що оцінюють свободу преси «з погляду політичного контексту, правової бази, економічного контексту, соціокультурного контексту та безпеки. Показники оцінюють на основі кількісного дослідження зловживань, допущених щодо журналістів та ЗМІ, а також якісного дослідження, заснованого на відповідях сотень відібраних RSF експертів зі свободи преси (журналістів, науковців, правозахисників) на близько сотні питань».

Актуальні вакансії від Переяславського управління Бориспільської філії Київського обласного центру зайнятості – в матеріалі Proslav.

Exit mobile version